hesap ödetmeyen sevgili

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve perdedor tarafından 15 Haziran 2008 başlatılmıştır.

15 Haziran 2008
    Konu Sahibi : perdedor
  1. perdedor

perdedor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar size hiç hesap ödetmeyen bi sevgiliniz oldu mu hiç? bu durumdan rahatsız oldunuz mu ve onu nasıl ikna ettiniz?? fisfisfis
    erkek arkadaşım bu konuda biraz hassas nedense..ilk çıktığımız zamanlarda kesinlikle bana bişey ödetmiyodu, teklif ettiğimde kızıyodu..
    tamam cömert olması falan hoş bişey de sonuçta ikimiz de öğrenciyiz ve ben çok yük oluyomuşum gibi hissediyodum ona benneyaptımki üzülüyodum sonra.. mesela yemek yicez beraber, biliyorum yine o ödycek o yüzden aç değilim ben fln diyodum :çok üzgünüm: ya da çok gitmek istediğim bi konserden sırf bu sebepten vazgeçiyodum.. baktım olcak gibi değil konuştum en sonunda açık açık, bunu mu sorun yapıyosun aramızda lafı edilcek bi konu değil dedi.. hergün söyleye söyleye şimdi biraz daha yumuşadı sanki, mesela küsürlü bi hesap olduğunda o küsürü ben ödeyebiliyorum en azından =) şimdi biraz daha rahatım ama ben istiyorum ki yemeğe gidince o ödüyosa, sinemayı ben ödym, böylece aynı gün içinde istediğimiz kadar gezelim, ikimiz de rahat edelim.. onu kırmadan nasıl bu duruma getircem bu meseleyi??
    :uhm:

2. 15 Haziran 2008
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    ne kadar güzel ve ince düşüncelisiniz..sizi tebrik ediyorum...bu zamanda böyle düşünen gençler çok az ama olması gerek sizin düşündüğünüz çünkü ikinizde öğrencisiniz...tabiki aranızda para sorun olmamalı onda yoksa sen takviye edeceksin sende yoksa o....burada bize yazdığın gibi arkadaşınada söyle eğer beraber vakit geçireceksek harcamalarımızıda beraber yapalım de ama bizim erkeklerimiz bu konuda gerçekten çok ince bunu kabul etmese bile en azında parası az olduğunda bunu sana söyleyebilsin...sorun haline getirmeyin...
    sevgiler...

4. 15 Haziran 2008
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bence zaten öyle olmasi lazim, yani erkegin oldugu yerde kadina hesab ödemek düsmez kanimca.

Tabikide evlendikten sonra hersey cok daha farkli ama sevgili ve nisanlilik döneminde erkek ödemeli

6. 15 Haziran 2008
  7. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    eh be güzelim bırak ödesin:) bende eeski ilişkimde allahım nolur bi kere hesap ödesin param yok diye ağlıyodum hep ben ödediğim içim:)

8. 15 Haziran 2008
  9. perdedor

perdedor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim iltifatınız için..
    aynen buraya yazdıklarımı söyledim ona da.. hatta çoğu zaman acıkmış olsam da sırf rahat edemediğim için onun yanında yemediğimi bile itiraf ettim.. o da bunun için biraz yumuşadı sanırım, ben yemek yemeyince üzülüyo çünkü biliyorum.. buraya kadar getirdim de, bundan sonra onu kırmadan nasıl o aşamaya getrcem bilmiyorum.. benneyaptımki

Son düzenleme: 15 Haziran 2008
  10. 15 Haziran 2008
  11. perdedor

perdedor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ciddi misiiin :1shok:

12. 15 Haziran 2008
  13. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    eminim siz kırmadan onuda halledersiniz..öğrenci olduğunuz için sizin tarafınızdayım ve gerçekten tavrınız çok hoşuma gitti...siz düşündüğünüzü söylemişsiniz biraz zaman verin ona eminim size hak verecektir...madem iki sevgilisiniz birbirinize her konuda destek olun,hiçbir konu yüzünden mahçup olma noktasına getirmeyin olayı...
    sevgiler canım...

