hiç iyi beslenemiyorum üzülüyorum ;(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve meryemyilmaz tarafından 24 Nisan 2008 başlatılmıştır.

24 Nisan 2008
    Konu Sahibi : meryemyilmaz
  1. meryemyilmaz

meryemyilmaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aşırı derecede cins biri oldum çıktım kızlar yaa:bbo:.şuan 2,5 aylık hamileyim ve beslenmem sıfır yani. balıktan kırmızı etten hele hele tavuktan acayip tiksiniyorum.ızgaraymış haşlamaymış ıyyyy.düşünmek bile fena yapıyo vallahi. fındık ceviz vb kuru yemişleri 1aydır ağzıma alamıyorum çok miğdemi bulandırıyo.evde yemek yapınca o yemeği yemek içimden gelmiyo tok gibi hissediyorum.böyle kahvaltılık ,karışık sebze kızartmaları makarna çorba filan yiyebiliyorum.son zamanlarda da ateşli hastalık geçirdim kum filan döküyorum o ara hiç bişey yemedim doğru dürüst.ne adam gibi bir sabah kahvaltısı yapabiliyorum yapsamda evden çıkmadan çıkarıyorum.iş yerinde öyle aparatiflerle geçiştiriyorum yani.çok üzülüyorum ama napiyim almıyo içim yiyemiyorum:1no2:.çok halsizleştim, güçsüz hissediyorum kendimi,sürekli yorgunum.doktorumdan vitamin yazmasını isteyecem.ya ne zaman geçecek bunlar kızlar yaaaaaa:sm_confused:

2. 24 Nisan 2008
  3. ocean_exprss

ocean_exprss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    Doktorum ilk üç ay hiçbirşey yemesende bebek depondan beslenir demişti.Bu yüzden hiç kafana takıp stres yapma.Üç aydan sonrada düzelir zaten iyi beslenmeye başlarsın.Stres yapıp üzülürsen bebekte etkilenir...

4. 24 Nisan 2008
  5. EU3

EU3 Guest

canım ilk aylarda böyle olması çok normal 3.aydan sonra düzelmeye başlarsın mide bulantından dolayı yiyemezsin vallahi çok şükür ben hiç yaşamadım bulantı falan şuan 5 aylık hamileyim şuana kadar tam 13 kilo almışım

6. 24 Nisan 2008
  7. SENACE

SENACE Guest

AYNI YAŞADIKLARIMI YAŞAMIŞSIN.
    BENDE HAMİLELİĞİMDE 4 AYI GERİDE BIRAKTIĞIMDA BULANTILARDAN KURTULMUŞTUM.
    SONRASINDA DA CESARET EDİPTE BİRŞEY YİYEMEDİM.
    HERKES KİLO ALIR HAMİLELİKTE BEN 11 KiLO VERDİM.
    HER SEFERİNDE AĞLIYORDUM BEBEĞİM BESLENMİYOR DİYE...
    DOKTORUMDA BEBİŞİ DERT ETME, O SENİN KANINDAN BESLENİYOR.
    KENDİ SAĞLIĞIN İÇİN YEMELİSİN DEMiŞTİ.
    ViCDANEN ÇOK RAHATSIZ OLUYORDUM.
    ŞU ANDA ŞÜKÜR ÇOK İYİYİM BEBEĞİMDE ÇOK SAĞLIKLI.
    ŞİMDİ YİYEMEDİKLERİMİDE YİYEREK ACISINI ÇIKARTIYORUM...:icecream::icecream:

8. 24 Nisan 2008
  9. meryemyilmaz

meryemyilmaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ay valla yaa ne yapsam bilemiyorum kızlar.başkasıda pişirse yenmiyo valla.geçen görümcem alabalık yaptı mis gibi salata da var.herkez okadar balığı götürdü ben sadece salata yedim.bi geçsin varya nasıl götürcem nasıllllll

10. 24 Nisan 2008
  11. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    meryem merak etme böyle olması cok normal, bende besıncı ayıma gırdım daha yenı yenı yemek yemem duzeldı tıksınmelerım bıttı faydalı seyler yıyebılır oldum.. bundan oncesı berbat tı elle tutulur duzgun bırsey yıyemıyordum. zaten 3 ay sadece tost yedım sadece ve sadece salca ve peynırden yapılmıs tost bırde yanına limonlu cay bu kadar. zaten kahvaltıda onu yedıkten sonra geceye kadar da dogru duzgun bırsey yemıyordum ne canım ıstıyordu ne ac hıssedıyordum nede yıcek bırsey canım cekıyordu son zamanlara dogru aksamları sdece elma yıyebılmeye baslamıstım öyle öyle duzeldı sımdı gayet normal yıyorum kokulardan tıksınmıyorum mıdemın kaldırmadıgı olmuyor.. hıc merak etme doktorum bana hıc bırsey yıyemıyorsan bıle agzına bı seker al onu em onun bıle bebege faydası olur demıstı normal oldugunu sadece tost bıle yıyemeyenlerın oldugunu soylemıstı.. endıselenme emın ol 2 ay sonrasında kendıne gelmıs olursun yerimseniben..a.s.

12. 24 Nisan 2008
  13. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    348
    Ödül Puanları:
    153
    Canım bende aynı sen gibiydim inan o mutfağın yanına yaklaşamazdım,tavuktan aşırı tiksindim şu an hala yiyemiyorum,ette biraz olsun yemeğe çalışıyorum,ama bu bi geçiş dönemi,ilk 3 ayın geçtiği zaman bişeyin kalmayacaktır,sağlıklı ve güzel bi hamilelik dilerim san ve tüm anne adaylarına

14. 24 Nisan 2008
  15. KsMt

KsMt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bende beşinci ayımdayın daha yeni yemek yemelerim düzeldi bende aynı senin gibiydim.Bu sıra bebeğin senin sacndan dişinden tırnağından kanından beslenicek endişelenmene gerek yok ondan sonrada durduramaycaksın kendini

16. 24 Nisan 2008
  17. BeyazLilyum

BeyazLilyum diplomalı uzman ev hanımı Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    benim ablam 4 ay boyunca yediklerini çıkardı sonradan yemeye başladı ama oda isteksizce..9 kiloyla bitirdi hamileliğini..ama bebek çok sağlıklıydı valla tosun gibiydi.zaten doğumdada verdi bütün kilolarını..geçer inşallah canım..

18. 24 Nisan 2008
  19. ilsenim

ilsenim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ilk aylar olur böyle şikayetler bir ay kadar sonra geçer hepsi yavaş yavaş kendini yemek iççin çokta zorlama bu dönemde bu kadar bulantın var madem