hidrosalpenks

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve dlksfk82 tarafından 25 Nisan 2009 başlatılmıştır.

25 Nisan 2009
    Konu Sahibi : dlksfk82
  1. dlksfk82

dlksfk82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende hem rahim filminde hemde ultrasonda gözlenebilen hidrosalpenks olduğu söylendi buna ragmen tüp bebek denendi ve tuttu yanlız okuyorum bu sıvılar bır şekilde zarar veriyormuş ve düşükle sonuçlanıyormuş gerçekten çok endişeliyim benim gibi hidrosalpenks durumu olan arkadaşlar varmı

2. 25 Nisan 2009
  3. gunes1977

gunes1977 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm korkma tüpün tutduysa normalde hidroselpenks olanın tutmaz tüp bebek embiriyyu öldürüyor diye biliyoruz ama maşallah senin tutmuş korkma bence degerin iyi cıktıysa

4. 25 Nisan 2009
  5. ada67

ada67 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    canım benımde sol tupumde hıdrosalpıng var dr um sıvı rahım ıcıne akıp embrıyolara zarar verıyormus basarılı olamayız dedı 28 nısanda laparoskopı olacagım senın tutunmus bebeklerın sorun olmaz ınsallah

6. 25 Nisan 2009
  7. sehnaz bircan

sehnaz bircan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim merhaba,benim hidrosalpenks vardi ona ragmen tup bebek yaptirdim ve tuttu,drgerlerim cok iyidi kese gorundu fakat 7haftada kese vardi ve hala bebek gorulmedi yani bos kese,dusuk yaptim sonra,ama Dr hidrosalpenks ten degil her gebelikte olabilen bir bos kese sendromudur dedi,bak canim her hidrosalpenks rahime akmaz,iki tur var rahim gecisinde tikali olan vede yumurtalik gecisinde tikali olan var,sanirim rahimin yanindaki rahime akabiliyor yalnis hatirlamiyorsam
    bak hidrosalpenksli kadinin bebeyi tutmaz diye bir sey yok,fakat dusuk tehlikesi var eger sivi rahime akar ise,senin hirdrosalpenks hangi turden biliyorum ama en azindan keske tupbebek oncesi Dr 'un tupleri bosaltip temizleseydi ama Dr acele etmis,bak sakin korkma sen artik hamilesin kendini uzme Dr una sor,her hangi bir durum olursa beklemeden Dr ara ,bilki her kadin'nin hamileligi farklidir,sen bebegini kucagina alirsin insallah,korkarak bir yere varamazsin,ben bu sorunu bizzat yasadim icin soyluyorum,soguk kanli ol insallah bir sey olmaz,canim allah yuzunu guldursun
    guzel haberlerini bekliyoruma.s.

8. 27 Nisan 2009
  9. dlksfk82

dlksfk82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    güneş 1977 ilginize çok teşekkür ederim tuttuda daha keseyi göremedim test tarihim 23 nisandı 21 nisanda kanamam başladı 22de test yaptırmak zorunda kaldık 11.gün bchg 76.08 13.gün 197.95 çıktı 2 mayısta doktora gideceğim

10. 27 Nisan 2009
  11. dlksfk82

dlksfk82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ada 67 cevap verip ilgilendiniz çok sag olun eğer gebelik devam etmezse benimde her iki tüpü alacaklarını söylediler geçmiş olsun sen yarın laparoskopi yaptıracaksın yani allah yardımcın olsun inşallah herşey yolunda gider

12. 27 Nisan 2009
  13. dlksfk82

dlksfk82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba sehnaz bircan seninle durumumuz tamamen aynı sanırım yani hidrosalpenks olmasına ragmen tüp bebek yaptılar ve tuttu benim her iki tüptede rahim filminde ve ultrasonda gözlenen çok ileri boyut almış doktorların söylemesi bütün doktorlar önce alalım dedi ama suanki doktorum almadan bir şansımızı deneyelim tutarsa ve evam ederse sezeryanda alınacak dedi olmazsa önce alıp sonra 2.tüp bebek dedi ve 14 martta uzun protokolde tedaviye başladık 11 nisanda transfer oldu 23 nisan test günümdü ama kanamam olunca 22nisanda 11.gün test yapıldı 76.08 13.gün 197.95 çıktı bilmiyorum artık tutupta hep düşükle sonuçlanan ço kişi duydum endişelendim ve bu siteye yeni üye oldum çok sagol hemen cevap aldım şimdi daha iyiyim senin tüp bebek tedavi durumun nedir aynı tür hasta oldugumuz için merak ettim çok sagol ilgin için çok yazdım kusura bakma

14. 27 Nisan 2009
  15. gunes1977

gunes1977 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hiç korkma 13, gün degerin bence güzel inş kanaman duru ve gebeligin devam eder
    ama allahkorusun eger sorun oluşursa diger tedavinde mutlaka tüpünü aldır normalde bu sıvı ile negatif sonuc olurdu cok şanslısın olmamış bebegin tutunmuş bundan sonrasında korkma bence ama nerdeki doktara gidiyorsun bilmiyorum istanbuldaki tüp doktorları keisnlikle o sıvıyla baslamazdı tedavine aam benim bildigim tutundukdan sonra korkma sevgiler lütfen bizi habersiz bırakma

16. 27 Nisan 2009
  17. dlksfk82

dlksfk82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    güneş doktorum kadıköy şifa hastanesinde birgül sarıkamış kendisi 20 yıldır tüp bebek uzmanı imiş oda çoğu doktorun bu tüpleri alacağını ama ben derimki şansınımızı deneyelim dedi ve öylece başladık olmazsa tüpleri alacağım dedi kanamam durdu çok şükür canım çok sağol bu site gerçekten cok güzel burada herkes birbirine yardımcı oluyor ve destek oluyor allah razı olsun

18. 27 Nisan 2009
  19. gunes1977

gunes1977 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet cnm iyi bir yer inş güzel sonuc alıcaksın üzmiycek minnoşun snei bende süpeleniyorum tüplerimden sıvı varmı acaba diye ama doktorlar yok olsa rahim filminde ve usg görübür diyorlar ama 2 defa dış gebelik aynı tüpde olunca aklımda soru işareti var
    hayırlısı hepimiz için