hiç sancı yokken günü geçip suni sancıyla doğum yapanlar yada sezaryen olanlar yardım

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve altunummm tarafından 20 Mart 2009 başlatılmıştır.

20 Mart 2009
    Konu Sahibi : altunummm
  1. altunummm

altunummm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar benim bugün günüm doldu ve doktor pazartesiye kadar bekleyelim dedii. pazartesi sabah sekizde gideceğim ve ya suni sancı verilerek doğum başlatılacak yada sezaryen olacak ama ben suni sancı verilmesinden çok korkuyorum aslında sezaryendende ikisi arasında kaldım ne yapsam hangisini tercih etsem lütfen fikir verin. suni sancıyla doğumlarda daha çok dikiş oluyormuşş diye duydum doğrumu bide çok uzun sürüyormuş doğum lütfen yardım edinnn.

2. 20 Mart 2009
  3. Kizil Deniz

Kizil Deniz Acil tıp teknisyeni :)Yiğit anası Üye

Beğenildi:
    119
    Ödül Puanları:
    153
    benım 39+4 de acılmam 3 cm oldu ama sancı yoktu bebekte kanala ınmedı ve sonucta mecburı sezeryan oldum aglaya aglaya sunı sancıya cok zor dıyolar ben cekmedıgım ıocın bılmıyorum sezeryanım kolay gectı şimdi cok ıyıyım şükür

4. 20 Mart 2009
  5. suus

suus ZEUS Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim 41.haftada suni sancıyla olmuştu doğumum sancım yoktu o güne kadar son gece arada giriyodu yürüyerek gittim doğuma nstde yine sancı çıkmadı muayenede 3 cmaçılmam vardı suni sancı verildi 3 saatte odamıza geldik çok kolay oldu doğumum ben hamileliğim boyunca hergün 2 saat yürüdüm onun faydası sanırım suni sancıdan benide korkutmuşlardı ama hiö de korktuğum gibi değildi inşallah seninde normal olur hayırlısıyla alırsın bebeğini kucağına stres yapma yeterkii

6. 26 Mart 2009
  7. mino

mino Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende 39+6 da hastaneye çantamla gittim doktorum öyle demişti öncesi kafam çok karıştı sancımı beklemek istiyordum bir yandan bir yandan da riskleri olduğunu biliyordum beklemenin,neyse gittk sancı başladı güle oynaya eşim ve annemle tv seyrettik adet sancısı gibi ama uzun sürünce çin işkencesine dönüyor 1 cm açılma vardı ve 8 saat açılmam olmadı sancı sürdü ama son 2 saat suyum geldi sonrası acı verdi ama doktor zaten bekleyemem bebek kanala inmiyor sezeryana alıcam dedi ve bebişime kavuştum meğer bebeğin kordonu sıkışmış ve inememiş sen stres yapma herkeste aynı şeyler yaşanmıyor rahat ol

8. 26 Mart 2009
  9. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende suni sancıyla yaptım çok uzun sürmüyor aksinde kısa sürede doğuyor bebek ama sancılar çok keskin oluyor en azından bende öyleydi bende 8de hastaneye gittim 11.30da kızımı kucagıma aldım hayırlısıyla bebeğine kavuşursun inş

10. 26 Mart 2009
  11. emelyucel

emelyucel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ben 39+3 de sezeryan oldum ve çok rahattı ogun aksam kalkıp eve bıle gelesım geldı pazar gunu bebegımı kucagıma alıp çok rahat yurudum normal dogum yapıpta dıkıs agrısı acısı çekenler kadar bıle agrım olmadı

12. 29 Mart 2009
  13. nefisem

nefisem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benimde suyum erken geldigi icin ,suni sanci verdiler,tam 8 saat boyunca ,sanci cekdim,sancilar cok siddetliydi ,bebegin dogmasi icin,gerekliymis ins,bu sefer suyum erken gelmezde normal sancilar cekerek dogum yapabilirim,

14. 30 Mart 2009
  15. rainxxx

rainxxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar bende tam 40 haftalık oldum hala sancım yok ama dr. um yarın büyük ihtimal doğumumu suni
    sancıyla başlatabilir ilk doğumum suni sancı ile olmuştu bu doğumum normal sancı ile olsun isterdim ama hayırlısı artık inşallah kolay bir doğum olur şimdiden herkese geçmiş olsun

16. 30 Mart 2009
  17. altunummm

altunummm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    selam kızlar benim hiç açılmamda olmadığı için doktor sezaryena aldı şimdi tam bi haftalık olduk oğluşumla.. valla bu doğum işinin her hali zor anladığım kadarıyla herkesin hakkında hayırlısı olsunn..

18. 1 Nisan 2009
  19. MTS

MTS Minik meleğim hoşgeldin.. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benimde günüm doldu hala bi gelişme yok pazartesi yatış olacak o zamana kadar doğum olmazsa çatım müsaitse suni sancı verilecek bende çok korkuyorum suni sancıdan....