hesabımdan başkasının faturası yatmış

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve seher yeli tarafından 3 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : seher yeli
  1. seher yeli

seher yeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar üc gündür nasıl stresliyim anlatamam umarım bana bir yol gösteren olur ben iki sene önce taşındığım evin otomatik ödemesini iptal etmemişimmafoldumben ve iki senedir orda oturanların faturaları benim hesaptan kesilmeye devam etmişbilmiyorumkismile onların faturasını hem onlar ödemiş hem ben anlıyamadığm bunu ne banka nede esgaz farketmiyo şimdi ben kiminle muhatab olcam bankaylamı esgaz ilemi bilgi veren olursa memnun olurum

2. 3 Mayıs 2010
  3. akasya1612

akasya1612 Sincaplarım cennette.. Pro Üye

Beğenildi:
    98
    Ödül Puanları:
    113
    Öncelikle geçmiş olsun, ilk iş olarak tabi ki otomatik ödeme talimatını iptal ettirmişsindir. Bu konuda sana esgaz yardımcı olur, çünkü para bankadan onlara geçmiş.. Fazla yapılan ödemelerin iadesini ttalep edeceksiniz. Aynı sorunu tedaşla yaşayan bir tanıdığımız (mükerrer ödeme) makbuzlarıyla başvurarak fazla ödenen ücretleri iade aldı. Onlarında hem elden hem de talimatla bankadan (farklı kişi tarafından) ödemesi çıkmıştı.. Kolay gelsin canım, ödeme dekontlarının bir örneğiyle esgaza başvur..

4. 3 Mayıs 2010
  5. KIRMIZIdonluKIZ

KIRMIZIdonluKIZ Canis Majoris sönüyor : / Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    aylik miktar azmiki fark etmedin
    2 sene hicmi farketmezsin ben burasini anlamadim
    insallah alirsin parani geri
    ama bukadar üzülme 2 senedir fark etmedigin para geri gelmesede olurbilmiyorumkismile

6. 3 Mayıs 2010
  7. seher yeli

seher yeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    akasyacım teşekkür ederim evet iptal ettirdim mükkerrer olarak ödenmiş bencede esgaza gitmem gerek kırmızıdonlukız ım başkası yazsaydı bende derdim iki sene fark edilmezmi ama maalesef edemedim az oarada sayılmaz

8. 3 Mayıs 2010
  9. KIRMIZIdonluKIZ

KIRMIZIdonluKIZ Canis Majoris sönüyor : / Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    üzülme canim bak arkadas diyor alirsin diye:teselli:

banka sana her ay nereye nekadar para yatiyor diye belge yollamiyormu, yolluyorsa sen onlari yeniden bi incele baska cift yatanlar varmi diyebenneyaptımki

10. 3 Mayıs 2010
  11. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    otomatik ödemeyi iptal ettirdiğinize dair elinizde belge varsa,yada kaliteli bir firma ise ses kayıtlarınızı bulurlar kanıtlarsınız diye düşünüyorum

12. 4 Mayıs 2010
  13. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Böyle birşey pek mümkün görünmüyor, yani mükerrer ödeme... Öncelikle zaten evden çıkarken doğalgazı kapattırmış olmanız gerekirdi.. Yeni taşınanlar açtırırken farklı isimle açtıracakları için de otomatik ödeme iptal edilmese bile ödeme yapılacak doğalgaz hesabı başkasının adına olduğu için ödeme yapılazdı....
    Diğer bir alternatif de siz çıkarken doğalgazı kapattırmadınız gelen kişi de sizin gaz üzerinden devam etti bu ekilde ancak otomatik ödeme devam eder.. Bu durumda da eğer siz otomatik ödeme ile faturaları ödediyseniz, elden fatura ödemek isteyen herhangibri fatura ödeyemez, bu faturanın borcu yok diye uyarı verir banka yada esgaz veznesi.... emem o ki, 2 senedir o evde oturanlar eğer siz otomatik ödeme ile faturayı ödemeye devam ettiyseniz onlar 2 sene boynca fatura ödememişlerdir....

Tek çözüm.. eğer onlar da ödediyse.. onların ödedikleri dekontlar ve sizin otomatik ödeme dekontlarınızı toplayıp, esgaza başvurup o doalgazıkullanan kişilerin ödemelerinin saklanıp, sizin ödemelerinizin size iade edilmesini talep etmek....

14. 4 Mayıs 2010
  15. beren2008

beren2008 2013 benim yılım olacak:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım yapmanız gereken o kiracılar dekontlarıyla beraber esgaza gidecekler sizde dökümanınızla gideceksiniz ve esgaz size ödemenizi yapacak üzülmeyin
    aynı şey bizimde başımıza geldi ama o kadar uzun süre sürmedi sonra ben igdaşa gidip halletmiştim paracaıklarımı geri almıştım ama parayıda hemen vermemişlerdi benim bankaya ödemeyi yollamışlardı yani otomatik hesaba benim çalıştığım banka garanti bankasıydı

16. 4 Mayıs 2010
  17. seher yeli

seher yeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar anlıyamadığım cok şey var bilmiyorum devletmi dicem kurummu diyecem insan yaşamayınca bilmiyo böylelikle okuyan duyan arkadaşlara bilgi olsun belki sorun cözülcek bilmiyorum parayı alabilcekmiyim hayırlısı olsun sorun şu o insanlar faturayı yatırıyolar para bendende kesildiği icin onlar otuz liralık faturanın onbirlirasını yatırıyo öbür kalan benden kesiliyo bu nasıl oluyo iki farklı isim ben ordan cıkarken doğalgaz kapatım onlar yeniden kayıt oldular isimleri var esgaz bunu nasıl yapıyo o insanlar düşünmüyolarmı faturanın yarısından azını ödüyolar inşallah yarın gidecez adamla beraber bankadan dekontları cukartırcaz birde ben önceden gidip dekont istediğim zaman naznan veriyolar en son ayın dekontunu veriyolar ve bana faturaların yada giderlere ait hic belge vermiyo AKBANK

18. 4 Mayıs 2010
  19. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.167
    Ödül Puanları:
    188
    Malesef mükerrer ödeme mümkün, Kayınpederim memlekete gittiğinde onların evine gittim ft. v.s. gemişmi diye
    diğer ft.larla beraber cep telefonunuda ödedim memeleketten geldiklerinde öğrendim ki cep telefonu otomatik ödemedeymiş.
    Hme ben elden ödedim hemde otomatikten ödenmiş. abone merkezine gittim bir sonraki ay gelecek olan ft. da ödenen fazla tutar düşüldü.
    Nasıl bir sistem var bilmiyorum ama sanırım banka aracılığı ile yapılan ödemeler kurumun hesabına anında gitmiyor olcak ki kurum veznelerine gidildiğinde borç görünebiliyor.
    Konu sahibi arkadaşım öncelikle geçmiş olsun ama gerçekten 2 sene boyunca nasıl fark edilmez aklım almıyor.
    Zira ben hesabımı sürekli takip ederim 5 lira eksilse hemen fark ederim.
    Tüm ft.larım otomatik ödemede zaman zaman onlarıda kontrol ederim bence sende bundan sonra hesaplarını sürekli takip altında tut.
    İnşallah paranı alabilirsin , insanın içine oturur.