Hindistan Bitkisi,Ephedrine,Chitosan,Cla,Sibutramin,Reductil ,Xenical

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve canavar tarafından 17 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  17 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : canavar
 1. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.271
  Beğenildi:
  109
  Ödül Puanları:
  353
  HıNDıSTAN BıTKıSı

  Hindistan'da yetişen bir bitki olan ��Garcinia Cambogia�� ekstraktlarından elde edilen bu aktif maddenin kilo kaybı sağlayıcı etkisi olduğu neredeyse elli yıldır ileri sürülür. Ancak 1998'de American Medical Association tıp dergisinde (JAMA) yayınlanan bir makale bu ürünün herhangi bir etkisinin olmadığını açıkça ortaya koymuştur.

  EPHEDRINE: EN TEHLıKELı

  Kilo kaybı sağlayan ürünlerin en popüleridir. ��Ephedra�� bitkisinden elde edilebilir veya laboratuvar koşullarında da sentetik olarak üretilebilir. Piyasada yaygın olarak satılan zayıflama haplarının (!) neredeyse hepsinde bir miktar Ephedrine aktif maddesi yer alır. Ephedrine, iştahınızı bir miktar baskılayarak veya ayrıca stres hormonu adrenaline benzer etkilerle metabolizmanızı yanlış, zararlı, tehlikeli yollardan etkileyerek sizi bir miktar zayıflatabilir. Ama aynı zamanda kan basıncınızın yükselmesine, kalp ritminizin bozulmasına, uykusuzluğa, sinirliliğe, ellerde titremeye ve çarpıntıya yol açar. Her yıl Ephedrine'in kontrolsüz kullanımı ile meydana gelen çok sayıda kalp krizi, inme ve ölüm vakası geri bildirim raporlarında yer almaktadır. Amerikan Besin ve ilaç ıdaresi (FDA) son zamanlarda yayınladığı raporlarla bu çok tehlikeli maddenin kullanımına ilişkin sınırlamalar getirmiştir.

  CHITOSAN: YARARI KUŞKULU

  Kabuklu deniz ürünlerinin iskeletinden elde edilen ��chitin�� maddesi Chitosan'ın etken yapısıdır. Son beş on yıldır çok popüler hale gelen kilo kaybettirici bir besin desteğidir. Kalori değeri yoktur. Bağırsaklardan sindirilmeden ve emilmeden geçer. Chitosan'ın besinlerdeki yağın çok az bir kısmını bağlayabilme özelliği vardır. Böylece yemekle aldığınız yağın az bir kısmı vücudunuzda emilmeden atılır. Etkinliği bilimsel olarak henüz tam kanıtlanmış da değildir. Bağırsaklardan besinsel yağ emilimini neredeyse yüzde 30 oranında önleyebilen reçeteli ve daha güvenli Orlistat varken bu ürünün kullanılması gereksiz ve güvensizdir.

  CLA

  CLA (konjuge linoleik asit), esansiyel bir yağ asidi olan linoleik asidin konjuge izomerleridir. Yapı olarak Omega 6 yağı olmasına karşın, Omega 3 yağının etki ve faydalarınıda (kardiovasküler sağlığı ve kan dolaşımını desteklemek gibi) gösterir. CLA´nın, özellikle abdominal (bel, karın) bölge olmak üzere vücut yağ oranının azalmasında, kas gelişiminde, pisikolojinin iyileşmesinde, bağışıklık sisteminin güçlen-mesinde, kalınbağırsak, mide, göğüs, cilt ve prostat kanseri oluşumunun engellenmesinde, insülin hassasiyetinin artmasında, glukoz seviyesinin dengelenmesinde, trigliserid seviyesinin azalmasında, kemik ve kıkırdak sağlığının iyileşmesinde olumlu etkileri olduğu bilimsel olarak kanıt-lanmıştır.(1-9)
  CLA , özellikle abdominal (bel,karın) bölge olmak üzere yağ depolarını azaltan ve yağsız kas kütlesini artıran bir etkiye sahiptir. CLA ONE vücuttaki yağ oranını azaltırken özellikle diyet dönemlerinde oluşan kas kaybını da engelliyerek sağlıklı ve zinde bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur.

  Sibutramin

  Sibutramin, kilo vermede, verilen kilonun korunmasında ve obezite tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. ılaçlarda, sibutramin hidroklorür monohidrat şeklinde kullanılır. Ticari adı ABD'de Meridia, Avrupa'da ve diğer ülkelerde ise Reductil'dir. Abbott Laboratuarları tarafından üretilmektedir.
  Endikasyonları
  Düşük kalorili bir diyetle birlikte kullanılmalıdır. Beden kütle indeksi (BKı), 30 kg/m2'nin üzerinde olan veya beden kütle indeksi 27 kg/m2'nin üzerinde olan hastalarda hipertansiyon, diyabet, dislipidemi gibi ek risk faktörlerinin varlığında önerilmektedir.
  Kontrendikasyonları
  Sibutramin hidroklorür monohidrat veya ürünün bileşimindeki diğer bir maddeye karşı bilinen aşırı duyarlılık; büyük oranda yeme bozukluğu geçirmiş olma veya halen taşıyor olma, eş zamanlı monoamin oksidaz inhibitörlerinin (MAOI) kullanımı (sibutramin tedavisine başlamadan en az iki hafta önce MAOI kesilmiş olmalıdır), merkezi etkili diğer zayıflama ilaçlarının eş zamanlı kullanımı ve anorexia nervosa varlığında kontrendikedir.
  Uyarılar ve Önlemler
  Sibutramin tedavisi ile kalp hızı ve/veya kan basıncı artışları arasında bağlantı vardır. Bu nedenle, tedaviye başlanmadan önce ve sibutramin tedavisi sırasında hastaların kan basıncı ve nabızları düzenli aralıklarla izlenmelidir. Sürekli ve klinik olarak anlamlı kalp hızı ve kan basıncı yüksekliği olan hastalarda sibutramin dozu azaltılmalı veya tedavi kesilmelidir. Sibutramin, yeterince kontrol altında olmayan hipertansiyonlu hastalara dikkatle uygulanmalıdır. Ayrıca sibutramin, koroner arter hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, aritmi veya inme geçirmiş olan hastalarda kullanılmamalıdır. Sibutramin dar açılı glokomu olan hastalarda dikkatle kullanılmalıdır. Sibutramin ile pulmoner hipertansiyon arasında bir bağlantı bulunmamakla birlikte sinir uçlarından seratonin salınmasına neden olan sibutramin etkisinden farklı bir mekanizma sergileyen bazı merkezi etkili zayıflama ajanları ile seyrek ama fatal bir hastalık olan pulmoner hipertansiyon arasında bağlantı vardır. Epilepsi hastalarında dikkatle kullanılmalıdır. Şiddetli renal yetmezlik veya hepatik disfonksiyonu olan hastalarda sistematik çalışmalar yapılmadığından, bu grup hastalarda sibutramin kullanılmamalıdır. Nedensel bir ilişki kurulmamış olmakla birlikte kanamaya eğilimi olan hastalarda hemostaz veya trombosit fonksiyonunu etkilediği bilinen ilaçları eş zamanlı olarak kullanan hastalarda dikkatli olunması önerilir. Sibutramin tedavisine başlamadan en az iki hafta önce MAOI tedavisi kesilmiş olmalıdır. Sibutramin, nöbet geçirmiş olan hastalarda dikkatle kullanılmalıdır. Kilo kaybı, safra taşı oluşumuna neden olmakta veya safra kesesi taşı oluşumunu şiddetlendirmektedir. Sibutramin ile tedaviden önce, tedavi edilmeyen hipotiroidizm gibi obezitenin organik nedenleri ortadan kaldırılmalıdır. Sibutraminin gebelikteki güvenliliği bilinmemektedir ve bu nedenle sibutraminin hamile hastalarda kullanılması önerilmemektedir. Hamile kalma potansiyeli olan kadınlar sibutramin kullanırken uygun bir doğum kontrol yöntemi uygulamalıdır. Sibutraminin anne sütüne geçip geçmediği bilinmediğinden emziren hastalara sibutramin verilmesi önerilmemektedir.

  Reductil

  Reductil iştah kesici değildir, ancak beyinde bulunan iştah kontrol merkezleri üzerinde etisi vardır. Beyne etkisi diğer birçok antidepresan (depresyonu ortadan kaldırıcı) ilaçlar gibidir.

  Reductil, kişide kontrol duygusu oluşmasına neden olur. Konunun otörleri reductil in özellikle sürekli açlık hisseden ve yiyecek düşünmekten kendini alıkoyamayanlar için ideal olduğunu belirtiyorlar. ılacı üreten firmaya göre ilacın kullanılmaya başlandığı ilk ay sonunda en az 2-2.5 kg kilo kaybı beklenebilir.

  Reducti in yan etkileri genellikle hafiftir ve ağız kuruluğu, kabızlık, uykusuzluk ve baş ağrısı yapabilir. Bazılarında reductil alımı ile birlikte tehlikeli derecede tansiyon artışı saptanmıştır, bu nedenle ilk bir kaç aytansiyonunuzun kontrolü gerekebilir.

  Tansiyon problemi olan kişilerin reductil alması zararlı olabilir,denilmektedir. Ayrıca 16 yaşın altındaki çocuklar, antidepresan ilaç kullananlar ve migren ilacı alanların da reductil almaması önerilmektedir.

  Xenical (Orlistat)

  Orlistat, yiyeceklerle alınan yağların üçte birinin barsaklar tarafından emilmesini engellemektedir. Emilmeyen üçte iki yağ barsaklar tarafından dışkıile atılmaktadır.

  Orlistatın hoş olmayan yan etkileri gaz oluşumunun artışı, sık dışkılama, ishalve yağlı dışkıdır. Yine uzmanlara göre, bu yan etkiler zaman içerisinde azalmaktadır, ancak zaman içerisinde fazlaca yağ yenilen herhangi bir durumdayan etkiler tekrar artabilir.

  Üretici firma, az kalorili diyete devam eden ve orlistat kullanan kişilerin bir yılda ortalama olarak 6.5-7 kg zayıfladıklarını oysa sadece düşük kalorili diyetle beslenenlerin ortalama bir yılda 2.5-3 kg zayıfladıklarını iddia etmektedir. Yağların üçte bir emilmeden atılacağından, bu ilacı kullananların ilave olarakyağda çözünen vitaminleri (A, D, E ve K vitaminleri ve beta karoten) almalarıönerilmektedir.

  Spastik kolon (irirtabıl barsak sendromu) gibi sindirim problemleri olanların orlistat kullanmamaları önerilebilir.

  Bitkisel kökenli laksatif ve diüretikler zararlı

  Bu maddeler sadece su kaybetmenizi sağlar. Yağlarınızı eritmez, vücut suyunuzu azaltır. Potasyum düzeylerinizi düşürerek, kalp ritm bozukluklarına ve kas problemlerine neden olabilir. Eğer bu tür laksatifleri çok kullanırsanız, bir süre sonra bağırsaklarınızda bu bileşiklere karşı bir cevapsızlık oluşmasını da beklemelisiniz. Laksatiflerin ve diüretiklerin hiçbir zaman kilo verme desteği olarak kullanılmamaları gerekir.

  ıştah baskılayıcılar kalbinizi bozabilir

  ıştah baskılayıcı olarak satılan ilaçların pek çoğu Phenylpropanolamine Hydrochloride (PPA) isimli zararlı ve tehlikeli yan etkileri de olan kimyasalı içerirler. Bu madde bazı öksürük ve soğuk algınlığı ilaçlarında düşük dozlarda kullanılmaktadır. Kalp hastalığı veya yüksek kan basıncı gibi problemlerinizin olması halinde tehlikeli olabilen bu maddeyi kullanmaktan kaçının.

