Hikaye Beni Cok Etkiledi Sizinle Paylaşmak Istedim

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve xoxzlemkrts tarafından 22 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  22 Nisan 2008
  Konu Sahibi : xoxzlemkrts
 1. xoxzlemkrts

  xoxzlemkrts Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Mart 2008
  Mesajlar:
  284
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  5 Ekim: Bugün var edildim. Buradayım. Varım. Müthiş bir duygu bu. Var olduğumu henüz annem ve babam bilmiyor.

  Bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. Ama ne de olsa, ben benim. Varım ya! Bu bana 5 Ekim: Bugün var edildim. Buradayım. Varım. Müthiş bir duygu bu. Var olduğumu henüz annem ve babam bilmiyor.

  Bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. Ama ne de olsa, ben benim. Varım ya! Bu bana

  yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz, yüzüm yok ama, varlığımı ve benliğimi hissedebiliyorum. Bir kız olacağım ve baharda çiçekleri seveceğim.

  19 Ekim: Biraz büyüdüm. Kımıldamam mümkün değil. Annem henüz farkında değil ama onun kanıyla besleniyorum. Kalbini dolaşıp gelen sımsıcak kan bana geliyor. Beni sevecek bir kalbin kıpırtılarını şimdiden hissediyorum. Annem beni çok sevecek. Annem için güzel bir sürpriz olacağım.

  23 Ekim: Hiç göremediğim bir el ağzımı biçimlendirmeye başladı. Dudaklarımda onun dokunuşunu hissediyorum. Bu "el"in dokunduğu yerler dudağım damağım oluyor. Düşünün bir yıl sonra bu elin dokunduğu yerde tebessümler açacak, güleceğim. Dudağımdan ve dilimden sözler dökülecek. Herhalde önce "Anne!" diyeceğim. Anne duyuyor musun beni? Seninle konuşacağım. Sana güleceğim. Kimilerine göre hâlâ daha var değilmişim… Nasıl olur? Varım ve gülücükler sunacak dudaklarım da olmak üzere ya… Hem sonra bir ekmek kırıntısı ne kadar küçük olursa olsun yine ekmektir. Öyle değil mi anneciğim? Ah bir konuşabilsem!

  27 Ekim: Bugün pek mutluyum. İçimde tatlı bir kıpırtı başladı. Artık bir kalbim var. Kalbim atmaya başladı. Hayatım boyunca böyle atıp duracak. Sevgilerle dolduracağım kalbimi. Tıpkı anneminki gibi... Annem bedeninde iki kalbin birden atmaya başladığını bilseydi ne kadar sevinirdi! Duyuyor musun anne?

  2 Kasım: Her gün biraz daha büyüyorum. Kollarım ve bacaklarım da biçimlenmeye başladı. Hele bir büyüsün kollarım bak nasıl kucaklayacağım seni anneciğim. Şu ayaklarım da tamamlansın da, beraber çiçekli bahçemizde yürürüz. Belki birlikte okula gideriz.

  12 Kasım: Ah evet… Bunlar, bunlar ne kadar sevimli ve küçük şeyler. Aman Allah'ım parmaklarım da çıkmaya başladı. Bunlarla çiçek toplayacağım, annemin elini tutacağım, kalem tutacağım. Belki de güzel bir şiir yazacağım. Anneciğim, orada mısın? Ellerimi ellerinin arasına koymak için sabırsızlanıyorum.

  20 Kasım: Oh, nihayet.. Annem doktora gitti. Burada olduğumu öğrendi.. Yaşasın! Doktor teyze özel bir cihazla gördü beni. Ultrason diyorlarmış. Resmimi bile çekti. Sevinmiyor musun anneciğim? Seneye kalmaz kollarının arasında olacağım…

  25 Kasım: Artık babam da burada olduğumu biliyor. Fakat henüz kız olduğumun farkında değiller. Onlara sürpriz yapacağım..

  10 Aralık: Bugün yüzüm tamamlandı. Artık iki güzel gözüm, bir küçük burnum, dudaklarım ve yanağım var… Anneme benziyorum galiba…

  13 Aralık: Artık çevreme bakabiliyorum. Etrafım çok karanlık ama olsun. Yine de mutluyum. Yaşıyorum ve varım. Kısa bir süre sonra gün ışığını görebileceğim, renkleri ve çiçekleri tanıyacağım. Rüyamda gördüm. Dünyada gökkuşağı diye bir şey varmış.. Onu çok merak ediyorum.. Anneciğim, babacığım sizin yüzünüzü de göreceğim. Tanışacağız…. Mutlu olacağız. Gülüşeceğiz..

  24 Aralık: Kulaklarım daha iyi duyuyor artık. Anneciğim, senin kalbinin seslerini duyuyorum. Benim kalbimin atışlarını da sen duyabiliyor musun? Hatta sesini bile tanıyabiliyorum. Sesin ne kadar tatlı… Hiç duymadığım bir şey bu… Güzel ve sağlıklı bir kız olacağım. Kollarında uyuyacağım, yüzüne bakacağım, o tatlı sesini dinleyeceğim. Benim için ninni de söyleyecek misin anneciğim? Sen de beni özlüyorsundur mutlaka… Beni koklayacaksın.. Çok seveceksin, değil mi?

