hiperprolaktinemik bilgisi olan varsa destek versin bana :(

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve hip0kondriyak tarafından 2 Haziran 2008 başlatılmıştır.

2 Haziran 2008
    Konu Sahibi : hip0kondriyak
  1. hip0kondriyak

hip0kondriyak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam arkadaşlar 1 yıllık evliyim bebek düşünüyoduk ve doktora gittim hormon testleri falan yaptık bugun sonucları aldım doktoruma gotürdüm doktorum süt hormonlarımın sevıyesının yuksek oldugu soyledı buda bebek olmasını engelleyen birşeymiş 2 aylık bir ilaç tedavisene başlattı ilaçlar bitince adetin 2.gunu gelip PROLAKTİN testi yaptırmamı soyledı ama ben hiç böle işey beklemiyodum çok yıkıldım çok moralim bozuk böyle bir sorun yaşayıpta bebegi olan arkadaşlar varmı aranızda destegınıze ve bu konu hakkında bilgiye inanın çok ihtiyacım var senağlamasenağlama

Son düzenleme: 2 Haziran 2008
  2. 2 Haziran 2008
  3. hip0kondriyak

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bilgisi olan kimse yokmu ya :KK43:

4. 2 Haziran 2008
  5. ecrin bebek

ecrin bebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence tedavi sonrası düzene giriyo. inş bebeğine kavuşursun.

6. 2 Haziran 2008
  7. wannababy

wannababy iki cocuklu ve mutlu:)) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bende bugün östrojen hormonumun düşük olduğunu öğrendim. buda erken menopoz demek. ilaç tedavisine başladım. bizde ikinci bir bebek istiyorduk. benim sonum nolucak bilmiyorum ama inşallah seninki en kısa zamanda düzelir.

8. 2 Haziran 2008
  9. hip0kondriyak

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    üzüldüm canım inş hakkında hayırlısı olur senın içindea.s. bilmiyorum internetten biraz araştırdım iyice kafam allak bulak oldu kötü oldum senağlama

10. 2 Haziran 2008
  11. wannababy

wannababy iki cocuklu ve mutlu:)) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148

hepimiz için herşeyin hayırlısı inşallah canım. başıma ne geliyorsa, bu internet başında herşeyi incik cincik okumaktan geliyo valla. fazlada düşünmemek, herşeyi bilmemek gerekiyor herhalde.yerimseniben

12. 2 Haziran 2008
  13. hip0kondriyak

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım katılıyorum bu internetten herşeyi ögreniyoruz diye daha beter oluyoruz kafamçokkarıştı

14. 2 Haziran 2008
  15. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Canım korkma ben hiperprolaktinemi hastasıyım hemde hipofiz bezimde tümör var.Ben bile hamileyim.Senin prolaktinin kaç çıktı?
    İlaçlar prolaktinini 1 ayda düşürür boşuna panik yapıyorsun prolaktin baş edilemeyecek bir rahatsızlık değil.Bu konuda sorularına cevap verebilirim...

16. 2 Haziran 2008
  17. hip0kondriyak

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

canım ben test sonuclarımı doktorda unuttum öyle bir çıktımki zaten eve nasıl geldigimi bile bilmiyorum ama doktor dedi normal seviyenin baya üzerinde dedi DOSTINEX diye bir ilaç verdi 2 ay kullandıktan sonra ilk adetin 2.gunu gel dedı prolaktin testi yaptır dedi ama internet arastırım dedım biraz bazı sitelerde kısırlık falan dıye yazıyo şok oldum

18. 2 Haziran 2008
  19. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Yok korkma ben kronik hiperprolaktinemi hastasıyım, benim değerim 100 ve üstüydü 5 mm lik iyi huylu tümörüm de var prolaktinemiye bağlı.5 doktora falan göründüm hepsi de bunun önemli bir sorun olmadığını söylediler.Bende hamile kalamicam sandım korkuyordum doktorum nbana dediki dua etki tek sorun prolaktin olsun, eğer tek sorunun buysa sende gebe kalırsın.Değerin çok yüksek olsaydı drun mr isterdi senden istemediğine göre çok yüksek değil.Dostinex çok etkilidir, hemen düşürür bende düşmesi 3 ayı aldı ama benimki inatçı prolaktindi.Seninki emin ol öteki aya düşer.Birde sana tavsiyem tahlilini sabah aç karna en geç 9 a kadar vermen.Ve regl olmaman lazım kan verirlken yoksa yüksek çıkıyor.Tecrübelerime güven aşındırmadığım endokrinci ve kadın doğumcu kalmadı...