Hiç denediniz mi?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve BinbirRenk tarafından 9 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

9 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : BinbirRenk
  1. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Genelde kayınvalide ve görümce konusunda yakınmalar üzerine yazmak istedim. Eşinin ailesi ile geçinemeyenlerin evinde tam bir huzur olacağına inanmıyorum. Farklı olanlar da olabilir ama genel izlenimim böyle. Bir insan bizimle evlendi diye ailesinden kopmasını bekleyebilir miyiz? Kendi ailemiz için nasıl bunu düşünemezsek onun ailesi için de düşünmemeliyiz diyorum. Sırf eşinin hatırı için ailesinden kopan erkekler de vardır evimde huzur bozulmasın diye ama hep içlerinde bir sızı vardır mutlaka.
    - İnsan 7 sinde ne ise 70 inde de odur diyoruz ya. Ben gelinim ve masumum, ama görümce veya kayınvalide olduğumda aynı ben nasıl canavara dönüşüyorum. Annem çok iyi biri ama kayınvalide olunca nasıl dünyanın en kötü insanına dönüşebiliyor, bunun mantıklı bir anlatımı olabilir mi?
    - Kayınvalideler cahil olabilir, nesil farkından kaynaklanan sorunlar olabilir. Onları sevmek zorunda değiliz ama biz saygılı davranmayı denedik mi, yoksa tamamen önyargılı mıyız diye kendi kendimize sorduk mu acaba? Burada hepimiz belli eğitim düzeyinde olan kadınlarız. Geçinmeyi sağlayabilmek o kadar zor mu?
    - Çocukları olan arkadaşlar kendi çocuklarını canından çok severken, kayınvalidelerin de aynı emekleri verdikleri çocuklarını sevme, hatta biraz da kıskanmaya hakları olduklarını hiç düşünüyorlar mı acaba. Bu konuda biraz hoşgörü gerekmiyor mu?
    - İlerde nasıl bir kayınvalide olacağınızı bazen düşündüğünüz olur mu?
    - Yarın anneler günü sorunları olanlara öneriyorum. Hediyenizi alın gidin, elini öpüp duasını alın. Hepimiz bugün varız yarın yokuz. Yeni temiz bir sayfa açın. Tavır bile alsa saygılı davrandığınız sürece bir gün sizi anlayacaktır. Göreceksiniz eşiniz de mutlu olacaktır.
    Eşimin ailesi ile hep iyi geçindim, hatta eşimin onlara kızdığı zamanlar oldu. Hep onların iyi yönlerini görmeye çalıştım. Hiç aralarının bozulmasını istemedim. Hiçbir şey kaybetmedim tam tersi rol yapmadan, doğal davranarak hepimiz kazançlı çıktık.
    Lütfen yarını bir fırsat bilin ve deneyin, ailenizi kazanın diyorum.
    Bu arada anne olanların anneler gününü şimdiden kutluyorum.a.s.

2. 9 Mayıs 2009
  3. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    tamamen pozitif düşünerek yazmışşsın canım ben kendi adıma konuşuyorum benim kaynanam değil kapısna gidilecek selam verilecek insan değil...
    kavgacı çirkef sürekli ağır iğneliyici konuşan beni insan içinde aşalamaya çalışan benden nefretini her seferdinde gösteren biri... bana alan hırsını 2.5 aylık kızımın canını yakarak onu ağlatarak çıkaran bi yaratık.. hayatımda ondan nefret ettiğim kadar kimseden etmiyorum...
    ama yarın anneler günü benim ise ilk anneler günüm yavrumun ve kocamın hatırına yarın gidip elini öpücem yaptığı herşeye rağmen..
    yine moralimi ve günümü berbat edeceğinden eminim ama bile bile yapıcam bunu bakalım neler olacak..

4. 9 Mayıs 2009
  5. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Altunhan, ben de hepimiz biraz pozitif olmaya çalışabilir miyiz acaba diye yazdım. Hırsını çocuktan alması hiç affedilir bir durum değil ama bunları güzelce anlatıp rahatsız olduğunu belirtirsen, çocuğun ruh ve beden sağlığını bozduğunu anlatırsan anlayabilir sanırım.