  Kafeinin etkisi yok

  Egzersiz yapıp düşük yağlı diyet tüketenlerde, çok fazla miktarlarda alınan kafeinin daha kolay kilo kaybı sağladığı belirtilmektedir. Ancak çok büyük dozlarda alındığında stres, huzursuzluk, uykusuzluk ve kan basıncı yüksekliğine neden olabilir. Ayrıca Ephedrine gibi diğer uyarıcılarla birlikte kullanılırsa, yan etkiler daha da ciddi ve öldürücü olabilir.

  Tiroid hormonu özütleri zararlı

  Pek çok zayıflatıcı üründe neredeyse gözden kaçırılacak şekilde tiroid hormonu özütleri (hulasası) bulunmaktadır. Bu hormonun sadece tiroid hormonu üretiminin azalması ile ortaya çıkan ��hipotririodi�� sorununa bağlı şişmanlık veya kilo fazlalığı sorununun tedavisinde kullanılmasına izin verilmektedir. Normal miktarda tiroid hormonu üretenlerde kullanılması zararlı ve tehlikelidir.


  Bizim önerimiz

  Eğer kilolarınızdan şikáyetçiyseniz veya sürekli kilo almanızı sağlayan tıbbi bir sorununuz varsa, önce doktorunuzla konuşun. Kaybedeceğiniz ister 2 kg, isterse 30 kg olsun, kilonuzu kontrol edebilmek için dengeli ve yeterli, ama daha az kalori ile beslenmek ve mutlaka egzersiz yapmak zorundasınız. Bu ilaçların kısa dönem etkilerinden ve geçici kilo kaybı sağlamalarından başka hiçbir yararları olmaz. Kısacası, bu ürünlerin yararından çok zararları vardır. Son zamanlarda Chromium Picolinate, Conjugated Linoleic Acid ve Coenyme Q10 ile L-Carnitin'in reçeteli kilo kaybettirici ilaçlara destek olarak kullanılabilecekleri yönünde farklı merkezlerce yürütülen çok sayıda çalışma mevcuttur. Bununla birlikte çalışmalar henüz yeterli değildir.

  oooo' dan Not:Çeşitli sitelerden zararlı olan ilaçlar ve bitkiler araştırılıp bir araya getirilmiş. Ürünlerin hiçbirini satmıyorum, reklamını yada tanıtımını yapmıyorum. Bu topikteki bilgiler kullanan veya kullanmak isteyen arkadaşlara zararları konusunda bilgi amaçlı hazırlanmıştır.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 28 Mayıs 2009
 2. 17 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : canavar
 3. sultanmutlu

  sultanmutlu Aktif Üye Üye

  Katılım:
  3 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  43
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  yani yanliş anlamadıysam solea lida fx15 kullananların hayatları tehlikedemi eh solgarcılar yırttı gibi
   
 4. 20 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : canavar
 5. susuzsuzi

  susuzsuzi Aktif Üye Üye

  Katılım:
  20 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  457
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Arkadaşlar ben Xenical Kapsül kullandım.Zayıflamak anlamında hiç bir etkisini görmedim.Sadece mevcut kiloyu korumada etkili olduğunu gözlemlerdim.ancak diyet ile aynı anda zayıflamada etkili olacağını düşünüyorum.Çünkü gıdalardaki yağın %30 unun emilmeden dışkı yoluyla atılmasını sağlıyor.Ben kullanırken çok rahatsız oldum.Çünkü dışkıda çok fazla yağ görülüyor ve bu iç çamaşırından çıkmıyor.Bildiğimiz turuncu renkte yağ gibi.
   
 6. 8 Şubat 2008
  Konu Sahibi : canavar
 7. gizemm56

  gizemm56 Guest

  Zayıflama İlacı Ünlüleri Çıldırttı!

  Kilo yerine can verme:Reductil adlı ilaç dünyada reçeteyle satılıyor... Bizde moda oldu; peynir ekmek gibi tüketiliyor. Doktor kontrolü olmazsa öldürüyor.  Diyetisyenlerin reçete yazma yetkisi yok... Hastalarına Reductil'i tavsiye ediyorlar. Ünlü diyetisyen Taylan Kümeli de bunu inkâr etmiyor... Dünyada 34 can aldı... Amerika ve Avrupa'da reçetesiz satılmıyor... Sadece obezite tedavisinde kullanılıyor. Bizde ise, bir-iki kilo vermek isteyen bile alıyor.

