Hiçbirşey Herşey midir..

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve akasya26 tarafından 7 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

7 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : akasya26
  1. akasya26

akasya26 Guest

son zamanlar da okudukça aklımdan geçiyor,,
    okuyorum mesalâ,, doğum günü başlıkları.. çok mutluyum evleniyorum paylaşımları,.. bitti.boşanıyoruz iç acısı.. evladım oldu pırpırlığının paylaşılması ve devamları..
    anlatma ihtiyacı, isteği, dürtüsü yada..
    niçin kendimizi paylaşmak istiyoruz, niçin ilgi görmek hoşumuza gidiyor
    bizi bu paylaşıma iten dürtünün kaynağı hangi his..
    paylaşmazsak neden paylaşma ihtiyacı hissediyor içimiz..
    …
    kaplumbağalar kolay canlılardır.. yani bana öyle gelir.. zorlandığı an vakit kaybetmeksizin kendine çekilebilen
    özgür mü özgür olmayan mı karar veremediğim.. yorulduklarını hissettikleri an ellerini ve ayaklarını büzerek kendileri ile kalabilmeye özgür canlılar..

bizi esasen yoran yaşananları olduğu gibi kabul etmemek/edememek mi..
    edemediğimiz zaman yersiz harcanan enerjinin yorgunluğu mu..
    kabul ettiğimizi zannettiğimizi aslında içten içe kabul edememek mi yada..
    kontrolsüz gelişen içsel isyana dur diyememek mi..
    kabul edememeyi kabul edip, boyun büküp devam mı edeceğiz içsel gelgitlere..
    mücadeleci bir yapıya sahip olanlar şanslılar galiba bu nokta da.. çünkü bazı insan bir müddet sonra duruyor.. mücadeleci yapının şansı durmadan devam edebilmesi..
    o andan sonra da -durmayı seçtikten sonra- hayat birbirine yönelen ok işaretleri gibi, hep tekrarlardan ibaret...
    çözüm yoksa yapılabilecek bir adım da yok..
    tükeniş değil, başlangıç olması lâzım belki de..
    ...
    hiçbirşey herşeydir.. Fried N.

2. 7 Temmuz 2009
  3. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    CADIARZU acılar paylaştıkça azalıyor sevinçler paylaştıkça artıyor. tecrübelerle büyüyoruz ben 100 yıl yaşaşam duyup öğrenemeyeceğim bir yaşıma daha girdim dediğim olayıları buradan paylaşımlar sayesinde öğrendim.

4. 7 Temmuz 2009
  5. Rapunzel4

Rapunzel4 bal küpüymüşüm :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    gerçektende öyle inanın bende burada paylaşınca anlatınca rahatlıyorum benimle aynı durumda olan inları gördükçe yazılanları okudukça farklı düşünüyorum birde tecrübeli arkadaşlar var burada onlarında hayat birikimiyle söyledikleri şeyler daha farklı yol almama sebep oluyor..bu heryerde böyledir insan paylaştıkça açılır rahatlar içine attıkça birikiyor ve hastalık olarak geri dönüyor.
    sıkıntı insanı yoruyor gerçektende. insan hiçbişey yapmasa otursa akşama kadar depresif bir halde ise o sıkınmtı o moral sanki akşama kadar çalışmış ölmüş bitymiş havası veriyor beyin yoruluyor düşünmekten artık ..böyleyiz işte anlatma ihtiyacı doğamızda var

6. 8 Temmuz 2009
  7. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    ben anlatmadan duramıyorum :1no2: anlatmak,paylaşmak,birinin benimle ilgilenmesi elbette hoşuma gider çünkü o zaman yalnız olmadığımı anlarım... anlatmazsak olmazki zaten anlattığın zaman karşındaki çare olamasa bile içindekini paylaşıp hafiflemiş oluyosun....

kabullenmeye gelince bence kabullenememek yaşananlardan daha zor... kabullenmek hepsinden zor... iki sene oldu kabullenemedim :nazar:

8. 8 Temmuz 2009
  9. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Neden paylaşım? hımm
    ınsan sadece kendi yaşadıklarıyla sınırlıdır,yani Dünya ona göre bu yaşantıdan ibarettir ama biliyoruz hayat sadece insanın kendi yaşantısıyla sınırlı değildir bunuda paylaşımlar sayesinde anlamıyormuyuz.Paylaşım paylaşmak iste bu nedenle gerektir...