6. 9 Mayıs 2009
  7. olivia

olivia bazen gitmek en dogrusu, elveda KK ve sevdiklerm ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    yeniay gercekten cok güzel yazmis hatta icimdekileri sen kelimelere döküp buraya aktarmissin ya, tesekkür ediyorum.
    Aynen canim, bende aynen senin gibi düsünüyorum.
    Allahima sükür herkesle iyi gecinmeyi cok iyi biliyorum, zira empati kurabiliyorum.
    Seviliyorum, seviyorum, kimseyle kavga edecek, kendimi kücük düsürecek durumda hic bulunmadim.
    Tavrimla zaten kimse bana o kadarda yanasamaz, yani saygi ve sevgi cercevesinde cok güzel gidebiliyor aslinda bu gibi problemler.
    Yani ne canim der, nede sonra canin ciksin derim.
    Bunuda aslinda burada genc kardeslerimize anlatmamiz lazim.
    Kimse öcü degil, hani derler ya nasil daga dogru bagirirsan öyle yanki yaparmis.

8. 9 Mayıs 2009
  9. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    anlamıyo be canım kaç defa uyardım belki yazılarımı okumuşsundur ama bebeğim uyurken birden gidip kulağının dibinde adını bağıra bağıra söylüyo kızım korkudan ağlayarak sıçrayarak uyanıyo..
    uyurken biden beşiğini hızla sallayıp uyandırıyo yavrum yine korkuyo..
    kucağına alıp kafasının sağa sola düşüp canının yanmasını ağlamasını görmemezlikten gelerek top gibi havada çeviriyo..
    ellerini ayaklarını sıkarak ağlatıyo kızım ağlarkende ne güzel ağlıyo diye gülüyo...
    ve daha neler neler sırf o gelicek diye saatlerce tuvalete gitmeden aç beklediğimi bilirim bak yarın anneler günü ama içimden geldiği kadar mutlu olamıyorum diye yarın onu görücem kızıma bişey yaparsa iki taşın arasında diye senağlama

10. 9 Mayıs 2009
  11. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Teşekkür ederim olivya. Pozitif duygular her zaman insanı daha iyi yerlere götürür. Kadın kadını daha iyi anlar diyoruz ama maalesef şu önyargılar olmasa. Bu durumları okuyan bekar arkadaşlar bile etkilenip acaba benimkiler de mi böyle olacak diyebiliyor.

12. 9 Mayıs 2009
  13. Gardenia

Gardenia Bana kırmızı çok yakışıyorr :)) Üye

Beğenildi:
    510
    Ödül Puanları:
    153
    canım çok güzel yazmışsın ama malesef her insan bir değil ben eşimle çok büyük kavga ettim evi terkettim hatalı olan eşimdi bunu aileside bildiği halde beni babamın evinde bir kez arayıp sormadılar ne oldu demediler eşim kaç defa gidin konuşun dediği halde uğramadılar bileen son eşim çok kötü kavga etmiş onlarla ve onlar bana tavır aldılar benim suçum olmadığını bile bile daha bir sürü şeyler ben yene eşime dedim git annen babandır oğlumu kaç defa yolladım ama onlar naptı ne kapı açıyorlar ne oğlullarını nede torununu arayıp sormuyorlar bile ve kaynanam o kadar laf çıkardıki ben eşimin hatırına sustum şimdi gitmiyorumda çocuğumuda yollamıyorum ama eşime sen git anan baban diyorum ben hep şunu söylerim bende öyle kaynana olursam oda bana yapsın aynısını şimdi söyle bana ben ben kaç adım attım onlara ama onlar hiç atmadı valla ben yüzsüzlük yapıpta gidip birde anneler günün kutlu olsun demicem şimdi ben haksızmıyım sence?

14. 9 Mayıs 2009
  15. :1shok:bi insan bunu yapamaz anlayamadım kayınvalideniz bi canavar mı?hangi babaanne bunu yapar ki bence yazdıklarınız anne hassasiyeti degilse kaynananız ruh hastası ve doktora gitmeli..

16. 9 Mayıs 2009
  17. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Altunhan senin konunu okudum ve çok üzüldüm. İşte asıl bu gibilere anlatmak yola getirmek gerekiyor. Yarın gittiğinizde ne kadar üzüldüğünüzü, bir zarar verirse neler olabileceğini anlatırsanız eşinizle o da insan sonuçta. Çözümlenmeyecek sorun yok her iki taraf da birbirini anlarsa.

18. 9 Mayıs 2009
  19. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ve işin tuhafı da eşim görümcem üvey kayınpederim arkadaşlarım herkes bu olaylara şahit oluyo ama müdahale edemiyo nedeni ise kaynanamın psikolojik sorunu varmış biz onu böyel kabul edecekmişiz...kötükedihüso