  28 Aralık: Anne burada bir şeyler oluyor. Doktor abla neden mutsuz bakıyor böyle... Sen acı çekiyor gibisin. Kalp seslerin değişti... Sustun. Benimle niye konuşmuyorsun anne? Anne… Anne… Anneciğim… Yüzümde soğuk bir şey hissediyorum. Anne, yüzümü parçalıyorlar... Anne bir şeyler yap… Anne… Kolumu çekiyorlar anne… Canım yanıyor anne... Anne… Ayaklarımı parçalıyor bu şey anne... Beni sana bağlayan damarı kopardılar anne… Anne kalbimi parçalıyorlar… Anneciğim… Anne… Anne… An…

  Ah! Kürtajınız ta-mamlandı hanımefendi. Geçmiş olsun !..
   
 2. 22 Nisan 2008
  Konu Sahibi : xoxzlemkrts
 3. zehra81

  zehra81 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  67
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  canım senin yazdığına benzer bir yazıyı bende İkbal Gürpınarın Gün Doğdu kitabında okumuştum inanki tüylerim diken diken olduydu ve şimdide ayni duyguyu tekrar hisettim.Rabim bize ne yol göstarirse bizde onu yaşıyoruz tıkpkı kürtaj gibi ama bizler şu anda baya duygusal olduğumuz için kabulenemiyoruz.Be şu anda yarınki transferimi bekliyorum inanın ki yumurtalarım toplandıktan sonra tüp bebek merkezinden ayrılırken içim burkuldu sanki bebeklerimi orda bırakmışım gibi hisetim.ne diyelim bizler dünyaya birer melek getirmeye çalışırken onlar ellerindeki meleği kaybediyolar...
   
 4. 22 Nisan 2008
  Konu Sahibi : xoxzlemkrts
 5. xoxzlemkrts

  xoxzlemkrts Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Mart 2008
  Mesajlar:
  284
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Ne Aci Dimi Biz Bebeğimiz Olsun Diye O Kadar Aci Cekelim Bazilarida Böyle Canice Sirf Uçkurlarinin Keyfine Bi Hayati Bu Kadar Kolay Harcasin

  Okurken Içim Acidi
   
 6. 22 Nisan 2008
  Konu Sahibi : xoxzlemkrts
 7. xoxzlemkrts

  xoxzlemkrts Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Mart 2008
  Mesajlar:
  284
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86

  BENDE İLK TARNSFERİMİ 04 NİSANDA OLDUM AYNI SENİN GİBİ EMRİYOLARI BIRAKTIĞIMDA KENDİMİ COK KÖTÜ HİSSETMİŞTİM ŞİMDİ 3 TANE DONMUŞ EMRİYOM VAR AKLIM ONLARDA HEMEN BU KARNIMDAKİNİ DOĞURUP ONLARI ORADAN KURTARMAK İSTİYORUM BUNUN İÇİN NORMAL DOĞUMU BİLE GÖZE ALDIM DÜŞÜN :))
   
 8. 22 Nisan 2008
  Konu Sahibi : xoxzlemkrts
 9. EU2

  EU2 Guest

  ya içim parçalandı ...
  zaten ben nezman kontrole gitsem veya nezaman aşılama gunlerımde kliniğe gittimse kesin klinikte bi kadın Kürtaj olmaya Geliyor.. allahım Diyorum Sen Büyüksün Onun yok ettiği canı bana ver diye aşılama sonrası klinikte yatarken kaç kez yalvardım içten içten.. :a015: ay içim acıdı ya :çok üzgünüm:
   
 10. 22 Nisan 2008
  Konu Sahibi : xoxzlemkrts
 11. ece-bebek

  ece-bebek Guest

  inanamıyorum ya böyle acımasız insanlara gerçekten inanamıyorum söyleyecek tek kelime bulamıyorum yazık yazık çekmeyen bilemez derler ya o insanda bizim hissettiğimiz duyguları hissedemez şu anda içim parça parça
   
 12. 23 Nisan 2008
  Konu Sahibi : xoxzlemkrts
 13. xoxzlemkrts

  xoxzlemkrts Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Mart 2008
  Mesajlar:
  284
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  doğru söylüyorsun ece çeken bilir

  off off inşallah bu forumda olan olmayan bebek isteyen her kese allah bebek verir
   
 14. 23 Nisan 2008
  Konu Sahibi : xoxzlemkrts
 15. arzuhalim

  arzuhalim Aktif Üye Üye

  Katılım:
  27 Eylül 2007
  Mesajlar:
  402
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  herkesin imtihanı bu dünya.

  onlar çocukla , biz çocuksuzlukla imtihan oluyoruz.

  onlar bu yola saparak kaybedenlerden oluyolar.

  inşallah biz sabrımızla, çocukla müjdelenen kullarından oluruz.
   
 16. 23 Nisan 2008
  Konu Sahibi : xoxzlemkrts
 17. sxuxnger53

  sxuxnger53 lokum suratlı kızım Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.277
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  yaa bu çok acı senağlama bizler bebklerimize kavuşmak için çırpınırken buna sahip olanlar var olanı yok ediyolar :eek:klava:acaba birgün içimde büyütüp varlığını hissedeceğim bana anne diyecek bir bebeğe sahip olabilecekmiyim .......:çok üzgünüm:
   
 18. 24 Nisan 2008
  Konu Sahibi : xoxzlemkrts
 19. enise85

  enise85 Guest

  bu kadar acımasız olunamaz yaa biz bir evlat sahibi olalım die yapmadığımız hiçbirşey kalmıyo kendini bilmezlerde Allahın onlara verdikleri bu güzel meleği hiç düşünmeden acımasızca hayattan çekip koparıyolar... çok üzücü ya :KK43:((
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.