Heyet raporu almalym (zmir)

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve senay_78 tarafından 30 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    30 Eylül 2009
    Konu Sahibi : senay_78
  1. senay_78

senay_78 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar.. kızım bir hafta sonra üç aylık olacak, doğum iznim bitmek üzere.. burda bebeğime baktırma konusunda güvenebileceğim bir yakınım yok, bebeğim öyle küçük ki bakıcı seçeneğini düşünmek bile istemiyorum.. aylıksız izin almak da ekonomik açıdan bizi çok zorlar.. niyetim heyet raporu almak.. öğretmenim, izmirde yaşıyorum.. izmirde nerelerden heyet raporu alabileceğim konusunda yardıma ihtiyacım var.. çevremdeki heyet raporu aldığını bildiğim yeni anneler garip bi şekilde doktor ismi vermiyorlar.. yardımınıza ihtiyacım var.. özelden mesaj yazabilirsiniz..teşekkür ederim..

2. 3 Ekim 2009
  3. D-GABBANA

D-GABBANA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakma ama ben bu heyet işine çok karşıyım.ben de öğretmenım ve doğum ıznım 25 eylülde bitti.ben 9 alık ucretsiz izne ayrıldım.emın ol bız de çok zorlanıcaz maddı olarak ama diğeri bana sahtekarlık gbı gelıyor.ayrıca bebeğime sut verıyorum ve raporluyken alacağm paraya haram para gözuyle baktığım ıçın rapor almayı duşunmedımkı bebeğimin kursağından geçmesin.sapa sağlam dolaşırken rapor almak bana yanlış gelıyor.tabı kı bu benım kendı fikrim.
    raporu dev.hastaneleri ile uni.hastanelerınden alabilirsin en iyisi doğumunu yapan dr la gçrüş.

4. 3 Ekim 2009
  5. senay_78

senay_78 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    farklı düşünüyoruz.. ben çalışan bir annenin doğumdan sonra en azından bebeği emdiği sürece izinli sayılmasını ve bu süre boyunca ücret almasını bir hak olarak görüyorum, bu sosyal devletin bir gereğidir.. kaldı ki çalıştığım sürece her ay maaşımın neredeyse üçte biri vergi olarak kesiliyor, yani alacağım maaşın helal olup olmadığına dair hiç bir tereddüdüm yok.. ama keşke devlet avrupa ülkelerinde olduğu gibi ( ki bu izin süresi avrupada 5 ay ile 24 ay arasında değişiyor ) hakkımız olan bu izni biz annelere doğrudan verseydi de heyet raporuydu, mazeret izniydi, ücretsiz izindi uğraşmasaydık.. ve arkadaşım sahtekarlık, haram parayı bebeğimin kursağından geçirmek ifadelerin hiç hoş değil, ben açıkçası rahatsız oldum..

6. 3 Ekim 2009
  7. FERAYKANAL

FERAYKANAL Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım izmirde bir arkadaşım üniversitede prof.gitti kim olduğunu bilmiyorum ama onlarında muayene ücreti oluyor onu ödemiş rapor istemiş aldı

8. 3 Ekim 2009
  9. senay_78

senay_78 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamam teşekkür ederim, üniversite hastanesinden zor olur diye düşünmüştüm ama demek ki olabiliyor, araştıracağım..

10. 4 Ekim 2009
  11. hayaletorka

hayaletorka Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tebrik ederim arkdaşım çok doğru düşünmüşsün bize sunulan haklar bunlar bende şu an ücretsiz iizn kullanıyorum ve inan kartlarım full dolu ama yinede böle bişey düşünmezdim ayrıca hakkı hukuku da tartışmak yanlış sonuçta burası türkiye ve bize sunulan haklar bunlar

12. 4 Ekim 2009
  13. esther

esther cillop olacaaaaaaaammmmmmmmmm Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    ben hamileyken almıştım canım. devlet hastanesinden. ama erken doğum tehlikem vardı. sen kaç ay almak istiyorsun ki?

14. 4 Ekim 2009
  15. senay_78

senay_78 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    4 ay gerekiyor bana.. 1 ay+3 ay ya da 1 ay+1 ay+1 ay+1 ay.. hayal gibi :) umarım alabilirim ..

16. 5 Ekim 2009
  17. esther

esther cillop olacaaaaaaaammmmmmmmmm Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    bebeğin çok küçükmüş canım. inşallah bulabilirsin. ben de bakıcıya bırakıyorum. 7 aylık oğlum.

18. 5 Ekim 2009
  19. D-GABBANA

D-GABBANA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ona bakarsan öğretmen olarak daha çok maaşı da hak edıyoruz,napıcaz yanı gıdıp hırsızlık mı yapalım para yetmıyo dıye,alabılıyosan al rapor vebalı boynuna.