hiç kimsem yok:(((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nesepalamudu tarafından 3 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : nesepalamudu
  1. nesepalamudu

nesepalamudu Guest

selam arkadaşlar
    o kadar sıkıntılıyım ve kendimi o kadar çok yanlız hissediyorum ki anlatamam. aslında çok arkadaşım var ama kimse beni şöyle içten dinlemiyor. kendi kenime yaşıyorum sıkıntılarımı. önce biraz kendimden bahsedeyim.
    ben 3 yıllık evliyim 4. yıla gireceğiz. evliliğim konusunda sıkıntım yok çok şükür ama kayınvalidem ve kayınpederimi hiç sevmem. beni çok sevmezler zaten. aslında benim onlarla bir derdim yoktu. hatta severdim de. ama bana biraz eziyet ettiler. o zamandan beri(1 yıldır.) bayramdan bayrama arar sorarım. çok yüz göz olmamaya çalışıyorum. buraya kadar herşey normal. asıl sıkıntı eşimin bu durumda ki tavırları. başlarda beni haklı görüyordu.ama şimdi ben onun annesi ve babası ile fazla muhatap oluyorum diye o da benim babamla hiç konuşmuyor. aralarında hiçbir şey yok. bu benim canımı çok sıkıyor. aslında bende bu durumdan pek memnun değilim. bende isterdim ki kalabalık bi aile olalım. gidelim gelelim. ama annesinde bi annelik babasında bi babalık yok. hem sıcaklık, sevgi açısından hem de maddi açıdan. isterim ki bana gelirken çocuklarımda şunu yesin diye 3-5 bişey getirsinler.
    neyse fazla uzatmamayım işin kötüsü bunları candan paylaşacağım kimsem yok. eskiden annemle paylaşırdım. kendi kendimi yiyorum sürekli.
    sizinli paylaşmak istedim.
    mafoldumben

2. 3 Mayıs 2010
  3. nesepalamudu

nesepalamudu Guest

konuyu okuyup giden arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. çok yarımcı oldunuz mafoldumben

4. 3 Mayıs 2010
  5. mavi melek1907

mavi melek1907 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kendinize boşuna dert etmeyin
    eşiniz alınıyor ise sizde ayda bir arayıp hal hatır sorun çok sıcak olmaya gerek yok ne var ne yok de kapa
    eşinin ailesindende maddi bişe bekleme bence :KK66:

6. 3 Mayıs 2010
  7. tr_lelli

tr_lelli çook da şaapmamak lazım :P Üye

Beğenildi:
    22.056
    Ödül Puanları:
    363
    Canımm benzer şeyler hepimiz yaşıyoruz..
    Mesela benim annem babamla eşimin annesi ablası eniştesi abisi (babası yok eşimin) görüşmezler gitmezler gelmezler
    Bende öyle gitmeyiz gelmeyiz mesafeliyiz..
    Böylesi benim açımdan daha iyi fazlaca yüz göz olup moralini bozcana boşver ya kafanı dinle keyfine bak
    Valla ben çok rahatım onlara eşşek gibi hizmet ediyordum kfamı dinliyorum evimde
    Ama şuna katılmıyorum eşinin senin ailenle bağlarını koparması hiç hoş değil..
    Senin ailen ona bişe dememiş bişe yapmamış aralrında bi husumet geçmemiş yanlış bişi Sanırım kısasa kısas yapar gibi tavır koymuş gibime geldi..
    Benim eşim babamı benden çok seviyo ben okadar sevmem.. ki ben onun annesini ablasını sevmeidğim halde..
    Sanırım insanından kaynaklanıyor oda onun yapısı onun düşüncesi bilemedim..

8. 3 Mayıs 2010
  9. lovelinya

lovelinya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yani eşinin hatrı için arayıp sorman lazım;
    zaten düşman olacak bi olayınız da geçmemiş aranızda...
    yine sıcak olma ama eşinin de senin aileni sevmek zorunda olmadığını unutma...
    o da sevmese bile senin hatrına katlanacak, sen de...
    evliliğinize zarar vermedikleri sürece tabi ki...

10. 3 Mayıs 2010
  11. nazz81

nazz81 artık mutluyum Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    153
    eşinin başta hak verip sonra onları haklı görmesi çok anlamsız
    heleki babana tavır koyması çok yanlış
    niye onlara hak verdiğini sordun mu hiç eşine

12. 3 Mayıs 2010
  13. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ya senin evine eşine sana karışmalarından iyidir diye düşünüyorum bu durum tabi ki her zaman görüşseniz belli sınırlar içinde bir aile gibi ama bir de tam tersini düşünün
    kayınvalideniz size ve eşinize karışsa yada birlikte otursaydınız
    sizden maddi beklenti içinde olsalardı daha mı iyi olurdu

14. 3 Mayıs 2010
  15. pelinsubahar

pelinsubahar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    80
    Ödül Puanları:
    113
    seni anlıyorum canım..aynı durumdayız.bende aslında eşimde ailesiyle küsüz şuanda. bende çok özenirim kalabalık ailelere. hoş ben eşimin ailesi hiç doğru düzgün insanlar değil. eltim deseniz tam bi kalitesiz. bunları yazarken yaşadıklarımdan dolayı yazıyorum.kayınvalidesi kayınpederi edepli oturmasını kalkmasını bilen hanım efendi büyüklere hep özenmişimdir. malesef benimkiler tam tersi bu saydıklarımın.öfff öff

16. 3 Mayıs 2010
  17. devran_26

devran_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sana yazılan cevaplarda en sık başlık seni anlıyorum evet bende anlıyorum kayınpederim bana söylediği şeyler ben ne annemle ne babamla bile paylaşamadığım şeyler mafoldumben ama ben küstüm eşimde başta hak verdi şimdide veriyor ama o bizim büyüğümüz ne yapalım diyor ömür boyu küsemeyiz ben yüzüne bile bakamıyorum o ayrı ben küsünce eşimde aynı şeyleri yapmıştı rabbim kolaylık versin canım mafoldumbenmafoldumben

18. 3 Mayıs 2010
  19. pelinsubahar

pelinsubahar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    80
    Ödül Puanları:
    113
    ayy sbak seninlede aynı durumdayız.bende anneme anlatamam bir de o üzülmesin diye şükür eşimle iyiyzde.insanın gücüne gidyor birde kayınvalidesi kayınpederi iyi olanları görünce.