Herşeyin olumsuz yanını düşünüyorum, yardım eder misiniz?

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve damla_nur tarafından 6 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

6 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : damla_nur
  1. damla_nur

damla_nur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba;ben herşeyin olumsuz yanını düşünüyorum ve hiç birşeyden zevk alamıyorum .ama ben buna sebeb olarak bazı şeyleri çok isteyipte elde edemeyince bu duruma düştügümü düşünüyorum.çok stresliyim ayrıca sinirliyim,yardım edermisinizz

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Temmuz 2009
  2. 6 Temmuz 2009
  3. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bende kendinize fazlaca yüklendiğinizi düşünüyorum,

hayatın belli bir raddesinde insanlar zorluklarla karşılaşabilirler...ama bu demek değildir ki,bir daha talih hiç yüzüne gülmeyecek...bir insan düşünün 50 yaşına kadar çok rahat yaşayıp,50 yaşından sonra felç olabilir.şimdi biz bu insanın hastalığına bakıp çok şanssız olduğunumu düşünücez,50 yıl yaşanmış güzel yıllara bakıp çok güzel yaşadımı diycez.onun için sabırlı olmanızı tavsiye ederim...
    kutuplarda bile güneş görülüyorsa,sizde her mevsimi kış yaşamayacaksınızdır emin olun....a.s.

4. 6 Temmuz 2009
  5. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    bazı yaşadığınız olumsuzluklar çok isteyip de bir türlü olmayan şeyler sizi bu hale getirmiş...
    evet çoğu zaman bu bende de oluyor herşey kötü gidiyor...hiç iyi bişey yokmu diyorum ve bunu dedikçede daha çok olumsuz duruma düşüyor herşey...
    ama siz de her geceden sonra güneş mutlaka doğar bu sözü hatırlayın...ben de inanıyorum ki...bazı güzel şeyler hiç ummadığımız anda gerçekleşip bütün olumsuzlukları silebiliyor....ve anlıyorsunuz ki gerçekleştiği zamanın önemi belki daha önceolsaydı bu kadar sevinmezdi insan ...ve herşeyin değerini anlamazdı...[/B

6. 6 Temmuz 2009
  7. damla_nur

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    haklısınız ama insanın elinde olan bişy degil inanınki çok zor bi durum.sanki boşa yaşıyormuşum gibi geliyor, herşey üstüte gelince oldu biliyorum ama çözümde bulamıyorumm...

8. 6 Temmuz 2009
  9. graceful

graceful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    biri beni anlatıyor zannettim bende senin gibiyim canım... istediklerim olmayınca bende senin gibi hep olumsuzluklarla uğraşıyorum ... bzen diyorum ki biraz akışına bırak rahat ol herşeye müdahale edesim var kontrol altında tutmam lazım gibi... istedğim gibi birşey gitmedğinde çok bozuluyorum .. bu yüzden de başta sözlüm olmak üzere etrafıma sinir yapıyorum... :çok üzgünüm:

10. 6 Temmuz 2009
  11. damla_nur

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    demekki bi dertli ben degilmişim,benim ikiyıldır üstüste geldi herşey,bi türlü toparlayamadım kendimi bakalım nereye kadar gidecek,çekilirligim kalmadı biliyorum ama elimde olan birşeyde degilkii.ani tepkiler, herşeye sinirlenme,beni ben olmaktan çıkardı yanimafoldumben

Son düzenleme: 6 Temmuz 2009
  12. 6 Temmuz 2009
  13. damla_nur

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    buyrunnnnnnnnn:sm_confused:

14. 6 Temmuz 2009
  15. graceful

graceful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben de kendimi kanalize etmeye çalışıyorum başka şeylere bu tarz şeylerin tek çaresi kafayı başka şeylerle yormak,uğraşı bulmak, ve tahammülü ve anlayışı gelştrmek...

16. 7 Temmuz 2009
  17. damla_nur

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    haklısın:çok üzgünüm:

18. 7 Temmuz 2009
  19. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    benim sizin durumunuzda bir arkadaşım vardı ve evliydi. Mesela kötü birşey olduğunda buna bu mu sebep olmuştur , birisinin başına kötü birşey geldiğinde şunu yaptığı için Allah bu şekilde onu cezalandırdı vs. karşılaştırmalar yapardı .. Yani mutlaka birşeye sebep üretirdi . Mutsuzdu ve acaba ben yaşıyor muyum gibi saçma sorular sorardı bizlere.. Çok iştahsızdı yada kendisine yediği şeyler asla yaramazdı aşırı zayıftı . Ve çok üzgünüm ki arkadaşlığımı bitirmek zorunda kaldım , zamanında tedavi görmüş bu durumuyla ilgili ama yeniden nüksetmiş .. O yüzden ınşallah sorununuza çare bulursunuz ..