Hiç genel aneztezi aldınız mı ?

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve Lolo tarafından 13 Aralık 2008 başlatılmıştır.

13 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Lolo
  1. Lolo

Lolo eşim ve oğullarım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    benim eşim çok ağır yani meme çizgisinden sağa mideye doğru ordan göbek deliğinin altını aşan bi şekilde ameliyat oldu genel anestezi verildi ameliyat sırasında beyni uyanmış ve bunu araştırdım gerçekten doğru beyni uyanmış şöyleki anestezi altındayken zaten duyarız ama acı hissetmeyiz eşim anestezi aldıktan sonra gözünün baktığı yeri görüyo ve doktorların dediklerini duyuyomuş buraya kadar normal ameliyatın ortasındayken birden beyni uyanmış ve acıyı hissetmeye başlamış evet inanması çok zor ama öyle acıyı hissediyo doktorların karnını açmalarını elleriyle damarlarını karıştırmalarını dikmelerini bu acıların hepsini hissetmiş fakat kıpırdayamamış ağzımda bişey vardı dilimle itmeye çalıştım itemedim parmağımı kıpırdatmaya çalıştım olmadı doktorlara durun canım yanıyo dicem diyemiyorum işkence gibiydi diyo ve ameliyattan yoğun bakıma alındı 6 saat sonra kendi isteğiyle yoğun bakımdan çıktı ve şok halindeydi sayıklıyodu devamlı bana işkence yaptılar beni canlı canlı kestiler diyodu anlıcanız bi vahşet yani anestezistin hatası

2. 13 Aralık 2008
  3. Lolo

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    böyle bişey duyan yada yaşayanınız varmı

4. 13 Aralık 2008
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.627
    Ödül Puanları:
    363
    Allah Allah...:1shok:
    Hemen şikayette bulunsaydınız...
    Çok büyük hata diyecem ama acaba eşiniz rüya görmüş olmasın..
    Derler ya narkoz sırasında hasta bazen öyle rüyalar görürmüş ki uyanık olduğunu o anda o kabusu yaşadığını sanırmış..Oysa ki herşey bir rüya çıkarmış sonunda.:nazar:

6. 13 Aralık 2008
  7. EU2

EU2 Guest

aa çok kötü ya geçmiş olsunn bende 2 kez genel anestezi oldum ama çok şükür hiçbişey hissetmedimm derin bir uykudan uyanır gibiydimmm

8. 13 Aralık 2008
  9. Lolo

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    hayır rüya olamaz yaşadım diyo ağzımda bişey vardı dilimle itmeye çalıştım olmadı diyo acı nasıldı çok canın yandımı dedim bana güldü acımı canlı canlı seni kessinler bakalım ne hissediyosun dedi

10. 13 Aralık 2008
  11. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106

öncelikle büyük geçmiş olsun .çok üzüldüm.
    Evet böyle birşey var ve buna anestezik farkındalık deniliyor.hatta bununla ilgili bir film de var ama henüz izlemedim.o filmin tanıtım yazısını okumuştum ve çok etkilenmiştim.filmin ismi anestezi.belki izlemek istersiniz.
    Eşiniz bunu doktoruyla paylaşmış mı?doktorları ne söylüyor.bir de bu eşinizin ilk ameliyatı mı?
    Tekrar geçmiş olsun.

Son düzenleme: 13 Aralık 2008
  12. 13 Aralık 2008
  13. Elis

Elis Guest

cok korkunc :1shok:bende boyle bi olayi,yabanci bi kanalda izlemistim,kadin anlatirken agliyodu,o ani tekrar yasiyo gibi titriyodu kadin..............
    ama sunuda merak ederim,o aciyi cekerken,kisinin tekrar bayilmamasida ilginc........ne biliyim bu kadar aciya nasi dayanabilirki insan........gecmis olsun tekrardan..........a.s.

14. 13 Aralık 2008
  15. Lolo

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    eşim acil olarak gittiği için hiç bit tetkik uygulamadan anestezi verdiler çünkü hayati tehlikesi vardı doktoruyla konuşmadık çünkü eşim o kadar çok etkilendiki bu olaydan bu konuyu konuşmak bile istemedi ayrıca o filmi izladim ben çok ilginç tavsiye ederim ama eşim filmdeki gibi ailesini falan görmemiş eşime dedimki filimden etkilenip sende beni düşündünmü hayatın gözlerinin önünden geçtimi dedim bana dediği laf ne hayatı ne seni ben acıdan başka bişey hissetmiyodumki o kadar büyük bi acıydıki başka bişey düşünmeme izin vermedi dedi

16. 13 Aralık 2008
  17. April

April Hep daha daha çok oku!!! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    canım geçmiş olsun öncelikle.
    ben de laale ablaya katılıyorum, eşiniz rüyada olabilir, aneztezinin etkisiyle de böyle canlıymış gibi inanabilir. ama sezeryan sırasında uyanan bir bayanın da yazısını okumuştum burada sanki, gerçek miydi bilmiyorum.
    yalnız, eşinizin ameliyatı uzun süren bir ameliyat sanırım ve uyandığını farketmemeleri imkansız...o sezeryan örneğinde ameliyat olan kişi de sesini çıkaramamıştı ama anestezist farkedip yeniden uyuttu beni diye yazmıştı.
    ben eşinizin rüya gördüğünü düşünüyorum, bilimde buna 'alfa uykusu' da deniyor, yani uyur-uyanık arası görülen rüyalar o kadar gerçekçi olur ki, fiziki koşulları bile hissedersiniz.

siz yine de bir araştırın tabi ve eğer dediğiniz gibiyse, mutlaka hastaneye dava açın!

18. 13 Aralık 2008
  19. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.627
    Ödül Puanları:
    363
    Evet ama siz şikayette bulunmazsanız,başka hastalar üzerinde de hatalar yapabilirler..:çok üzgünüm:
    Acaba eşiniz o filmden mi etkilenip aynı olayı yaşadığını sandı diye düşünmeden edemedim açıkçası şimdi de..:nazar: