Hibirey istediim gibi olmuyor..:( Yardm edin

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve trista tarafından 21 Eylül 2009 başlatılmıştır.

21 Eylül 2009
    Konu Sahibi : trista
  1. trista

trista Guest

Kızlar benden buyuk ablalarım yardımınıza ıhtıyacım var mutsuzum ben hayattan hıcbır zevk almıyorum kendımı cok yalnız hıssedıyorumm... bır ılıskım vardı cok buyuk darbeler yedım ondan sonrakı ılıskılerım hep unutmaya yonelık oldu bır sevgı boslugu oldu ama olmadı en son ılıskımdekı ınsanda benı hıc umursamıyordu benımle resmen dalga gectı.. okulumda son senem lısede ve en sevdıgım arkadaslarımdan ayrıldım sınıflar karma oldu.. moralım cok bozuk hersey boş gelıyor bana dusunuyorum sorun bende mı dıye neden mutlu degılım.. herkezın bır sevdıgı var sevenı var neden benım karsımada sevecek bırılerı cıkmıyor dıyorum.. belkı sacma mutlu olmak ıcın sevgılım olması gerekmıyor degıl mi? ama ınsan degerlı ve onemlı oldugunu hıssetmek ıstıyor lutfen moral verın:KK43::çok üzgünüm:

2. 21 Eylül 2009
  3. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım derslerin nasıl..
    gelecege dair hayal ettiğin bir meslek varmı...

4. 21 Eylül 2009
  5. trista

trista Guest

derslerım ıyı hukuk ıstıyorummm

6. 21 Eylül 2009
  7. askcicegi

askcicegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim bak sectigin bölüm cok güzel,kendini gelecegin icin hazirla bence..bu tür seyleri zorla istemek insana sadece mutsuzluk getirir herseyin bir zamani vardir ve bir gün mutlaka gelip seni bulacaktir.Hic bozma moralini hayat bir sevgili üzerine kurulu degil ki yasamak yasamak icin güzel.Simdi hayatinin zeminini atiyorsun bu herseyden önemli unutma sakin gerisinide cok düsünüp kendini mutsuzluga itme,hakettigin hersey seni mutlaka bekliyordur vakti gelince yasayacaksin hepsini....

8. 21 Eylül 2009
  9. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    lise okuyorsun daha

daha ergenlik çağındaki, kendini bilmeyen kendini anlayamayan insandan sevgili olsa ne olmasa neCADIARZU

olsa ne oldugunu yaşamışsın, mutsuzluk,büyük darbe de yersin, güzel dalga da geçerler, başına daha kötü şeylerin gelmesine de sebep olurlarşutarafagitti

olmasa ne olur kafan rahat olur:lepi:

hukuk diyorsun bakCADIARZU

hukuk kazanmak kolay mı?CADIARZU

erkeklerin tripleri ile uğraşarak bi yere varamazsın, olur da varırsan istediğin yer olmaz-tatlicadiarzu-

sen boşver erkekleri, erkeklerin köküne kibrit suyualkisalkisalkis

onlardan uzak dur derslerine yuklen çalış ve istediğin mesleğe kavuşalkisalkisalkis

ondan sonra aklı başında insanlarla düzgün güzel ilişki kurar ve çok da mutlu olursunyerimseniben

hayatta mutlu olmak için tek yol sevgilin olması değilşakkıdı

10. 22 Eylül 2009
  11. Umutlu_OL_

Umutlu_OL_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    163
    "İnsan değerli ve önemli olduğunu hissetmek istiyor..." demişsiniz...
    3-4 yaşında bir çocuk yaşıtlarına göre sevimliyse kendini "daha değerli hisseder"....
    5-6 yaşında bir çocuk yaşıtlarından daha konuşkan ve sosyalse kendini "daha değerli hisseder"...
    7-8 yaşlarında bir çocuk okuma yazmada akranlarına fark atarsa kendini "daha değerli hisseder"...
    10-12 yaşlarında bir çocuk arkadaşlarıyla sorunsuz geçinebiliyorsa kendini "daha değerli hisseder"...
    Ergenlik döneminde bir genç yaşıtlarından fiziksel ve maddi anlamda daha güçlüyse kendini "daha değerli hisseder"...

Bunlar göreceli ve yaşına özgüdür, o yıllarımıza dönsek yalnızca anne, babamız, bir ailemiz olduğu ve sağlıklı olduğumuz için, yiyecek ekmeğimiz olduğu için bile kendimizi daha değerli hissedebilirdik ama o günlerde "bunları akıl edemiyor insan"...
    Bu yaşınızda "büyük darbeler yediğiniz bir ilişkiniz" olmuş...
    "Aşk sandığınız şey, vakitsiz olgunlaşmamış meyve" mutlu etmeye yetti mi sizi?
    Madem "darbe yediniz" sizi asıl tatmin edecek olanın "aşk sandığınız" çocukça beraberlikler olmadığını anlamış olmalısınız... :teselli:
    Sizin yaşınızın en büyük değeri ve gidince geri gelmeyen fırsatı eğitimdir... Elinizden o imkanı kaçırırsanız ilerde trilyoner de olsanız vasıfsız bir zengin olursunuz, hazıra dağ dayanmaz, erir gidersiniz ve kültür eksikliğinden hayatta kendinize yer bulamazsınız...
    Sizin yaşlarınız, ergenlik bunalımları, arkadaş çevresine uyum ve kendini kabullendirme evrelerinden hepimiz geçtik... Ailemizle takıştık, kendimizi beğenmedik, değersiz hissedip ölümü bile düşündük o yıllarda... :eek:

Fakat ergenliği atlatınca elimizde kalan hatalarımız değil o yılların cehaletine rağmen gösterebildiğimiz tutarlı davranışlarımız, eğitimimiz ve görgümüz oldu... Elimizde mesleğimiz, kendi ayaklarımızın üstünde durma gücümüzle aşkın da hayatın da (Allah nasip ederse elbet) en güzeli bizi bekliyor... opuyorumnanaktan En güzeli de bu zaten... Biz beklemiyoruz artık fırsatları, imkanlar bizim elimizde, biz seçim yapabiliyoruz, "seçilmeyi" beklemiyoruz... Çok daha kültürlü, kendini yetiştirmiş bir çevrede istersen aşkın da işin de merkezinde buluyorsun kendini... Türkiye'de yaşıyorsan, hele ki kadınsan "kendini değerli hissetmenin" anahtarı eğitim... Yeterince şanslıysanız, önünüzde tüm kapıları açacak bu anahtar için size geçici tatminler sağlayacak "evcilik oyunlarından" uzak durun ve layık olduğunuz hayatı yaşamak üzere aklın ve mantığın yolundan yürüyün... :1hug:

12. 22 Eylül 2009
  13. ew_perisi

ew_perisi Affeyle Ya Rab!!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım hukuk istiyorum diyorsun son sınıftaymışında bak nolursun takılma böyle sevgili muhabbetlerine.

Sonra hepsi hayal olur hayal olmasa bilee ertelenir (misal benn sırf bu sevgili muhabbetinden hayallerimi tam 2yıl erteledim)

boşver tatlım kendini derslerine ailene arkadaşlarına ver bu hayatta mutlu olmak istersen sebep çok yeter ki mutlu olmayı iste.