Hint Yann, Sa uzatmaya etkileri

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve EU2 tarafından 27 Ocak 2008 başlatılmıştır.

27 Ocak 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Arkadaşlar araştırmaların ve deneyimlerim sonucunda saç uzatmak konusunda birçok bilgiye sahip olduğumu söyleyebilirim.Ama ne var ki bilgiler paylaşıldıkça çoğalmakta.bende bu düşünceyi ilke edinerek sizlerle hint yağı hakkında paylaşımlarda ve fikir alışverişlerinde bulunmak istiyorum.hint yağını kullanan arkadaşlarımızın kullanım şekillerini ne kadar zamanda etkisi gösterdiğini öğrenmek istiyorum.Bu konu üzerine konuşmaya ne dersiniz?

2. 28 Ocak 2008
  3. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben kullandım ama kısa bi süre saçları daha parlak gösteriyor mesela benm saçlarım azıcık fönden çok zarar görür,ama şuan nerdeyse hergün düzleştiriyorum ama eskisi kadar yıpranmıyor yalnız hint yağını ısıtıp kullanıyosun kirpiklerinede süreblrsinn:1closedeyes:

4. 28 Ocak 2008
  5. Demet

Demet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

birçok bilgiye sahip olduğunu söylemişsin onlarıda paylaşırsan seviniriz :kahve:

6. 28 Ocak 2008
  7. LiLey

LiLey Guest

Hint yağını 15te bir saçıma sürüp bütün gece bekletiyorum ve ertesi gün gerçekten saçımın bir miktar uzadığını farkediyorum(dip boyadan dolayı anlaşılıyor) Belki haftada bir yapsam daha çok uzar ama bu soğuk havalarda üşeniyorum.

birde çam terebentin esansını şampuana kattım ama uzamasına hiçbir katkısı olmadı onun:KK43: sık sık yıkadım ama hep aynı uzadı:KK43:

8. 28 Ocak 2008
  9. FeArLeS_gRiL

FeArLeS_gRiL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    cnm ne kadarda doğal olsa bütün gece saçta bekletmek sacına herhanği bir zarar vermesmi:uhm:

10. 28 Ocak 2008
  11. gizemm56

gizemm56 Guest

arkadaşlar hint yağını nasıl ısıtıp kullanıyoruz bilgisi olan var mı

12. 29 Ocak 2008
  13. EU2

EU2 Guest

Evet kirpiklerde de faydalı olduğunu duymuştum.ama uygulamaya zaman bulamadım.ben şuan saç uzatmak konusunda kullanıyorum.Paylaşımın içinde teşekkür ederim.

14. 29 Ocak 2008
  15. EU2

EU2 Guest

Tabikide paylaşırım.Sıradan çoğumuzun bildiği bilgiler olduğunu düşünüyorum. ama yinede söylemek isterim tabiki.Bugüne kadar saç uzatmak konusunda birçok bilgiyi okudum öğrendim denedim.ama ben en çok da kendi yöntemlerimin faydasını gördüm.Bunların ilk başında her ne kadar saçı hergün yıkamak iyi değil denilsede saçımı hergün yıkamak da buldum.Bunun dışında uyguladığım hint yağı çam esansı zeytinyağı üçlüsünün faydasını çok gördüm.Şunuda belirtmeliyim ki bildiğiniz gibi saç kökten uzar bizim uyguladıgımız yöntemler sadece hızlandırma benim düşünceme göre.Bilinmesi gereken bişiy daha varki; kişiden kişiye saç uzamasının değiştiği.Eger sende benim gibi saçı geç de olsa uzayanlardansan mutlaka haftada 2 yada 3 defa isteğine baglı olarak tabikide yukarıda bahsettıgım bakım yaglarını uygulayabilirsin.

16. 29 Ocak 2008
  17. EU2

EU2 Guest

Bende hint yağı kullanıyorum.Ama ısıtmadan.Saç diplerime parmak uçlarımla masaj yaparak sürüyorum.Ardından 1-2 saat bekletiyorum.Bazı zamanlarda akşamdan sürüp sabaha kadar bekletiyorum.

18. 29 Ocak 2008
  19. EU2

EU2 Guest

Düşüncelerine katılıyorum.Bende yeni kullanamaya başladığım halde hint yağının faydasını görmeye başladım diyebilirim.