heyecan istiyorum...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve asperger tarafından 3 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Haziran 2008
    Konu Sahibi : asperger
  1. asperger

asperger Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar arkadaşlar bu ay bir yıllık evli olmuş olacağım inşallah:eek:...ancak son birkaç aydır gözlemlediğim kadarıyla evliliğimizde heyecanın azaldığı kanısına vardım...sizler evliliğinizdeki heyecanı korumak için neler yapıyorsunuz benimle paylaşır mısınız?a.s.

2. 3 Haziran 2008
  3. BenNazKsK

BenNazKsK Çiçek&Böcük:) Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Canım güncel yaşamda hareketlilik vermek herzaman inanki olmuyor..Malum hepimizin işi var ama ara ara tatlı değişiklikler güzel oluyor..Nezamandır yapmak istediklerinin bir listesini çıkarıp zaman zaman bunları uygulamaya geçirmeyi teklif edebilirsin eşine..
    Henüz bebişin yoktur sanırım.. Başbaşa yapabileceğin bir sürü etkinlikler var..Güzel sofralar hazırlayabilirsin...Birlikte seğredebileceğiniz güzel bir filme bir konsere vsvs gidebilirsiniz...
    Bunun dışında arkadaşımın dediği gibi zamanının varsa güzel bir tatil planı yapabilirsiniz...
    Arkadaşlarınıza vakit ayırıp güzel sohpetler içinde değişik aktiviteler yapabilirsiniz..
    Onun dışında ve en önemlisi kendini asla boş bırakma türlü faliyetlerde bulun hobilerin olsun..Eşim herzaman derki evlilik 2 kişinin bütünleşmesi ama bunun dışındada tek başına bir özgürlüğün olmalı olmalıki ayrı ayrı yaptığınız etkinlikleri birbirinize anlatıp sürekli aynı konuları konuşmamalısınız..En önce sen!!!Unutma sakın bunu canım olurmu kendi kendini meşgul eden insan karşı tarafada daha sağlıklı duygularla yanaşabiliyor..Birbirlerini daha farklı ifade edebiliyorlar..

4. 3 Haziran 2008
  5. hatay-yozgat

hatay-yozgat Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    nazlı ya katışıyorum. önce kendi hayatını renklendirecek bişeyler yapki sendeki yeni heyecanlar eşine de yansısın. yani önce kendin başla biyerden. gerisi gelir

6. 3 Haziran 2008
  7. asperger

asperger Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkür ederim...gerçekten de evlendiğimizden beri çoook derin bir boşlultayım...okul biter bitmez evlendim. hareketli bir öğrencilikten sonra durağan ev hanımlığınsdan ben de eşim de çok sıkıldı.evlendiğimiz günden beri eşim sürekli bana bir uğraş bulmam gerektiği yönünde nasihat veriyor.lakin öyle bir durumdayım ki enerjim yok..neden bilmiyorum ama yok...sanırım tembelliğe alıştım...:çok üzgünüm:

8. 3 Haziran 2008
  9. BenNazKsK

BenNazKsK Çiçek&Böcük:) Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Bu durumdan hemen çık canım lütfen...Gülse Birselin bir kitabında ev hayatına özendiğini..Ev hayatında geçtiğinde ise evin onu yuttuğu yazıyordu..Kendini salmış hiç bir şeyden zevk alamayan sürekli eski yaptıklarını düşünen bir bayan haline gelivermişti..İnan bu durumdan çıkmak sadece ama sadece bizim elimizde...Eşinde destek olmuş bak ne güzel ..Gerçekten Gülse Birselin yaşadıklarını yaşadım aynı senin gibi...
    Çaresiz bir evde ne yapacağımı bilmeden şaşkın durumda oturuyordum..Açıkçası oturup boşkalmayı sevmiyordum bana göre değildi ve hemen el sanatlarına başladım..iyiki başlamaışım yaptığım evime dekore ettiğim kullandığım bir sürü el işim oldu..Azıcık ilerlettim bu konu üzerinde eğitim aldım şimdi ben yardımcı oluyorum diğer arkadaşlarıma..Ve bu sayede hayatımı dolduracak bir sürü güzel tatlı arkadaşlarım oldu..
    Yapabileceklerini düşün canım ve bir an önce uygulamaya koy olurmu..Yoksa Ciddiiiii ciddi EV İnsanı Yutuyor!!!!:1hug:

10. 3 Haziran 2008
  11. iyi anne

iyi anne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Bebek sahibi olmayı düşünebilirsiniz:))Hamilelik sürecinin ve doğumdan sonraki sürecin apayrı bir heyecanı oluyor...Bunu düşünmüyorsanız canım evde oturma derim...İş hayatı olabilir,birtakım kurslar olabilir.Çocuk yoksa iyi bir ikilinin yapacağı o kadar çoook şey var ki..Geçenlerde eşim bana seninle başbaşa bir yerlere(En basitinden bir yemek)ne kadar zaman oldu dedi.Düşündük düşündük hatırlayamadık...Demek ki yıllar olmuş...

Son düzenleme: 3 Haziran 2008
  12. 3 Haziran 2008

13. valla kardes
    senin yerinde olmak isterdim su anda desem?
    isim cok zor hep stres, hep problem hep gurultu hep pc basinda
    keske senin gibi evde olsam da kendi istedigim seylerle ilgilenebilsem
    cikarim yururum, kursa giderim, hobiler edinirim
    resim yaparim, bi muzik aleti calarim
    yemekler yaparim
    aksamlari esimi karsilarim

aaah ah

14. 3 Haziran 2008
  15. littlefairy

littlefairy 16.09.07nilmelek doğdu Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşların dediklerine kesinlikle katılıyorum. tembelliği boşvermişliği bırak bence. kendine ne kadar bakarsan eşinde o kadar heycanlanır. birde evde durdukça boş boş kafanda kbol bol kurarsın. sonra eşine yansıtırsın. kitaplar oku. kurslara katıl. spor yap. pastacılık kurslarına gidebilşirsin. yada belediyenin el işi kurslarına. ahşap boyama , cam boyama ebruli öğrenebilirsin. her şey senin elinde. birde çok fazla kafanda kurmamya çalış derim sana. henüz yenisiniz. kendine güzel uğraşlar bul. ben gerçi arkadaşların dediklerini tekrarladım ama.

kendine ve ruh sağlığına iy bak. kalbini ve ruhu besle. sonra aşkda heycanlanır. herşeyde..

16. 3 Haziran 2008
  17. esea

esea Guest

heyecan yaratmak bence senin elinde
    bi kadın isterse herşeyi yapar...

18. 3 Haziran 2008
  19. haydeç

haydeç Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    erkeklerin geneli böyle sahiplendikleri an olay bitiyor bence evlendim artık heyecana gerek yok nasılsa nikahına aldı olay bitti ben böyle düşünüyorum ama siz çok yenisiniz biraz çabalaman lazım canım a.s.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.