Herşeye Rağmen...

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve Ultraviyole tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  15 Ekim 2010
  Konu Sahibi : Ultraviyole
 1. Ultraviyole

  Ultraviyole Aktif Üye Üye

  Katılım:
  27 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  633
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  Bugünü yüreğimdeki sevgiyle selamlayacağım.Peki bunu nasıl yapacağım? Bundan böyle her şeye sevgiyle bakacağım ve yeniden doğacağım.Güneşi kemiklerimi ısıttığı için seveceğim; ama yağmuru da ruhumu temizlediği için.Işığı, bana yol gösterdiği için seveceğim; ama bana yıldızları gösteren karanlığı da.Mutluluğu, yüreğimi büyüttüğü için seveceğim; ama ruhumu açtığı için kedere de dayanacağım.Ödemem gerekli olan her şeyi şükranla ödeyeceğim; ama engelleri de bana meydan okudukları için selamlayacağım.


  Bugünü yüreğimdeki sevgiyle selamlayacağım.Ve her şeyden önce kendimi seveceğim. Kendimi sevince, bedenime, ruhuma ve kalbime giren her şeyi şevkle inceleyeceğim.Hiçbir zaman etimin arzularına esir olmayacağım, tam tersine, vücudumu itidal ile temiz tutacağım.Aklımın hiçbir zaman günahkârlık ve ümitsizlikle çelinmesine izin vermeyeceğim; tam tersine, onu bilgiyle ve yüzyılların bilgeliği ile yücelteceğim.Ruhumun hiçbir zaman kendini beğenmişliğe ve doymuşluğa kapılmasına izin vermeyeceğim; tam tersine, kendimi dinleyecek ve dua ile onu besleyeceğim.Kalbimin hiçbir zaman küçülmesine ve acıyla dolmasına izin vermeyeceğim, tam tersine, onu paylaşacağım, o büyüyecek ve yeryüzünü ısıtacaktır.


  Bugünü yüreğimdeki sevgiyle selamlayacağım. Bundan böyle insanlığı seveceğim. Bu andan itibaren damarlarımdan nefreti defediyorum, çünkü nefret etmeye zamanım yok, yalnızca sevgi için zamanım var. Bu andan itibaren, insanların arasında bir insan olmak için gereken ilk adımı atıyorum. Başka özelliklerim olmasa bile, yalnızca sevgiyle bile başarı kazanabilirim. Dünyanın bütün bilgisi ve becerisi bende olsa bile, sevgi olmaksızın başaramam.


  Bugünü yüreğimdeki sevgiyle selamlayacağım.Peki nasıl davranacağım? İnsanların bütün davranışlarını seveceğim, çünkü her biri gizli de olsa, hayranlık duyulacak özelliklere sahiptir. Kalplerinin etrafına ördükleri kuşku ve nefret duvarını sevgiyle yerle bir edecek, yerine, sevgim ruhlarına girebilsin diye, köprüler kuracağım.Haris olanları seveceğim, çünkü onlar bana esin verir. Başarısızlığı seveceğim, çünkü bana öğretir.Alçak gönüllüleri seveceğim, çünkü onlar kutsaldır. Gençleri seveceğim, inançları için. Yaşlıları seveceğim, paylaştıkları bilgelikler için...


  alıntı
   
 2. 21 Kasım 2010
  Konu Sahibi : Ultraviyole
 3. serife06

  serife06 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  23 Nisan 2009
  Mesajlar:
  42
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  76
  çok güzel bir konuydu teşekürler....