  Ünlüler anlatıyor

  SİNAN ENGİN
  Taylan Kümeli, Reductil'i önerdi. Zaten asabiydim. Beni daha da sinirli yaptı.

  IŞIN KARACA
  Bir ay kullandım. Tansiyonum fırladı... Ölüyordum. Derhal bıraktım...

  ALİ SAYAR
  Arkadaşım önerdi. İki gün sonra sinirlerim resmen alt üst oldu. Ve ilacı kestim...

  Kilo yerine can gidiyor

  Zayıflamak için verilen Reductil yan etkileriyle birlikte ölümlere yol açtı. Dünyada reçeteyle verilen ilaç bizde peynir ekmek gibi satılıyor.

  Zayıflamak isteyenlerin kullandığı Reductil adlı ilacın dünyada 34 kişinin ölümüne neden olduğunun rapor edilmesinden sonra gözler Türkiye'ye çevrildi. Kalp, göz tansiyonu, felç ve tansiyon hastalarında beklenmedik rahatsızlıklara neden olan bu ilacın Avrupa ve ABD'de reçetesiz satılması yasaklandı. Yalnızca obezite tedavisinde doktor kontrolünde kullanılması kararlaştırıldı. Bu ilaç Türkiye'de reçetesiz satılıyor, isteyen istediği zaman eczanelerden satın alabiliyor. Sağlık Bakanlığı ise ilaçla bağlantılı olarak şimdiye kadar ölüm rapor edilmediğini belirtti. Bakanlık, konuyu bilimsel kurula ilettiklerini belirterek, yapılan incelemelerden sonra alınacak kararın hemen uygulanacağını kaydetti. Reductil dünyada 75 ülkede 17 milyon kişi tarafından kullanıldı. Şimdiye kadar ilaca bağlantılı olarak 34 kişinin yaşamını yitirdiği kaydedildi. 400 kişi üzerinde beklenmedik kalp rahatsızlıkları ve yüksek tansiyona neden olduğu belirtildi. Ölümlerin 28'i ABD; ikisi İtalya'da, ikisi İngiltere'de, biri Güney Afrika'da, biri ise İsviçre'de yaşandı.

  UZMANLAR UYARIYOR
  Baş ağrısı, terleme ve yüksek tansiyon gibi yan etkileri bulunan ilacın Avrupa ve Amerika'da yalnızca obezite tedavisinde ve doktor kontrolünde kullanılması kararlaştırıldı. Reçetesiz satışlar ise yasaklandı. İlaç, Türkiye'de reçeteye yazıldığında geri ödeme kurumları heyet raporu istiyor. Ancak eczanelerde reçetesiz de satılıyor. İlacın 10 miligramı 67.78 YTL, 15 miligramı ise 91.25 YTL. İlacı özellikle ünlüler ve gelir durumu iyi olanlar kullanıyor. İlacın yan etkileri konusunda uzmanlar uyarılarda bulundu. Alman Hastanesi Nişantaşı Kliniği Dahiliye Uzmanı Dr. Melih Başar, bu ilacın hastalık derecesinde kilosu olan kişilerde kullanıldığını belirterek, "Beden kitle indeksi 30'un üzerinde olan kişilerde kullanılabiliyor. Eğer hastanın şeker, kolesterol, eklem rahatsızlığı, solunum zorluğu gibi rahatsızlıkları varsa beden indeksinin 27 olması halinde kullanılıyor. Mutlaka doktorun önermesi gerekiyor" diye konuştu.