10. 8 Temmuz 2009
  11. ozde-01

ozde-01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Aslında hayatımızla ilgili doğruların ne olduğunu ne yapmamız gerektiğini aklımız ve iç sesimiz bize söylüyor.Fakat duygularımızı işin içine soktuğumuzda acabalar devreye giriyor.
    İç sesimizin bize söylediği doğruları yapmamız gerekenleri başkalarından duyduğumuzda rahatlıyor ve daha rahat kabulleniyoruz.
    Bu nedenle fikir almalar bizi rahatlatıyor.
    Ayrıca burada birçok konuda bilgi paylaşımı yapılıyor ve bilmediğimiz birçok şeyi öğreniyoruz.

12. 8 Temmuz 2009
  13. akasya26

akasya26 Guest

arzuco; Erva8; Mehalim; Ally; ozde-01;
    düşünceleriniz için teşekkür ederim..

aslında sorgulamak istediğim yalnızca iç yükümüzün paylaşımı değil.. evet Ally, doğrusun.. hafiflemek için paylaşıyoruz.. hafifliyor rahatlıyoruz...
    ama biz herşeyi anlatmak istiyoruz.. yük edinmediklerimizi de..
    hemen her türden başımıza geleni anlatma ihtiyacımız var bizim..
    niçin kendimiz de kalamıyor yalnızca bizimle ilgili olan.. en bilineninden,,
    doğumgünümüz.. niçin kutlatma gereği hissediyoruz... bir başkasını da dahil etmek arzusu niye..

bazen de birincil esas kendimizi söylemek..
    mesela kadınlar kulubün de bizzat kişi ile ilintili olan başlıklar, kendimizi anlatmaya dair başlıklar en ilgi gören konular.. en yanıt alan konular..
    sorulanı yanıtlayıp, kendimizi söyleyip noktalıyoruz.. neden hoşumuza gidiyor kendimiz hakkında konuşmak...
    bir üst başlıkta ki üyenin kendisi ile pek ilgilenmiyoruz.. merak ediyoruz ama ilgilenmiyoruz...

ilgi görmeyi istediğimiz kadar ilgileniyor muyuz karşımızdaki ile ..

14. 8 Temmuz 2009
  15. Rapunzel4

Rapunzel4 bal küpüymüşüm :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet bence ilgileniyoruz yani biz kadınlar zaten ilgiyi çok fazla gösteren ve ilginin ne demek olduğunu en iyi bilen varlıklarız bana kalırsa ilgi görmeyide göstermeyide seviyoruz ve biliyoruzki ilgi göstermezsek ilgide göremeyiz verdiğin kadar alırsın derlerya hani.
    yani tabi kendimiz hakkında konuşmakta hoşumuza gidiyor karşımızdakinin sorununu dinlemektte güzel bana göre.

16. 8 Temmuz 2009
  17. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    ben teşekkür ederim... :CüvCüv:
    belkide ilgi odağı olmayı sevdiğimizden,yada bencilliğimizden,"ben"merkezciliğimizden böyleyiz bilmiyorum fisfisfis yada cümlenin sonunda lafı kendimize getirmemiz bi tavsiyede bulunmak yada örnek vermek amacıyla da olabilir... buradaki niyet kişiden kişiye göre değişir bence...

18. 8 Temmuz 2009
  19. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148

hiç bir şey herşeydir akasyam...
    benim için öyle oldu...
    "ben" den çıkıp "hiç" e doğru yaptığım yolculuk hayatım...
    ve ben bir "hiç"im dediğimde en çok "ben" oldum...
    "hiç"liği görüp kabul ettiğimde kendimi en çok sevdim...
    kalumbağa tabiri çok hoş olmuş, çok sevdim...
    yüreğim benim evim...
    ne zaman ondan uzaklaşsam kendime yabancı oluyorum...
    bir şey oluyor canımı acıtan bir şey tekrar o öze dönmem için...
    hayatı seviyorum özünden ayrılma dediği için canımı acıtsa da bazen..
    kimseyi suçlamamayı da böyle böyle böyle öğrendim...
    "dışarıda hiç bir şey yok, başkaları seni gösterir" sözünü severim bende...
    "ve sen de bir şey değişmedikçe dışarıda hiç bir şey değişmez" sözünü...
    konunun dışında oldu ama bende bunları yazmak istedim sana...
    :1hug: