Hiç Bir şey Tesadüf Değil

Konusu 'Burçlar, Tarot ve Astroloji' forumundadır ve EU1 tarafından 20 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  20 Şubat 2008
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Yaşamınız boyunca size de olmuştur; hani kendinizi bir şeye çok hazırlarsınız, planlar programlar yapar, heyecanla gerçekleşmesini beklersiniz ama ardı ardına bir yığın aksilikler çıkar, sürekli planınız ertelenir ve bir türlü beklediğiniz o müthiş an gelmez. İlk reaksiyon çoğunlukla öfke olur. Sonuçta da hayata küskünlüğe dönüşür.
  Evrenin bize her konudaki niyetimizle ilgili gönderdiği işaretleri doğru okuyabilmemiz ne kadar önemli oysa…
  Hiçbir konuda ısrarcı olmamak, dayatmamak, hayatın ne söylemeye çalıştığını anlayacak bir bilinçle olayları değerlendirmek gerektiğini, insan ancak yaşı ilerledikçe anlıyor.
  Hâlbuki büyüklerimiz zaman zaman “Her şeyde bir hayır vardır” ya da “Sağlık olsun” dediklerinde eminim pek çoğumuz tepki vermişizdir.
  Bizim için çok önem taşıyan bir konu çeşitli nedenlerle bir türlü istediğimiz şekilde gelişmiyorsa, öfkelenmek yerine, oturup isteğimizin ne kadar gerçekçi, ne kadar bize uygun olup olmadığını sorgulamak en doğrusu.
  Sanırım buna farkındalık deniyor ne dersiniz...
  Başa gelenleri bir talihsizlik veya ceza gibi algılamak, başkalarını suçlamak enerjimizi düşüren şeyler. Tam tersi, belki de bu iş için uygun zamanın henüz gelmediğinin farkına varmamız gerekiyordur. Yaşamda hiçbir şey rastlantısal değil.
  Yaşam yolculuğunda başımıza gelen her olayın, karşılaştığımız her insanın bize kendimizi anlamak ve tanımak, doğru hedeflere, doğru zamanda yönelmekle ilgili öğrettiği şeyler var. Değişim fırsatlarını yakalamak, yaşamımızda birtakım tökezlemeler yaşayıp, derslerimizi almadan mümkün olamıyor.
  İşte tam burada Astroloji devreye giriyor. Ki astroloji her şeyden önce bir "kendini tanıma" aracıdır. böyle bir araçtan gerçekten verimli bir şekilde yararlanabilmek için bir insanın nispeten objektif bir şekilde "kendini tanıma iradesine" sahip olması gerekir.
  Astroloji gerçekten çok sıra dışı bir bilgi alanıdır. Bin yılların bilgi birikimi ile kendini yenileyerek bugüne kadar gelmiştir. Ama çoğumuz astrolojinin derinliği konusunda yeterli bilgiye ve sezgiye sahip değiliz.
  Astroloji sayesinde, yaratılışımızın gerekçesi ve üzerimize yüklenen misyonu nasıl yerine getireceğimizin ana hatları ortaya çıkacaktır.
  Astrolojide bizim tanrısal özümüz aslan burcu (güneş) ile temsil edilir. Bu yüzden biz doğduğumuzda, aslan burcunun yönetici gezegeni olan güneş hangi takımyıldız hizasından geçmekte ise o takımyıldız bizim burcumuz olur ve tanrının nasıl bir parçası olduğumuz, içinde bulunduğumuz süreçte tanrısallığımızı nasıl deneyimleyeceğimiz hakkında bilgi verir.
  İslam yorumcuları ve ulemalarının görüşlerinden biri, Vahdet-i Vücut inancıdır. Tanrının nuru zerre zerre canlı cansız tüm varlıklarda tecelli ederek kendini gösterir. Bu felsefeden yola çıkarak, Ene’l Hak (ben hakkım hak bendedir-mevcuttur) diyen Hallac-ı Mansur yanlış anlaşılarak kendisine işkence edilmiş, diri diri derisi yüzülmüştür. Buna rağmen yinede bu bilge-büyük insan onların dahi bağışlanması için dua etmiştir.
  Doğum haritasında kova, aslan'ın karşıtı, Satürn (Uranüs) ise güneş'in karşıtıdır. Yani aslan burcu ile kova burcu birbirini tamamlayan iki zıt kutuplu parçadır. Diğer burçlar gibi. Gerçekte tek başlarına bir anlamları yoktur ve zaten biz öyle görmesek bile, biri olmadan diğeri de olamaz. Çinlilerin yin/yang sembolü, özgür irade evreninin bu "bütüncül zıtlıklarını" ifade ediyor.
  Hiç bir şey tesadüf değil ve hiç bir şey zıddı olmadan tek başına bir anlam ifade etmiyor. Kötülük olmadan iyiliğin siyah olmadan beyazın, fakirlik görmeden zenginliğin değer ve kıymetini ölçemezsiniz.

  Tüm zıtlıklar içerisinde dengeyi kurabilmeniz dileğiyle...
   
 2. 20 Şubat 2008
  Konu Sahibi : EU1
 3. hadibakem

  hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

  Katılım:
  17 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  5.625
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  146
  senin çok iyi bir takipcinim angel hanım
  her yazını okuyorum

  verdiğin bilğiler için teşekür ederim
   
 4. 20 Şubat 2008
  Konu Sahibi : EU1
 5. karagxoxz

  karagxoxz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  4 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  157
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  evet çok oluyor böyle durumlar....benimde kısa zaman içinde oldu ne yazık ki??ayrıca bilgilerin için teşekkürler
   
 6. 24 Şubat 2008
  Konu Sahibi : EU1
 7. Cevrimhici

  Cevrimhici Şampiyon Belli 2. Kim? Pro Üye

  Katılım:
  5 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  4.786
  Beğenildi:
  224
  Ödül Puanları:
  113
  Aslan ile Kova burcunun zıtlıkla gelen uyumuna hep inamışımdır zaten..
  Diğer konulara gelince; şükür ki başıma gelen olaylara 'Vardır bir hayır.' deyip geçebiliyorum..Bana göre de hiçbirşey tesadüf değil..Evrene baktığımzda da küçücük bir böcekte can varsa, kerameti vardır diye düşün müyor muyuz?
  Her şerde bir hayır var esasında..İş; bunu kavrayıp, inanabilmekte...
   
 8. 27 Nisan 2008
  Konu Sahibi : EU1
 9. fatto

  fatto DÜNYAYI KURTARAN KIZ Üye

  Katılım:
  18 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.788
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  106
  bu yazıdan bütün evrenin içiçe geçtiğini de çıkarabiliriz sanırım...mükemmel bi yazı... a.s.
   
 10. 16 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : EU1
 11. elisaa

  elisaa Minik Serçe Üye

  Katılım:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.431
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Çok güzel bir paylaşım. bu tür yazılarının devamını bekliyoruz angeldream teşekkürler
   
 12. 19 Şubat 2014
  Konu Sahibi : EU1
 13. liliyen

  liliyen Üye Üye

  Katılım:
  27 Ocak 2014
  Mesajlar:
  1
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  Halac-i Mansur'un kitabini bu gün aldim insALLAH siirina vakif oluruz.