  DOKTOR KONTROLÜ ŞART
  Sıcaklık basması, mide bulantısı, uykusuzluk, baş ağrısı, ağız kuruluğu gibi yan etkileri sıralayan Başar, ilacın beyindeki tokluk hissini sağlayan merkeze etki ettiğini söyledi. Başar, şöyle devam etti: "Yüksek tansiyon, beyne etki eden başka ilaç kullanıp kullanmadığı önemli. Çünkü bu ilaç beynin içindeki tokluk hissini sağlayan merkeze etki ediyor. Eğer hastanın geçirdiği bir felci, sara hastalığı, kalp ritminde bozukluk, kalp damar tıkanıklığı, göz tansiyonu varsa, 65 yaşının üzerindeyse, 18 yaşının altındaysa, hamileyse veya süt veriyorsa kesinlikle kullanılmaması gerekiyor. Eğer saydığımız rahatsızlığı bulunan kişilerde kullanılırsa, sağlık problemleri yaratır. Tansiyonu birden çok yükseltir, sara nöbetine neden olur, göz tansiyonunun ilerlemesine bu nedenle görme kaybına neden olur. Kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor."

  FİRMA: BAKANLIK ONAYLI
  Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cankat Tulunay, "Bu kadar yan etkisi olan bir ilaç reçetesizi bırakın, yeşil reçeteyle satılmalı. Bu ilaçlar santral sinir sistemine etki ediyor. Bağımlılık dahil, bir çok yan etkisi var" diye konuştu. Abbott Laboratuvarları İthalat İhracat ve Ticaret Limited Şirketi yaptığı yazılı açıklamada, ilacın 1999 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırıldığını belirterek, ilacın bakanlık tarafından doktor kontrolünde reçete ile kullanılmak üzere onaylandığı kaydedildi. İlacın kullanım sırasında gözlenebilecek yan etkilerinin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış prospektüste yer aldığı belirtildi.

  Taylan Kümeli: Bu ilacı sadece öneriyoruz

  ÜNLÜLERİN diyetisyeni olarak tanınan Taylan Kümeli Reductil ilacını tahlil ve analizlerden sonra öneri amaçlı verdiklerini belirtti. Kümeli yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: "Tedaviye başlamadan önce hastalardan tüm metabolizmalarının çalışmasını gösteren tahliller ve analizler yapılmasını istiyoruz. Bu tahliller sonrası yaş, cinsiyet, fiziksel aktivite ve tıbbi geçmişine par a l e l olarak kişiye özel listeler hazırlanır. Beslenme eğitimi gerçekleştirilir. Kişide vitamin ve minerallerin eksikliği sözkonusu ise gerekli ek vitamin ve mineraller önerilmektedir. Sözlü olarak tavsiye edilen bu destek ürünleri ve ilaçlar sadece öneri amaçlı verilmektedir. Reductil kimyasal bir ilaç olduğu için gerekli tahliller sonrası doktor onayıyla kullanılmalıdır."

  Zayıflama ilacı ünlüleri çıldırttı!

  Zayıflama ilacı olarak kullanılan Reductil yan etkileri yüzünden yasaklandı. İlacı kullanan ünlülerden Seda Sayan, "beynim duruyordu" derken işletmeci Ali Sayan, sinirlerinin al tüst olduğunu belirtti. Sanat dünyasından ünlü isimlerin de zayıflamak için kullandığı bir ilaçtı Reductil. Birçok ünlü diyetisyenin reçetesine yazdığı bu zayıflama ilacı Türkiye'de büyük ilgi görüyordu. Öyle ki Taylan Kümeli bile birçok ünlü müşterisine Redoctil'i kullanmalarını önerdi. Bu ilaçtan kullanan ünlü isimlerin şikâyetleri de bir hayli ilginç...

  İŞLETMECİ ALİ SAYAR: Hayatım alt üst oldu
  İLACI bana bir arkadaşım tavsiye etti. 'Biraz gergin olursun ama kısa bir süre de zayıflarsın' deyince ilacı kullanmaya başladım. Kullanmaya başladıktan iki gün sonra sinirlerim alt üst oldu, dayanamadım, bıraktım. Çünkü o dönemde işler çok yoğundu ve her önüme gelenle kavga etmeye başladım. İlacı kullanmamaya tövbe ettim.

