Hidrosefali hastası çocuk anneleri

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve syuzan tarafından 24 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : syuzan
  1. syuzan

syuzan Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Herkese merhaba.Benim kızım bir hidrosefali hastası. 25 haftalık doğdu ve yaklaşık 120 gündür hastanede küvezde yaşam mücadelesi veriyor.3 kez beyin ameliyatı oldu şant takıldı ve halen ciğerleri açılmadığı için resperatöre bağlı.Aynı problemleri yaşayan başka anneler var mı acaba....

2. 25 Mayıs 2010
  3. syuzan

syuzan Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    merhaba öncelikle yazdığınız için teşekürler.Yalnız ben özel mesaj gönderemediğim için bu şekilde yanıtlıyorum.Tekrar geçmiş olsun.Çok zor günler atlatıyoruz ve bebeğim hala ventülatörde nasıl kurtulacağını bilemiyorum 4 ay oldu...Sizin bebeğiniz şu anda kaç aylık veya kaç yaşında?

4. 26 Mayıs 2010
  5. gonul_77

gonul_77 İkiz Annesiyim Bennnnnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    syuzan inşallah en kısa zamanda bebeğine kollarına alırsın benim ikizlerimde 31 haftalık doğdu. akın bebeğim alper kadar şanslı değildi ve oksijensiz kalmış tabi bize söylenmedi.. yürüme motorunda arıza oluştu. yürüyemiyordu. fizik tedavi ile başarmaya başladı. hidrosefaliside rutin kontrollerinde baş çevresi 5 mm fazla çıktığı için ve 2 kontroldede bu şekilde olunca hemar ve ulturason istedi ve hidrosefalisi kesinleşti. nöroloji prof götürdürdük hemen acil ameliyat dedi fakat dr bana güven sağlamadığı için başka bir çocuk nöroloji dr bulduk ve ona götürdüğümüzde sıvı emilii olacak ameliyatlık bir durumu yok demişti. uyuturken asla ve asla sallamayın çok tehlikeli hoplatmak zıplatmak yok çok baş ağrısı yapar demişti. şimdi senede 1 kez kontrol amaçlı götürüyoruz sıvı emilimi devam ediyor. 2,5 yaşında bebeğimmm.. inş. sizde en kısa zamanda atlatırsınızzz.

6. 26 Mayıs 2010
  7. yagmurlu

yagmurlu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim oğlumda 4.5 ay kaldı küvezde..26 haftalık doğmuştu,yoğun bakımda 2.ayındayken beyin kanaması geçirdi,hidrosefalisi oldu. ameliyatla şant takıldı. oğlumun akciğerleride gelişmediği için uzun süre ventilatöre bağlı kaldı. doktorlar hep yaşaması çok zor dediler, yaşasada ağır özürlü olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylediler..ama Utkum direndi..evimize çıkalı 15 günü geçti, çok şükür iyiyiz şimdi. inşallah hidrosefali konusundada şaşırtır doktorları. Ne olacağını bir Allah bilir, bu 4.5 ayın sonunda sana söyleyebileceğim tek şey bu,hep dua et,hiç ümidini kaybetme. Allah seninde yavrunu bağışlar inşallah..

8. 26 Mayıs 2010
  9. iklimyaa

iklimyaa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb benim oğlumda hidrosefali hastası 35 haftalık doğum yaptım ve 65 gün küvezde kaldı 23 günlükken drenaj takıldı 3 kez beyin ameliyatı oldu şantımız var ama şimdi 6.ayımızdayız.bu halimize hamdolsun rabbim şifa versin inşallah biran önce kavuşursun kızına

10. 26 Mayıs 2010
  11. iklimyaa

iklimyaa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  12. 27 Mayıs 2010
  13. syuzan

syuzan Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    merhaba beyninde bi hasar yok diyolar.Bıngıldak kemikleri henüz yerleşmediği için bos sıvısı beyne hasar vermiyomuş.Doktorun dediği aynen şu "sizin çocuğunuz eğer atom mühendisi olacaksa zaten olur bu hidrosefaliden kaynaklanmaz" yalan mı söylüyorlar yani....

14. 27 Mayıs 2010
  15. esvetkaya

esvetkaya Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl anlaşılıyor hidrosefali dışardan bakıldığında benim bebeğimin kafası büyük anne karnında büyük demişti doktor 1 ay küvezde yattı bize hidrosefali olabilir denmedi kafa ultrasonuda çekildi 2 kere çocuk doktorlarıda muane ettiler 2 farklı doktor kontrol ettirin hidrosefali açısından dediler

denizanasi1 bunu beğendi.
  16. 27 Mayıs 2010
  17. esvetkaya

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl anlaşılıyor hidrosefali dışardan bakıldığında benim bebeğimin kafası büyük anne karnında büyük demişti doktor 1 ay küvezde yattı bize hidrosefali olabilir denmedi kafa ultrasonuda çekildi 2 kere çocuk doktorlarıda muane ettiler 2 farklı doktor kontrol ettirin hidrosefali açısından dediler

18. 27 Mayıs 2010
  19. esvetkaya

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim mesajım geldi mi hidrosefali konusunda