Hesap kesim ücreti.

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve Moonlight tarafından 31 Aralık 2009 başlatılmıştır.

31 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Moonlight
  1. Moonlight

Moonlight Huzur'da.. Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    Arkadaşlar maaşımı iş bankasından alıyorum.
    Benden 6 ayda bir hesap işletim üçreti kesiyorlar
    25tl.Sinir oluyorum bu duruma.kötükedihüso
    herhangi bi faturaya otomatik ödeme talimatı yapılabiyormuş.:eek:klava:
    Yaptırmak istemiyorum.
    Kesilsinde istemiyorum.:hulya:
    Bu durumu nasıl engelleyebiliriz.

2. 31 Aralık 2009
  3. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    58.977
    Ödül Puanları:
    663
    Bence bu konuyu bir araştırın,belki sizin gibi hesap kesim ücretinden muzdarip birileri bahsi geçen banka hakkında dava açıp kazanmıştır,emsal gösterip banka merkezine bir dilekçe yazar,paranın tahsilini engelleyebilirsiniz.
    Biz otomatik ödeme talimatı verdik,o yüzden kesilmiyor ama siz bir deneyin şansınızı
    Aynı banka K. kartlarında yıllık ücret alıyordu,K.kart sahiplerinden bazıları dava açmış ve kazanmış,kazanılan davalar emsal gösterilerek banka merkezine gönderilen dilekçeler kabul edildi ve alınan yıllık ücretler geri iade edildi.

Keşke daha fazla bilgim olsaydı da bir faydam dokunsaydı size a.s

4. 2 Ocak 2010
  5. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    iş bankasının çalışma şeklini bilmiyorum ama benim bankamda maaş hesaplarından hesap işletim ücreti kesilmez. ve bildiğim kadarıyla tüm bankalarda böyledir. yani maaş hesabından bunun kesilmesi ilginç geldi. bir yanlışlık olabilir. bankanızla bi görüşün.

6. 11 Ocak 2010
  7. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ış bankası merkezi yada hesabınız olan şubeyi arayıp bu hesabın maaş hesabınız olduğunu, maaş yatırılması ve çekilmesi dışında herhangi bir işlem yapmadığınızı, dolayısıyla da hesap işletim ücreti kesmemeleri gerektiğini sylemelisiniz..
    Normalde maaş hesaplarından hesap işletim ücreti kesilmez... Ama ben iş hayatım boynca hep garantibankasından aldım maaşımı, iş bankasında prosedür nasıl bilmiyorum, ama mantıken böyle olması gerekir...