  SEDA SAYAN: Unutkan ve sinirli oldum
  REDUCTİL ilacını bana sanatçı arkadaşım Gülben Ergen tavsiye etti. O dönem rejim de yapıyordum. İlaçla daha çabuk zayıflayacağımı düşünerek hemen denemeye karar verdim. Ancak aradan birkaç gün geçti ve ilaç yan etkilerini göstermeye başladı. Sürekli sinirleniyordum, içimden bağırmak geliyordu. Zaten kullandığım süre içerisinde ağzıma bir lokma almadan ayakta duruyordum. Kısa bir süre sonra bir daha ilacı almama karar aldım.

  IŞIN KARACA: Tansiyonum çıktı bıraktım
  TAYLAN Kümeli'nin bana önerdiği rejimi 6 ay uyguladım. Sevgili Taylan Kümeli bu rejim sırasında bana Reductil ilacını verdi. Her ilacın olduğu gibi bu ilacın da yan etkileri olabileceğini söyledi. Reductil'in zararlarını çok sonra öğrendim. Ancak zaten bir ay kullandım. Çünkü bende tansiyon yükselmesi yaptı. Tansiyonum yükselince bıraktım.

  YILDIRIM DEMİRÖREN: İlaçsız diyet programı
  TAYLAN Kümeli'nin diyet programını uyguladım. Ama ilaç kullanmadım. Ben sadece vitamin kullandım. Zaten benim ilaç işlerime hanım bakar. Öyle yan etkisi olan bir ilacı da bana kullandırmaz. (Beşiktaş Kulübü Başkanı)

  MENAJER SİNAN ENGİN: Daha da sinirli yaptı
  TAYLAN Kümeli bana da bir diyet programı verdi. Reductil isimli ilaç da bunun içindeydi. Bir gün kullandım. Zaten asabi bir adamım. Beni daha da sinirli yaptı. Bir gün kullanıp bıraktım.


  alıntıdır
   
 8. 10 Şubat 2008
  Konu Sahibi : canavar
 9. b.e

  b.e Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Şubat 2008
  Mesajlar:
  2
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  arkadaslar xenical ve reductil tamamen doktor kontrolunde kullanilmasi gereken ilaçlar..fakat ülkemizde her nedense inanilmaz bir bilincsizlik var..hala insanlar lidadan ben cok memnunum diyerek internetten siparis verip aliyorlar..ben bugun pazar payi dunyada yuzde seksenlerde olan dogal urunlerden sasmayin diyorum..cunku bu konuda 2 yildir ciddi arastirmalar yapiyorum.kesinlikle dogal urunler kullanin ve bunlarinda mutlaka dunyada isim yapmis markalardan olmasina ozen gosterin..turkiyede bu konuda gercekten kaliteli uretim yapan life time ve solgar var..digerleri cok etkisiz ve guvensiz.
   
 10. 28 Şubat 2008
  Konu Sahibi : canavar
 11. banueralp

  banueralp Aktif Üye Pro Üye

  Katılım:
  24 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  541
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  bende bi ara kullandım verdim ama korkup bıraktım. şimdi gene başladım valla çok da memnunummmmm. sen ne kadar kullandın
   
 12. 23 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : canavar
 13. periperipenne

  periperipenne Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  lidayla ölümden dönmüşüm de haberim yokmus.
  15 kılo verdım ama carpıntı
  ellerde tıtreme
  uykusuzluk
  sınırlılık
  nefes alamama
  ben bunları lıda yapmıs olamaz dıye doktor doktor gezdım
  neyım var bulamadm da
  meger ölüme kadar yolu varmıs.

  sunu da belırtıyım bu yan etkıler kullanım sırasında azdı bıraktıgımda ıse dayanılmaz hale gelmıstı.
   
 14. 2 Haziran 2008
  Konu Sahibi : canavar
 15. chazz

  chazz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Mart 2008
  Mesajlar:
  20
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  lidayı geçen yaz kullandım ağız kuruluğu dışında hiç yan etkisini görmedim bulsam herhealde yine alırım epey de kilo verdim tek sorun o kiloları geri aldım
   
 16. 3 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : canavar
 17. pelince

  pelince Zayıflıycam Üye

  Katılım:
  6 Şubat 2009
  Mesajlar:
  643
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Inanamiyorum size kid olumden domdum diyor siz bulsam alirim diyosunuz hayret ne cesaret