Hiç bişey bilmiyorum...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve ALariSS tarafından 1 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Aralık 2008
    Konu Sahibi : ALariSS
  1. ALariSS

ALariSS Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Daha üç buçuk aylık evliyim... Ama inanın hiç bir şey yapmayı bilmiyorum... Yemek konusundan bahsediyorum yani.. Ilk zamanlar epey özendim bir sürü tarif çıkardım yaptım.. Ama inanın hiç biri güzel olmadı.. Elimdemi tat yok bilmiyorum..
    Eşimde bu konuda fazla olmasada hoşnut değil.. çalışıyorum altıda işten çıkıyorum... Yemek yapmaya vaktim yok..eşimde işten geldiği gibi açıkıyor bende.. Annemin evi karşıda ondan gidip alıyorum her akşam yemek.. Buda eşimce pek hoş karşılanmıyor.. Evde yemek pişmiyor açıkcası.. Ne yapacağımı şaşırdım...
    Bi yardım edin yaaa

2. 1 Aralık 2008
  3. cimcime2709

cimcime2709 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :S:S bence ögrenmenız gerekıoo bır sekılde kurslara yazılsanız haftada 1 gun fılan

4. 1 Aralık 2008
  5. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Canım herkes bilerek doğmuyo ya sende zamanla öğrenirsin bu kadar dert etme bence. Mesela yemek yaparken anneni arayabilirsin yardım alabilirsin.Eşinin de biraz sabır göstermesi lazım bi gün kötü olur iki gün kötü olur sonunda öğrenirsin.Zamanla elin alışır merak etme.

6. 1 Aralık 2008
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.372
    Ödül Puanları:
    363
    Ben de yemek pişirmesinden anlamam ama bildiğim kadarı ile pratiklikle öğreniliyor bu işler..
    Daha çok yeni evlisiniz,hemen pes etmeyin.. Sürekli deneyin..yerimseniben
    Önce kolay yemeklerden başlayın,zor olanları haftasonu deneyin..
    Kolay gelsin..:teselli:

8. 1 Aralık 2008
  9. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    dert etme canım daha çok yeni evlisin.

önce çok basit yemeklerden başla. yani sadece soğan, kıyma, salça kavur. su ekleyip bakliyat pişir mesela. yada değişik menemen çeşitleri dene. ama ilk günden mesela karnıyarık ya da kürdan kebabı falan yapmaya çalışma.yerimseniben

eğer vaktin yoksa haftasonu yap yemek. yiyeceğiniz kadarını ayır kalanını buzdolabının derin dondurucu kısmına at. mesela 10-15 gün sonra falan sabah işe giderken indirirsin buzluktan; akşama kadar erir hazır yemeğin olur.

bi de çok güzel hazır çorbalar var artık. 2 dk onlardan kaynat bi de yanına tavuk haşla. bi de makarna. al sana bi öğün yemeka.s

çok üzme kendini bunun için. hiçbirimiz anamızın karnında öğrenmedik yemek yapmayı.
    eşin de birazcık sabretsin öğreniceksin sonunda nasıl olsa a.s.

10. 1 Aralık 2008
  11. ayfa_d

ayfa_d Aşk Sarhoşu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    E kursa ne hacet kurs zaten karşınızda duruyormuş ya hafta sonları annenizden yemek yapmayı öğrenseniz ya eşinizin hoşnut olmaması gayet normal bir durum her akşam anneden yemek almakla öğrenemezseniz annenize güveniyorsunuz anneniz başınızda beklesin size yemek yapmayı öğretsin sizde pes etmeyin öğrenmeye çalışın

12. 1 Aralık 2008
  13. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    canım yaptıkca öğrenirsin
    elimin tadı yok diye kestirip atma
    ilk başlarda insan zorlaniyor gerçeketn ben çoğu yemeğin nasıl yapıldığını biliyordum annemden görüyordum ama kendim pek denememiştim evlendiğim zaman öğrendim
    eşimde sağolsun çok güzel yemekler yapar bazı şeyleride ondan öğrendim
    ilk deneyimlerim çok güzel olmadı belki evet ya tuzu çoktu ya suyu azdı ilaki bişeyler eksik oluyordu ama pes etmek yok şimdi gayet iyi yapiyorum vallah öğrenirsin sende daha 3 aylıksın çok yeni kolaya kaçıp annenden alıp gelme hem bak eşinde hoşlanmiyormuş bu durumdan
    haftasonları en azından bişeyler yapmaya çalış ufak ufak alışırsın eşinde yardım etsin birlikte yapın çok keyifli oluyor ozaman

14. 1 Aralık 2008
  15. Sevgi Kelebexgxi

Sevgi Kelebexgxi ....... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bak canım bu sitede yemek bölümünde çok güzel çeşit çeşit yemek tarifleri detaylı açıklamalı
    ordan yardım alabilirsin...
    oktay ustanın kitaplarından temin et kendine süper tarifler var ordan yardım alabilrsin....
    istersen bana bile sor yardımcı olurum...
    yeterki iste içinden gelerek severek yap emin ol güzel olur...
    yapamıyorum güzel olmuyo diye başlarsan olmaz zaten...
    çalışıyosun akşamdan yarının yemeğini hazırlıyabilirsin hem 6 da çıkıyorsun çokda geç sayılmaz...
    üzme kendini yaparsın kimse annesinin karnında öğrenmiyo Şeniz

16. 1 Aralık 2008
  17. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    öğrenirsin öğrenirsiiinnnn....
    ben ki annemin evinde sadece makarna yapabilen biriyken eşime alıştım betişin yemeklerine, hem yemekler süper hem sofralar dedirtiyorum...sen de öğrenirsin...
    kendine güven...yemek yapmak çok basit bişey ve tarişfleri kitaplardan değil annenden al...
    bence bir haftasonunu yemek pişirmeye ayır...gerçekten...bu mutfağa alışmanda çok işe yarıyor...
    inan bana çok zevkli bir şey yemek yapmak...

18. 1 Aralık 2008
  19. Feronia

Feronia İyi ki varsın :) ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    78
    Merak etme öğrenirsin zaman geçtikçe.
    Bende kafadan yemek yapamam ama internetten tarifleri yazarak baka baka yapmaya çalışırım.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.