Hindi Cumhuriyeti Değiliz!

Konusu 'Türk ve Türkiye Tarihi' forumundadır ve XOXzgxuxrCe tarafından 18 Ocak 2008 başlatılmıştır.

?

Hindi Cumhuriyeti Değiliz! Bu konuda Birşeyler Yapılmalı .

1. Gerek yok, beni rahatsız etmiyor.

2,3%
  2. Kesinlikle yapılmalı Ülkemizin adı Türkiye , Turkey(hindi)değil.

97,7%
    18 Ocak 2008
    Konu Sahibi : XOXzgxuxrCe
  1. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar :)Bu konuda birşeyler yapmak isteyenler lütfen son sayfalara baksın. Ne kadar kalabalık olursak sesimiz o kadar gür çıkacak. Hepinize duyarlılığınızdan ötürü teşekkür ediyorum şimdiden. :)Bundan sonrada kampanyalarımız olacaktır.İstediğimizi elde edene kadar yılmak yok. :)
    Republıc of Türkiye olmalı

Turkey kelimesi Osmanlı imparatorluğunun son dönemlerinde ilk defa İngiliz kaynaklarında,birazda alay ifade ederek kullanılmıştır.
    bazı ülkeler kendilerini "great=büyük,önemli" olarak nitelerken,ülkemizin bir kümes hayvanı ismiyle anılması kabul edilemez.
    Özel isimler başka dillerde de aynı şekildedir.
    Uluslar arası toplantılarda ülkemizi temsil eden başta cumhurbaşkanımız olmak üzere,tüm görevlilerin önünde "HİNDİ" anlamında "Turkey" yazıyor.Bundan rahatsız olmamak mümkün mü?
    Uluslar arası toplantılarda ülkemizin ismi Türkiye olarak geçmelidir.
    Avrupa birliği toplantısında Türkiye delegesinin önünde Turkey=hindi yazarken ,Yunanistan delegesinin önünde bırakın latin harflerini,Yunan alfabesiyle Ellas yazıyor.
    Aslında yapılacak şey,hükümetin bir açıklama yaparak,bir yıllık geçiş süresinin sonunda, Turkey yazılı hiçbir postanın kabul edilmeyeceğini dünyaya açıklamasıdır.
    HABEŞİSTAN böyle yaptı Etiyopya oldu.
    Medyayı ve hükümeti göreve davet edelim.

Republıc of Turkey= Hindi cumhuriyeti
    bu ismi istemiyoruz.

Republıc of TÜRKİYE olmalı
    ALINTI :)

Bu konuda bu kadar küçükte olsa birşeyler yapmak vicdanımızı rahatlatacaktır. İlerde bir gün herkese HİNDİ CUMHURİYETİ olmadığımızı göstereceğiz.

Son düzenleme: 29 Ekim 2008
  2. 18 Ocak 2008
  3. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Daha önce de başka bir yerde bunu okuyup düşünmüştüm..
    Aslında evet..
    Bizim ülkemizin adı TÜRKİYE..
    Turkey'in kelime anlamını hesaba katarsak hiç de hoş olmayan bir anlam çıkıyor..Ha hakarete mi,küfüre mi çıkıyor açılan bu kapı..Hayır!

Ama bizim adımız TÜRKİYE yani,yabancı dilde nasıl kullanılıp,ne anlama geldiği beni ilgilendirmiyor,aslında rahatsız ediyor diyelim...

Türkiye Cumhuriyeti ise Republıc of TÜRKİYE olmalı elbette..Bence de bu duruma bi yaptırım uygulanmalı..

Teşekkürler özgürce katılıyorum açtığın bu konuya:)

4. 18 Ocak 2008
  5. cidy

cidy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet arkadaslar bende size yürekten katiliyorum republic of türkiye olmali :eek:klava::eek:klava: hindi degil :mymeka:

6. 19 Ocak 2008
  7. atxixka81

atxixka81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    evet bende katılıyorum protestona anlamını öğrendiğimden beri rahatsızlık duyuyordum böyle konuşulup tartışılıp duyurulursa rahatsızlık duyulduğu bir çözüme ulaşılır umarım .

8. 19 Ocak 2008
  9. XOXzgxuxrCe

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    İlk öğrendiğimde daha çocuktum.Ve o zamandan beri rahatsızlık duyarım.Yalnız gözümden kaçan şeyler varmış.Bunu değiştiremeyiz sanıyordum.Habeşistan örneği gözümü açtı açıkçası.Bu konu benim konum değil arkadaşlar bu konu hepimizin konusu.Çevremizdekileri de bu konuda uyaralım. :enbuyukkk:

10. 20 Ocak 2008
  11. XOXzgxuxrCe

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Görüntülenme sayısına bakılınca pek fazla kişiye ulaşamamış olmamın üzüntüsü içindeyim.Yinede konuyu okuyan arkadaşlarıma duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum.Teşekkür bütonunu kullanamadığım için mecburen mesaj yazıyorum kusura bakmayın:))Bir ülkenin gururu ancak böyle yerlerde olabilir.Şimdiye kadar bu konuda bir düzeltmeye gitmeyen aydınlarımız,politikacılarımız, uyuyorlar mıydı acaba.Bu kahraman millet haketmiyor arkadaşlar.Hiç mi rahatsızlık duymadılar merak ediyorum.

12. 20 Ocak 2008
  13. BenCano

BenCano ~HürGeneral~ Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    katılıyorum özgürcem bu konu aslında ufak gibi görünen ciddi bi olay bencede

Republıc of TÜRKİYE..........!

14. 20 Ocak 2008
  15. EzBuZ

EzBuZ Danalar girmiş bostana Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    protestona canı gönülden katılıyorum
    Republıc of TÜRKİYE olmalı hindi değil

16. 20 Ocak 2008
  17. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    58.925
    Ödül Puanları:
    663
    Haklısınız,bende hiç hoşlanmıyorum bu durumdan,ingilizce olarak adımız sorulduğunda adımızı olduğu gibi yazıyoruz,ingilizce karşılığını mı söylüyoruz,hayır, ülkemizin adı da aynı mantıkta...
    Özel isimler olduğu gibi yazılır:1closedeyes:
    Republic of Turkey değil:kızgın:
    Republic of TÜRKİYE

18. 20 Ocak 2008
  19. sny

sny kronik duygusal Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    protestona katılıyorum şiddetle destekliyorum canım!Turkey değil TÜRKİYE bizim ülkemizin adı TÜRKİYE!!!