heyet raporu

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve tonguc tarafından 12 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

12 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : tonguc
  1. tonguc

tonguc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar merhaba. Hamileliğim sorunlu geçtiği için doğum öncesi iznimi doğum sonrasına aktaramadım. iznim bitmek üzere ve bebeğim çok küçük. yani kısacası sizlerden şu konuda yardım almak istiyorum. sözleşmeli öğretmenler heyet raporu alabiliyor mu? sözleşmeyi etkiler mi? maaş kesintisi olur mu? şu ana kadar kime ve nereye sorduysamda net bir cevap alamadım. sanırım burda benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlarım vardır. bu konudaki deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim ve inanın bana çok yardımı olacaktır. teşekkürler

2. 13 Mayıs 2010
  3. tonguc

tonguc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benden başka bu sorunuu yaşayan yok galiba.

4. 13 Mayıs 2010
  5. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım heyet raporunu sözleşmeli öğretmenler alıyor mu bilmiyorum.ben alacağım ama sonuçta siz de alabilirsiniz diye düşünüyorum.tabi kesin bilmiyorum ki.

6. 13 Mayıs 2010
  7. tonguc

tonguc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    pazartesi günü kontrole gideceğim. o zaman doktorumla konuşmayı düşünüyorum. kimsenin bu konuda kesin bilgisi yok. nereye sorduysam cevaplar aynı. dün buraya yazdım ve defalarca baktım .ilk siz yazdınız. teşekkür.

8. 13 Mayıs 2010
  9. ozzee

ozzee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim iznim 22 nisanda bitti.ben kendi doktorumdan 45 günlük heyet aldım.ama ben kadroluyum.sözleşmelilerde rapor sınırı var diye biliyorum ama emin değilim.belki bu normal rapo içindir .sanırım 1 ay..ama heyet mantıken etkilememeli.çünkü ameliyat olsan sen yatma okula gel mi dicekler?bence alabilirsin..

10. 13 Mayıs 2010
  11. tonguc

tonguc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    evet bir ay sınır var. normal raporda bir ayı geçmemeliyiz. bende heyet raporunun sorun olmayacağını düşünüyorum .peki doktorlar heyet raporunda güçlük çıkarıyorlar mı? pazartesi başlamam gerekiyor. köy okulunda çalışıyorum ve ilçede oturuyorum. yani sabah 8 de evden çıkyorum akşam 4 te dönüyorum. merkezde olsam hiç sorun olmazdı. teşekkür ederim cevabın için. bakalım pazartesi günü inşallah alabilirim .hoşçakalın

12. 13 Mayıs 2010
  13. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    rica ederim.canım nette senin için araştırdım sözleşmeli öğretmen heyet raporu alabilir diyor ki mantıken de almanız lazım.sen yine de sor tabi.hadi hayırlısı.

14. 13 Mayıs 2010
  15. tonguc

tonguc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkürler ilgin için. bende baktım kabul eden ve etmeyen MEM ler varmış. ama neyse kararımı verdim pazartesi gidip alacağım.

16. 13 Mayıs 2010
  17. pamukprensler

pamukprensler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tam olarak aynı sorunu yaşadım sözleşmeliyim bende.şansıma geçen ağustos ayında sağlık bak. nda yeni bir yönerge çıktı 1 ay olan rapor hakkımız süresiz olarak değiştirildi.1 aya kadar olan raporlarda maaşını kesintisiz alıyorsun, devam eden heyet raporlarında çalıştığın kurum maaş ödemiyor ama paranı sgk dan alıyorsun.meb. te artık 1 ay sınırını kaldırdı yani istediğin kadar heyet alabilirsin.ben pzt günü 30 gün heyet aldım ve hamileliğim boyuncada 2 kez heyet aldım:))

Danıştay ıdari Dava Daireleri Kurulu, sözleşmeli öğretmen- lerin 30 günü aşan hastalık izni kullanmaları halinde sözleşmelerini fesheden; Hizmet Sözleşmesi’nin 11. maddesinin (b) fıkrasında geçen “30 günü geçmemek üzere” ibaresinin ve “Söz- leşmeli Personel Çalıştı- rılmasına ılişkin Esasların” 10. maddesinde yer alan “30 günü geçmemek üzere” ibaresinin iptali için Danıştay’da açtığımız davada, yürütmenin durdurulması kararı vermiştir.

Buna göre, sözleşmeli öğretmenlerin 30 günü aşan rapor alması halinde hizmet sözleşmesi feshedilmeyecektir. Böylece bir sözleşmeli öğretmenin rahatsızlığı bir aydan fazla sürse de, hizmet sözleşmesi feshedilemeyecektir. Bu konuda kadrolu öğretmenlerin tabi olduğu hükümler sözleşmeli öğretmenler için de uygulanacaktır.

Bu karar uyarınca, 30 günü aşan rapor aldığı gerekçesiyle hizmet sözleşmesi feshedilen sözleşmeli öğretmenler de görevine dönebilecektir.

Danıştay ıdari Dava Daireleri Kurulu’nun bu kararı, sözleşmeli öğretmenleri, üniversitelerde çalışan sözleşmeli personeli ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan “tüm sözleşmeli personeli” ilgilendirmektedir. Bu kararla, “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ılişkin Esasların” 10. maddesinde yer alan, “30 günü geçmemek üzere” ibaresi hakkında da yürütmenin durdurulması kararı verildiğinden, sözleşmeli öğretmenlerin yanında diğer kurumlarda çalışan tüm sözleşmeli personelin 30 günü aşan sağlık raporu alması halinde sözleşmesi feshedilemeyecektir.

Kararın sözleşmeli öğretmenlerimiz ve kamuda çalışan tüm sözleşmeli personel için hayırlı olmasını diliyor, bu konuda mağdur olan sözleşmeli öğretmenlerimize Hukuk Büromuzun yardımcı olacağını ifade ediyoruz.

ılgili Karar

18. 13 Mayıs 2010
  19. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    heyet raporu sözleşmeni etkilememeli. ama mem zamanla başka başka sorun çıkarmak için çabalar mı bilmem. heyet raporu aldığında maaşından kesinti yapılmaz. bu arada... benim doktorum heyet raporu vermedi. :KK43:((