14. 15 Haziran 2008
  15. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Sevindim benim gibi düşünen biri olduğunu görünce. Tabii öğrencilik de var sende, daha da haklısın düşüncende.

Ben çalışan bir bayanım. Erkek arkadaşımın kazancı ise benden çok daha iyi. Fakat aileden gelen bir eğitim var, babam hiçbir zaman harçlıksız bırakmamıştır abimi de beni de. Düşüncesi de para sıkıntıları olmasın, canları bir şey yapmak, yemek isterse kimseye borçlu kalmasınlar. Annemden, anneannemden gördüğüm de borçlu kalmamak, hatta takıntı derecesinde.

3 yıllık beraberliğimizin neredeyse ilk 6-8 ayı bu çatışmayla geçti. Ben hep ortak hesap ödemekten yanayım. Dolayısıyla bütçemi aşacak yerlere gitmek istemiyorum. Erkek arkadaşım da, neden bunun lafını ediyorsun, boş ver işte, gidelim istediğimiz yere derdi. Ben de sadece daha pahalı yerlere gitmek için kendi kurallarımı çiğneyemem derdim. Zamanla o da alıştı durumuma, ama artık kuruşu kuruşuna hesap yapmıyorum. Beni arabayla alıp bırakmasını sorun yapmıyorum. O da hesabı bölmeme takılmıyor, orta yolu bulduk sayılır yani.

Öğrenci olduğunuz için, bizim ofiste part time çalışan çocuklardan biliyorum, gerçekten senin gibi bir kız için nelerini vermezler:) çünkü hem okuyup hem çalışıyorlar ve de kız arkadaşları tüm hesabı onların ödemesini bekleyince elleri kolları bağlanıyor. Çocuklar diyor ki, bizimki okul harçlığı çıkartmak,babamın parasıyla kız arkadaşımla gezip eğlenemem ki, olmaz diyorlar.

Sen de bunu anlat sevgiline, şu anda henüz para kazanmıyoruz, ailelerimizden aldığımız bize yetiyor, ama tek tarafın üstlenmesi olmaz şimdi. Yarın öbür gün çalışmaya başlayınca söz ısrar etmem falanyerimseniben

16. 15 Haziran 2008
  17. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Erkek arkadaşın oldukça düşünceli,sen de ... İkinizi de takdir ettim doğrusu. Mezun olup da işi olan bir erkek hesabı her zaman ödemeli.Erkekler bunu gurur meselesi yapıyor.Hem kasaya gelince bir kızın cüzdanını çıkarıp erkeğin yanında hesabı ödemesi hiç hoş durmuyor.Bu konumda bir erkek hesabı ödüyorsa kız da altta kalmaz ,ona hediyeler alır.Uygun olan bence bu.Öğrencilikte olay daha farklı elbette.Ben de olsam sizin yaptığınız gibi davranırdım.a.s.

18. 15 Haziran 2008
  19. perdedor

perdedor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eğer evli olsaydık ya da ikimiz de çalışıyo olsaydı,k yani ekonomik özgürlüğümüz olsaydı bunu bu kadar sorun etmezdim ben de hiç.. ama öğrenciyken işler çok farklı.. düşünsenize benim yüzümden resmen ikiye katlanıyo masrafları.. aynı okulda okuyoruz, sürekli beraber yemek yiyoruz, okul çıkışları beraberiz, haftasonu beraberiz.. ayda 3-4kez sinemaya ya da tiyatroya gidiyoruz.. sürekli geziyoruz.. bu durumda çok büyük bi fark oluyo ve ben asıl ona değil ailesine yük olmuş oluyorum.. pff bunu daha söyleyemedim mesela, hem sanki para meselesine takmış gibi görünmekten korkuyorum hem onu utandırmaktan..