Himalaya Tuzu

Konusu 'Sağlıklı Beslenme' forumundadır ve cuklatta tarafından 25 Haziran 2010 başlatılmıştır.

25 Haziran 2010
    Konu Sahibi : cuklatta
  1. cuklatta

cuklatta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlarr aranızda himalaya tuzu kullananlar varmı acaba?nette araştırdım sağlıklı bir hayat için gerekliymiş.80 ceşit mineral varmıs içinde.gercekten merak ediyorum kullanıpta fayda gören varsa bende kullanmak isterim.yorumlarınızı bekliyorum.

2. 25 Haziran 2010
  3. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben almıştım canım, görünüş olarak kaya tuzunun aynısı.. ama molekülleri daha küçükmüş bu yüzden hücrelere nüdfus ediyormuş diğer su ve tuzlar ise büyük moleküllü olduklarından giremiyorlarmış..

annemder almıştı bana o tavsiye etti. kndisinin tansiyonuna falan iyi geliğini söylemişti. Ama psikolojikte olabilir.

ben çok farklı birrşey göremedim açıkçası, fiyatı dışında :KK1:
    belki çok uzun süreler kullnmak gerek,
    ama bana çokta faydalı görünmedi şimdi deniz tuzu kullanıyorum.

içeriğindeki olduğu söylenen 86 mineralin gerçekten var olduğuna da inanmıyorum.

4. 26 Haziran 2010
  5. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar himalaya tuzu diye piyasada bir sürü ürün var..
    hepsine itibar etmeyin kandırıyorlar kaya tuzunu himalaya tuzu gibi satıyorlar..
    himalaya tuzu biraz pahalı oluyor..
    dikkat edin..

6. 26 Haziran 2010
  7. cuklatta

cuklatta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    internette arastırırken söyleenen faydalarını cürüten! ancak yorum niteliğinde bazı bilgilere rastladım.tekrar bulabilirsem sizinle paylasayım.

8. 26 Haziran 2010
  9. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    belki lambası falan dedikleri gibi işe yarıyor olabilir ama yemeklere konan tuzdan çok emin değilim aldım ama kullanmıyorum ve bir daha almayı düşünmüyorum.

Nadas arkadaşımın dediği gibi bu tuz pahalı yani ben 1 kilosuna 30 tl verdim. Ama görüntü olarak kaya tuzunun aynısı..

E şimdi bilemessin ki 30 tl ye sana kaya tuzu mu satıyor adam yoksa gerçek himalaya tuzu mu, ancak mikroskopla bakarsan belki anlaşılır. Her evde mikroskop var ya anlayacağız :)))

10. 30 Haziran 2010
  11. cemen

cemen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim satıcıda gördügüm himalaya tuzu deniz tuzuna cok benziyordu, ben istanbuldan aldıgım kaya tuzunu kullanıyorum, taneleri normal tuz gibi ince, ama o kadar akıcı degil tabi, nemli gibi.. bana doktorum tavsiye etmişti. kendi memleketimizin kaya tuzu himalaya tuzundan daha iyi demişti.

12. 29 Temmuz 2010
  13. poppy

poppy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    kızlar tv de mehmet öz çıktı o tavsiye etmiş hani bir tiyatrocu var mehmet ali alabora nın annesi o iki senedir kullanıyormuş ve çok memnunmuş yüksek tansiyonu olan arkadaşı kullanmış normale inmiş show tv de sabahları yayınlanan sağlık programında çıktı ben onun yalancısıyım ne kadar doğru orasını bilemem

14. 26 Eylül 2010
  15. peacock

peacock tavuskuşu Üye

Beğenildi:
    382
    Ödül Puanları:
    148
    Ender Saraç da kendi programında sürekli himalaya tuzu kullanıyor ama arkadaşların dediği doğru acaba piyasadakilerin yüzde kaçı gerçek himalaya tuzubilmiyorumkismile

16. 28 Ekim 2010
  17. tunayekta

tunayekta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar ben ağustos sonundan beri himalaya tuzu kullanıyorum.ve kilo veriyorum.Sole hazırladım kendime yemeklre ve içme suyuna ,salataya koyuyorum.Ayrıca yorgunluğumda kalmadı ,gayet enerjik hissediyorum,hiç psikolojik değil,bu sonuçlara 2 günde varmadım.İlk başta bende bir işe yaramıyor diyordum ama düzenli kullanıldığında faydalı.

18. 29 Ekim 2010
  19. fatmadanzili

fatmadanzili http://fatmadanzili.flptr.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    h,malaye tuzu türkiyeden cıkanı var ben onu kullanıyorum....