Hiç küçük bebegini kreşe veren veya öyle biyerde kreş ögretmenligi yapan varmı

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve Schirin tarafından 21 Aralık 2008 başlatılmıştır.

21 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Schirin
  1. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cok merak ediyorum arkadaşlar mesela 0 2 yaş kreşler var hic bebegini öyle biyere veren yada tanıdıgı olan var mı? yada öyle bi yerde ögretmenlik yapan? güvenlimi? çünkü bebektir konuşamaz derdini anlatamaz ayrıca mesela ben oglumu öyle biyere versem benim oglum tek başına yeter birsürü bebekle nasıl ugraşırlar?

2. 21 Aralık 2008
  3. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Ben kızımı 2,5 yaşında kreşe vermiştim,
    bezden kurtulduktan sonra ,
    kamu kurumu kreşi idi ve bbek astım bronşit oldu 3 yıl hastalıkla mücadele ettik,
    ama kreşi 8 ay sonra değiştirdik
    özel bir kreşe verdik özel kreşte çocuğun hastalığı nispeten düzeldi,

4. 22 Aralık 2008
  5. EU2

EU2 Guest

benim oglumda bir bucuk yasindan beri özel krese gidiyor basladiktan bir kac ay sonra sorunsuz bi sekilde bezi birakti ...
    basladiginda cok konusamiyordu ama sonradan cok iyi konusmaya derdini anlatmaya basladi
    uyku düzeni yeme aliskanligi herseyi düzene girdi
    ben mutluyum oglumun erken krese baslamasindan ,ikinci bebegim gelince onuda ayni zamanda ayni krese vermeyi düsünüyorum
    ama dikkat et cnm sectigin krese her kres iyi olmuyor malesef ,ins. iyi bir krese denk gelirsiniz :))
    umarim biraz yardimci olmusumdur

6. 22 Aralık 2008
  7. dilshad

dilshad Guest

benim kizim 8 bucuk ayliktan beri krese gidiyor. 1 yasina kadar sut iznim varken her oglen gidip emziriyordum, o zaman bol bol gozlemleme imkanim olmustu. kesinlikle krese ve ogretmenine cok guveniyorum. hem sevgi veriyorlar, hem aktivite var ve en onemlisi benim o yas grubunda dikkat ettigim iyi beslenmesi, iyi uyumasi ve huzurlu olmasiydi, bunlar da orda saglaniyor. kizim hep yuzu gulerek gidip geliyor. asla bir bakiciya guvenemezdim. belki aksama kadar tv karsisina oturtup keyfine bakacakti. ve gunde 3 degisik yemek (sebze+kiyma mutlaka var) ve her gun de degisik menuyu de hazirlamasi imkansizdi.
    kucuk yasta baslattigim icin de hic krese alisamama gibi bir durumu olmadi. yalniz ilk sene hastaliklari oldu. o da normal. hangi yasta baslatirsaniz baslatin mutlaka o hastaliklari yasayacaklar, simdi olmazsa ilkokul 1de sikinti cekeceksiniz, hem yas buyudukce hastalik daha agir yasaniyor.
    daha konuyla ilgili soyleyebilcegim cok nokta var. senin sormak istedigin varsa onu cevaplayayim :kahve:

8. 22 Aralık 2008
  9. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    çok saol canım ama o kadar cok bebekle aynı anda nasıl ilgilenirler laftan anlamıyorlarya.. birde özel olmazda fiyatlar ne acaba?

10. 22 Aralık 2008
  11. dilshad

dilshad Guest

bir onceki mesajimda senden alinti yapacagima yanlislikla aysenur'dan alinti yapmisim schirincim. ama farketmemis, anlamissin sen zaten a.s
    bizim kreste 10 bebek var, zaman zaman +2 -2 seklinde sayi degisiyor, buyuyenler ust gruba geciyor, yenileri geliyor falan. 10 bebekle 3 kisi ilgileniyor. ben onlari oynarken de yemek yerken de gozlemledim. kesinlikle hicbir zorlugu olmuyor, tek baslarina olduklarindan daha uyumlu ve sakin oluyorlar. bir ornek daha vereyim: bebekler topluluk halindeyken yemek yeme aliskanliklari bile farkli oluyor. evde yemedigi butun sebzeleri orda diger bebekleri de gorup hiiiicc zorluk cikarmadan yiyor. inek sutunu ben kizima 3 ay boyunca iciremedim, en sonunda sutu krese goturdum ve ogretmenine "lutfen siz baslatin" dedim, kizim o gun hic zorluk cikarmadan icmeye baslamis. yaramazliklarini da oyle, tek basinaymis seninle birlikteymis gibi dusunme, orada farkli oluyorlar.

12. 22 Aralık 2008
  13. dilshad

dilshad Guest

fiyat Ankara icin 600 ytl. bebek bakan sanirim 8 yer vardi, biliyorsun 0-2 yas grubunu her kres kabul etmiyor, hepsiyle gorusmustum, hepsi de diger yas gruplariyla ayni fiyati uyguluyorlardi, yani 2 yas grubuna ne aliyorlarsa bebekler icin de onu aliyorlardi.

14. 22 Aralık 2008
  15. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ohh cesaret veriyorsun valla aslında tek derdim konuşamıyorlarya bişey olsa şıkayetci olsa anlatamayacak bu benim korkum cnm..bide güzel yanı sosyal büyüyor paylaşmasını falan ögrencek

16. 22 Aralık 2008
  17. dilshad

dilshad Guest

senin diger secenegin annen ya da kayinvaliden ise tabii hic kimseye onlardan fazla guvenilmez, hic kimsede onlar kadar icin rahat etmez. ama diger secenegin bakici ise hic dusunme derim. kreste bir suru kontrol noktasi oluyor, tek kisi degiller ki, herkes birbirini gozluyor, yani hepsinin birden kotu niyetli olmasi gerekiyor. hem konusamiyor olsa da yuzunden, hareketlerinden, ogretmenine gitmek isteyip istememesinden sen kuzucugunu anne hissinle anlayabilirsin canim.

18. 22 Aralık 2008
  19. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    haklısın canım maalesef annem almanyada kayınvalidemde uzakta banada bu günlerde bi çalışma aşkı geldi cok kararsızım yani