Hint kadinlarinin saclarini borclu olduklari bitki:

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve SuCCeSS tarafından 20 Ocak 2010 başlatılmıştır.

20 Ocak 2010
    Konu Sahibi : SuCCeSS
  1. SuCCeSS

SuCCeSS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86

Arkadaslar, hint kadinlari saclarinin gür ve uzun olmasini hintce: Bringaraj (latincesi: Eclipta Alba) denen bir bitkinin yagina borclularmis. Ben yurt disinda yasiyorum, bunu burdan yabanci sayfalarda arastirdim. Türkiyede aktarcilara sorabilirsiniz, Eclipta Alba (Bringaraj) iceren yag varmi diye. Bu bitki ayrica sacin gec beyazlamasini ve dökülmesini engelliyormus.
    Bringaraj = türcesi:"sacin krali" demekmis. :). Google´den bu bitkinin resimlerine bakabilirsiniz.

Ben internet üzerinden böyle bir bitkiyle yag karisimi buldum ismarladim. 2 defa kullandim, kullanmayada devam edicem. Yag karisimin icinde, Bringaraj, Hindistan cevizi yagi, Susam yagi, Havuc yagi ve maalesef türkcesini bilmedigim birkac yag daha var. Bu yagi almanyada hint ürünleri satan bir web adresinden ismarladim, isteyen olursa özelden yazsin web sayfasini verebilirim. Ama bilmiyorum türkiyeye gönderiyorlarmi. (fiyati 13,90 € on üc euro, doksan cent, sisenin icinde 210 ml yag var)

Son düzenleme: 20 Ocak 2010
  2. 20 Ocak 2010
  3. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    entele diye biliyodum ben :uhm:

4. 20 Ocak 2010
  5. SuCCeSS

SuCCeSS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Entele baska bisey, bu bringaraj bir ot´mus canim. Cok arastirdim ben.

6. 20 Ocak 2010
  7. phrmcst

phrmcst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    success cım 1hfta 2 hafta bı dene bakalım onuclarıbızle paylasrsan sevınrıızzz :KK70:

8. 21 Ocak 2010
  9. sahara1978

sahara1978 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    amla haaröl mu bu canim?
    amla haaröl von khadi...ben ismarlamayi düsnüyorum

icindekiler:

Ingredients (INCI): Helianthus Annuus (Sonnenblumenöl) · Emblica Officinalis (Amla) · Eclipta Alba (Bringaraj) · Bacopa monniera (Brahmi) · Cyperus rotundus (Nagarmootha) · Symplocos racemosa (Lodhra) · Ocimum Sanctum (Tulsi) · Azadirachta indica (Neem) · Sesamum indicum (Sesam) · Cinnamomum camphora (Kampfer) · Lawsonia inermis (Henna) · Prunus Amygdalus Dulcis (Mandel Öl) · Tocopherol acetate (Vitamin E)

Son düzenleme: 21 Ocak 2010
  10. 21 Ocak 2010
  11. SuCCeSS

SuCCeSS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    @SAHARA
    tek amla yazan yagi türkiyeden aldim, ondanda cok memnunum. Boyadan mahvolmus saclarimi yumusacik yapiyor. Ama bu internetten ismarladigimin üstünde KHADI amla yaziyor. Almanya üzerinden satiyorlar. Ama belki herhangi bir hint dükkanindada satiliyordur, bilmiyorum.
    2 cesit yag aldim ben. Birinin icerigi:

Ingredients (INCI): Helianthus Annuus (Sonnenblumenöl) · Emblica Officinalis (Amla) · Eclipta Alba (Bringaraj) · Bacopa monniera (Brahmi) · Cyperus rotundus (Nagarmootha) · Symplocos racemosa (Lodhra) · Ocimum Sanctum (Tulsi) · Azadirachta indica (Neem) · Sesamum indicum (Sesam) · Cinnamomum camphora (Kampfer) · Lawsonia inermis (Henna) · Prunus Amygdalus Dulcis (Mandel Öl) · Tocopherol acetate (Vitamin E)

Digeri:
    Ingredients (INCI): Brassica juncea (Braunes Senföl) • Citrus medica limonum oil (Limone) • Trigonelle foenum greacum (Bockshornklee) • Sesamum indicum (Sesamöll) • Cinnamomum camphora (Kampfer) • Melaleuca Alternifolia (Teebaumöl) • Azadirachta indica (Neem)

Baya umitliyim bu ikisinden. 1-2 ay deneyim, bakalim nolacak, uzayacakmi saclarim :)

12. 22 Ocak 2010
  13. nzlsrp

nzlsrp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Urang Aring Ekstresi - Eclipta Alba
    Eclipta Alba Asya’da geleneksel olarak siyah saçların boyanmasında kullanılan bir bitkidir. Ekstresi şampuanlarda doğal siyah saçın rengini korur, canlılık ve parlaklık kazandırır. Anti bakteriyel özelliği vardır.
    bende internette böle bi bilgi buldum

14. 27 Ocak 2010
  15. sahara1978

sahara1978 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    @SUCCESS

evet canim, bende aynen khadi ninkisini ismarlamayi düsünüyorum cünkü khadi yüzde yüz dogal Naturkosmetik) Dhaur un amla yagi tam dogal degil...

eet sen hem khadi amla haaröl ve hemde Balsam haaröl ismarlamissin..bene ilkini düsünüyorum ve ikisini imrlarm, degis tokus yapa yapa kullanirim. Sac dökülme var ise durdurdu mu acaba?

16. 27 Ocak 2010
  17. sahara1978

sahara1978 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynen kaydirigubbakcemile5

18. 8 Şubat 2010
  19. SuCCeSS

SuCCeSS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Canim 3 haftadir kullaniyorum bu yaglari, yani sürede dabur amla gold kullaniyorum. 3 günde bir hafif isitip (cay bardagina doldurup, cay bardaginida sicak su dolu baska bir bardagin icine koyuyorum) sürüyorum, 2-3 saat sacimda duruyor. Kafamada dus sapkasi takiyorum. :)

Gercekten saclarim daha cabuk uzamaya basladi. Bilmiyorum herkeste ayni etkiyi yaparmi ama bende yapti. Ama birsey daha var, ben hergün vitamin hapida icmeye basladim. Sanirim ikisini birden uyguladigim icin cabuk uzamaya basladi saclarim.