Hertelden yardım..

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve _DesertRose_ tarafından 16 Haziran 2010 başlatılmıştır.

16 Haziran 2010
    Konu Sahibi : _DesertRose_
  1. _DesertRose_

_DesertRose_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    S.a konuyu doğru yeremi açtm bilmiyorum ama sıkıntılarımı düşüncelerimi buraya yazma ihtiyacı hissettim.Öncelikle benim adım Ayşenur..

1.) Yaşım 17 ama yaşımdan olgun ve büyük gösteriyorum.ınsanlar küçük yaştasın neden evleniyorsun felan diyorlar,bunlar çok moralimi bozuyor :çok üzgünüm: Bildiğiniz gibi 18 yaşından gün almayanlar evlenemiyor,o yüzden Kasımı bekliyorum.ınsanlar yaşımla ilgili brşey diyecekler diye de çekiniyorum.Nişanlımı 5 yıldan beri seviyorum,yani onunla büyüdüm desem yeridir,ve onunlada büyümek istiyorum
    2.) Aramızda 10 yaş var.Ama hiç yaş farkını hissetmiyorum,insanlar kaç yaşında diye sorduklarında gerçek yaşını söylemekten çekiniyorum.Gerçekten yaş sorun olur mu? Çevremde aynı benim gibi küçük yaşta öğretmen eşiyle evlenip aralarında 10 yaş bulunan bir tanıdığım var.Maşalah mutlu mesut geçiniyorlar.
    3.)ılk gece korkusu benneyaptımki aslında öyle aşırı derecede korkmuyorum.Ama kızlık zarı yırtılıyor felan diyorlar o cümle beni korkutmaya yetiyor.Ama bir yanda ilk gece endişesini yaşadığım için mutluyum.Çünkü Rabbimin istediği bir şekilde eşimin karısı olacağım.
    4.) Nişanlım polis,ee bunda ne var diyeceksiniz haklı olarak.Genellikle haberlerde cinnet olayları olsun,polislerin şehit olmaları flan. bunlar çok canımı sıkıyor.Polis eşi olmak zor mu? Ben eşimin o kadar kötülüklerle uğraştıktan sonra evine gelmek için hevesle beklemesini istiyorum.Bu konuda ne yapabilirim?
    4.) Gelinliğimin kendime ait olmasını istiyorum ama sonradan kullanamayacağım için eşime fazladan yük olmasını istemiyorum.Bu konuda ne yapabilirim?
    5.)Ben küçükkene çok hasta olduğum için hap kullanmak zorunda kaldım.Şimdi ise acısını tüylerden dolayı çekiyorum.Vucudum çok tüylü,karnımda,bacaklarımda,hatta g.ğ.s çevresi etrafında bile tek tük var. Ne yapmalıyım?

Amma sıkıntım varmış benim de sırnaşık şey Yorumlarınızı görüşlerinizi bekliyorum. sengözlerimebaksanab Hepsini cevaplarsanız sevinirim. Amma yüzsüzümsempatiksalakcinni

