hiç böyle birşeyle karşılaştınızmı??????

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve tuana berrem tarafından 10 Ekim 2007 başlatılmıştır.

10 Ekim 2007
    Konu Sahibi : tuana berrem
  1. tuana berrem

tuana berrem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar.ben aranıza yenı katılmış sayılırım..15 haziran doğumlu bir kızım var ve dgumundan 1 ay sonra boynunda bır sertlık farkettım 3 ayrı dr a goturduk.
    tortıkolis dedıler.yanı doğuştan egrı boyun rahatsızlıgı.egzersızle gecebılecegını erken farkettıgım icin duzelecegını soyledıler .
    tamamen duzelme oluyormu yoksa tekrarlayabılırmı onu merak edıyorum
    hıc başına gelen varmı ..fıkırlerınızı.tecrubelerınızı paylaşabılırmıyız acaba...

2. 10 Ekim 2007
  3. tuana berrem

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    evet doktorlarda tavsıye ettı.erken farketmiş olmam ve dıger tarafını kullanmasını saglamam gecırebılırmış ama tekrarlarmı dıye cok korkuyorum.şu anda gorunurde bırşey yok ama bır ay önce ultrason cektırdık cok az oranda sol tarafa gore fark vardı aralıkta tekrar ultrason cektırecm ınşallah..
    ya bırde doktorlar onem derecesını net anlatmıyor ben bıraz kıtap,ınternet falan araştırdım ama işte annelık ya yetmiyor...

4. 10 Ekim 2007
  5. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Cok gecmis olsun...Ilk defa duydum bunu...Bilgilenmis olucaz sayende...Allah sifalar versin...

6. 11 Ekim 2007
  7. tuana berrem

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkur ettım cnm allah razı olsun..yerimseniben

8. 11 Ekim 2007
  9. Yosunn

Yosunn Guest

Çok geçmiş olsun canım. Bende yeni duyuyorum böle bişeyi.
    Korkulacak ciddi bişey olsa doktorlar uyarırlardı. tedevisi mümkünmüş erken fark etmen çok iyi olmuş. Bebeğin ve sana sağlıklı günler dilerim.

10. 11 Ekim 2007
  11. tuana berrem

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkurler cnm.soyledıgım gıbı annelık oyleymış vallahı gozunden akan bır damla yaş sankı benım kalbıme batıyor.bu arada aklınızda olsun cok sık rastlanan bır durum degıl bu.dogumda boyun kası sertleşıyor ve kasılma oluyor. fızık tedavıde bunun ıcın gereklı zaten .ama ılerlemesı halınde cok fecı goruntulerde oluyormuş..bılgınız olsun

12. 12 Ekim 2007
  13. atxixka81

atxixka81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende annemlerin orda komşunun torununda gördüm ama onun yaşı büyük tedavi olduğunu söylediler her zaman görmediğim için bir bilgim yok allah şifa versin insan çocuğuna bişey oldumu çok üzülüyo herşeyden sakınıyo allah hepimizin çocuklarını korusun

14. 15 Ekim 2007
  15. semyxixl

semyxixl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba benim kızımda da aynı hastalık vardı doğuştandı başını hep sol tarafa çevirirdi ben sağa çevirdikçe o sola çevirirdi bilmediğim için önemsememiştim 1 aylıkken doktor kontrolüne götürmüştüm orada doktor kalça çıkığı başlangıcı olabileceğini söyledi ve ortopediste yönlendirdi ve boynundaki durumu söyleyince bir sorun olabileceğini söylemişti ortopedist ultrasonlarla ve muayene yolula kalça çıkığı başlangıcını ve tortikolisi doğruladı ve bundan sonra kalçası için palvik bandajı kullandık 2 ay süreyle çok zor günlerdi boynu içinde sürekli fizik tedaviye gittik ve evdede sürekli kendim yaptım günde kaç kere yaptığımı hatırlamıyorum bile aylarca sürdü hatta bir ara suratının sağ tarafında boyun tarafında zayıflık başlamıştı şekil değişikliği çok korkmuştum ama devam ettik düzeldi şimdi iyi ama çok dikkatli bakıldığında eğiklik belli oluyor gerçi kimse anlamıyor o derece az bizim fizyoterapistimiz şöyle demişti ileriki yıllarda mesela ağır grip olduğunda bu hastalık tekrar edebilir ancak yine hareketlerle düzelir
    üzme kendini korkma ama fizik tedaviyi ihmal etme

16. 16 Ekim 2007
  17. tuana berrem

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ayy bırazda olsa moralım yerıne geldı.eşıme bellı etmemeye calışıp duruyorum.cunkı cok kızıyor bana.senın moralın ıyı olmalı,kızımız akşama kadar senınle,egzrsız ve moralın ıyı olmalı falan deyıp duruyor ama bırde bana sorun.içim içimi yiyor .bu dahada zor bır şey.eger zahmet olmazsa doktorun ve kendı yaptıgın egzersızlerı bıraz anlatabılırmısın.bizimki sag tarafındaydı.ben devamlı takıp edıp soluna yatırıyorum.farklı bırşey yapıyormu dr.nuz yada sen nolur bıraz anlatırmısın .
    cevabın ıcın şimdiden teşekkur ettık berre tuana'm ve ben a.s.

18. 16 Ekim 2007
  19. tuana berrem

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    semyıl cnm ya kalca ultrasonu bızde cektırdık.degerlerımız sagda 64 ve 45,solda ise 63 ve 42 derece ve drmuz normal dedı.sızınkı nasıldı.