Hintçe bilen varmııı????

Konusu 'Yabancı Dil Eğitimi' forumundadır ve EU1 tarafından 28 Mart 2008 başlatılmıştır.

28 Mart 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar aranızda hintçe dil bilen varmııı lütfennn yaaa ben hintçe yi öğrenmeyi çok istiyorum Hindistan aşığıyım piyasada araştırdım ne yazıkki sözlük yada öğretici bi kitap bulunmuyor belki burda bana yardımcı olan olur dedimmm cvp bekliyorumm bilen varsa bana kelimeleri ve yanına türkçelerini yazan olursa çok sevinicemm yardımmmm
    :uhm: senağlama senağlama

2. 29 Mart 2008
  3. seqer_kıs

seqer_kıs Guest

malesef bılmıyorum kızzz snde zor bı dılı söledın:d bu hıntçe arapcaya benzer bışeymı?

4. 30 Mart 2008
  5. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    alfabesinde çok sayıda harf olduğunu biliyorum

6. 31 Mart 2008
  7. EU1

EU1 Guest

merhaba arkadaşlar hintçe Hindistan da kullanılan bir dildir. Hintçe nin yazılış şekline Devanagari yazılış şekli denir.

नमस्ते bu yandaki şekile devanagari şeklidir. Türkça karakter olarak yazarsak ise Namaste
    olarak yazılır ki bunu türkçe kelime anlamı ise merhaba - selam anlamındadır.

नमस्ते, अलविदा, ख़ुदा हाफ़िज size bir iki örnek daha yazıyorum bunlarda devanagari yazılış şekilleridir.

ama benim öğrenmek istediğim türkçe karakter olarak yazılış şekilleri ve türkçe anlamları bu konuda bana yardım edecek kimseee yokmuuuuuu.

senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

8. 31 Mart 2008
  9. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    nerdende merak saldın yavrum yaaa

10. 31 Mart 2008
  11. EU3

EU3 Guest

Hakikaten nerden geldi bu merak inşallah öğrenirsin.Ben türkçeyi zor konuşuyorum da:)))

12. 4 Nisan 2008
  13. EU1

EU1 Guest

merhaba arkadaşlar nerden sardı bu merak ? sorusuna cvp vermek istedim ben Hindistan ı çok seviyor ve hint filimleri hayranıyım boş zamanlarımda hint filimi izler ve müziklerini dinlerim filimler genelde orjinal dilde geliyor yani hintçe konuşmalar o yüzden bende hintçe öğrenmeyi kafaya taktım bilmek istiyorum ama ne yazıkki bilgi ala bileceğim birisi yok kimse benim gibi meraklı değil sanırsam yinede vermiş olduğunuz cvp lar için teşekkür ederim kendinize iyi bakın .

:dance::enbuyukkk:

14. 19 Nisan 2009
  15. Selen_Ajinah

Selen_Ajinah Desert_Rose Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hint çe öğrenmek demek 100 den fazla dil öğrenmek demek. Hindistanda 100 den fazla dilkonuşulur..hangisini öğrenirsen öğren bu herkesle konuşacağın anlamına gemez.. 10 kişiden 2 si belki seni anlar .. zor dil.. boşver :)

16. 22 Şubat 2010
  17. ailuros

ailuros Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    namaskar şekerim.
    ben de sendenim. ne yazıkki hintçe ögrnme ihtimalimiz çok az..
    bende yoga meditasyon ve bu gibi uzak dogu felsefeleriyle ilgilendigim için bazen karşılaşıyorum hintçe kelimelere.. şarkılarına da bayılırım... ama malesef ne bir kitap ne bir sözlük adam gibi hiçbişi yok...

18. 4 Mart 2010
  19. angelmask

angelmask Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    ...................