Son düzenleme: 17 Haziran 2010
  2. 16 Haziran 2010
  3. fresa

fresa ...aşktanda öte ... Üye

Beğenildi:
    162
    Ödül Puanları:
    153
    niye yüzsüz olcaksın kı canım burada herkes herşeyi soruyo bence senın ılk ve en onemlı sorunun kendıne olan güven eksikliğin canım yaşın seni ilgilendirir 1. nişanlını seviyo musun o da seni seviyo mu tamamdır mesele bitmiştir siz aranızda yaşı problem etmıyosanız kım sana yaşını sorarsa sorsun çekinmeden söyle 2. sana yaşın kücük niye evlenıyosun sorusunu soran ufak beyınlılere sor bakalım acaba onlar kac yasında evlenmısler ıkımızde istiyoruz evlılıği aılemizde sorun yapmıyo derdi size mı kaldı cevabını yapıstır suratlarına bak bakalım bı daha soruyolarmı 3. ilk gece ile ilgili söylenen hiç bi seye sakın sakın ne inan nede dınle cahıller surusunun uydurmalaından baska bişi deil kızlık zarını ılk gece kocan elıne alıpta yırtıcak hali yok ılışkı sırasında olan bı durum bunu düşünme bile şimdiden hiçmi elini kesmedın ufacıcık oyle bi anlatıyolarkı sankı ılk gece adam bizim boynumuzu kesiyo 4.polis olabılır bunda bi problem gormuyorum seyıt falan ozaman hıc bı asker polıs evlenmesın var mı boyle bısı ya takma kafana bunu 5.gelinliğini saklamaktansa bence çiçeğini saklayabılırsın ben bunu yapıcam mesela 6. ben tuysuzum dıyenlerın yarısına yakını kaz tüyü gibi tüylüdür canım neler var neler tüy dökücü kremler mı dersın spreyler mı agda mı epilasyon mu sana ve cebıne uygun olanını seç uygula bu soruların pekte mesele halıne getırılecek sorunlar deıl canım kendıne güven duy bence ve herseyını kabul et kendını sev bunlar aşılacak seyler yeter kı kendınle barısık ol

4. 16 Haziran 2010
  5. _DesertRose_

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Çok saol fresa abla,yazdıkların beni rahatlattı. Zaten en kötü huyum çevremdekilerin söylediklerini umursamam kaydirigubbakcemile

6. 16 Haziran 2010
  7. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

hem nişanlın var hem insanlar bu yaşta niye evleniyorsun mu diyorlarakannehir

polis eşi olmak ve yaş farkının sorun olup olmamasını daha evvel düşünmen gerekirdi.

ayrıca ailenin onayı ile 17 yaşında evlenebilirsin. tabii ailenin haberi varsabilmiyorumkismile

8. 17 Haziran 2010
  9. fresa

Beğenildi:
    162
    Ödül Puanları:
    153
    önemli deil canım baska sorunların varsa yine fıkır verırım sana kendıne sorun yaptıgın bu meselelerı at kafandan kendınıde nısanlınıda yok yere uzme mutlu ask dolu gunlerınızı dusun bence kimseyıde ne demıs diye takma adam yerıne bıle koyme sen kendınden emın mısın nısanlından da emın mısın aılenızde arkanızda mı eeeeeee daha ne yanı senın yapacagın seyı tekrar soyluyorum kendınle barısık ol kendını her kusurunla herseyınle sev sev sev kımseyı ıslerıne burnunu sokturma mutluluklar ınsallah allah tamamına erdırsın boy boy cocuklarınız olsun yerimseniben

10. 17 Haziran 2010
  11. _DesertRose_

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ben normalde yaş farkını sorun yapmıyorum.ınsanların tepkilerini yazdım sadece,vede bu tepkilere takılmam doğru mu,yada tepkiler doğru mu diye sizlerin fikrini almak istedim.

Ailemin onayıyla 17 yaşında evlenilmiyor,17 yaşını doldurmadan ciddi bir sebebin yoksa(kaçma,köyde dedikodu,bekar olmama vs.) kesinlikle evlenilmyor.Bunu da ben kendi kafamdan söylemiyorum ailemle beraber mahkemeye başvurduk belirli bir önemli sebebimiz olmadığı için de dava red edildi.Umarım anlatabilmişimdir.

Son düzenleme: 17 Haziran 2010
  12. 17 Haziran 2010
  13. _DesertRose_

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    inşallah.Amin amin. boy boy değilde ikiz olsun yeter opuyorumnanaktan

14. 17 Haziran 2010
  15. fresa

Beğenildi:
    162
    Ödül Puanları:
    153
    ay çok yaşa emii
    :KK1:

16. 17 Haziran 2010
  17. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet 16 yaşında evlenemiosun,17 yaşında ailenin izniyle evlenebiliosun,18 zaten kendin evlenebiliosun yani ve tüğ meselesine gelinde mutlaka doktora git derim cnaım sana ne derdin varmış anlaa.s