Hipertiroidi olan hamileler buraya!

Konusu 'Endokrinoloji' forumundadır ve iremnur54 tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

25 Mart 2009
    Konu Sahibi : iremnur54
  1. iremnur54

iremnur54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hipertiroid hastası iken gebelik yaşayan arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.1.gebeliğim yüksek tansiyon sebebiyle erken doğum ve 5,5 aylık bebğimi kaybetmekle sonuçlandı.sonrasında hipertiroid hastası olduğumu ve kanda pıhtılaşma eğilimim olduğumu öğrendim.şimdi 2 aydır hipertiroid tedavisi görüyorum.tedavim iyi gidiyor.gebelik düşünüyorum ama tedavi sürerken aynı şeyleri yaşamaktan da korkuyorum.lütfen bu konuda tecrübeli arkadaşlarım bana bilgi versinler....benim için çok önemli....

2. 30 Mart 2009
  3. gamze-20

gamze-20 2012 yeni bir ben Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba iremnur bende yaklasık 2 senedir hipotiroid hastasıyım bebek yapmayı dusunmekten korkma sakın ilkinde bi talihsizlik olmus ama ii dusun bu sefer ii olsun benim suan 4 ayına girmiş bir bebeğim var hamileyken cok sorun ollmuyo tiroid sadece ilacını duzenli kullan 2 ayda bir kan verif degerlerine baktır gerisi allaha kalmıs hiç bir sey olmaz sen içini rahat tut

4. 30 Eylül 2009
  5. kedisot

kedisot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gerçekten mi ya.... ben de hipitiroidi hastasıyım ve dün bebişimi öğrendim,biraz endişeliyim.tsh ım biraz yüksek çünkü,yarın hemen endokrin doktorumla görüşmek istiyorum ama galiba önce psikolojik olarak kendimi rahtalatmam lazım....ALLAH herkese sağlıklı evlatlar nasip etsin

6. 30 Eylül 2009
  7. k.e.l.e.b.e.k

k.e.l.e.b.e.k allahım sana şükürler Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar siteye yeni üye oldum,buradaki yazıları okuduğumda birbirinize destek oluşunuz çok hoşuma gitti.benimde morale ihtiyacım var.bende 5 haftalık bebeğimi düşürdüm sebebi belli değildi.daha sonra tsh değerim yüksek olduğundan olabileceğini düşündük.tsh değerim 3,55.anti tpo 321 çıktı.anti tg ise 33,99.bebeğimi düşüreli 10 gün oldu.bugün endokrin doktorunun verdiği levotiroksin ilaca başladım.günde yarım tablet alacağım.bakalım değerimin 2 ye düşmesi gerekiyormuş.15 gün sonra kan tahlili yaptırıp değerimi kontrol edecekler,normale düşene kadar gebe kalmak istemiyorum çünkü tekrar aynı şeyi yaşamaktan çok korkuyorum ama bu arada bebek için bekleyecek sabrım yok.inşallah Allahın izniyle herşey yolunda gider.değerleri benim gibi olup,sağlıklı bir şekilde doğum yapanlar lütfen bana cevap yazsınlar,tekrar düşük yapmaktan korkuyorum.

8. 16 Nisan 2010
  9. selsel

selsel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar bende hiper troit hastasıyım bende bebek düşünüyorum doktor ilacımı 1 e düşürdü ama bende çok endişeliyim hamilelikte sorun yaşamaktan korkuyorum..bu tür hamilelik yaşayanlar lütfen bize yazın bizi ferahlatın..

10. 6 Aralık 2011
  11. ozlenoz

ozlenoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    kızlar bende 2.5 aylık hamileyim ve yeni hipertiroidim olduğunu öğrendim bebeğe nasıl bir etki eder bilmiyorum aynı durumda olan varsa cevap yazarsa sevinirim.

12. 6 Aralık 2011
  13. Funda07

Funda07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Arkadaşlar bende hipertroid hastasıyım ve bunu hamilelik testleri sonucunda öğrendim, ilaç kullanıyorum x3.... çok şükür iyiyim... doktorunuza düzenli gidip ilacınızı aldığınız sürece sıkıntı yok. :KK9::KK9:

14. 6 Aralık 2011
  15. ozlenoz

ozlenoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    peki zayıfladınmı hamilelik sürecinde? iştah açıp zayıflattığı söyleniyor. benim iştahım inanılmaz açıldı ama henüz zayıflamadım kilo bile aldım. başlarda iştahtan kilo aldırabiliyormuş ama sonrasında zayıflatıyormuş. sende durum nasıl.

16. 7 Aralık 2011
  17. elak

elak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba funda bendede gebelik hipertroidi çıktı daha 7 haftalıkken ilaca başldım ilk önce 2, bu iki aydan beride günde 3 kullanıorum.şuan 5. ayım bitti bi sıkıntı yaşamdım.endokrin uzm.nı değerlerimin düzeldiğini söyledi 1,2 ay içinde muhtemelen hapı kesicekmiş.senn tedavin nasıl gidio ve kaçıncı ayındasın merak ediorum sanada hemen tedavi başlandımı?birde sağdan soldan ilacın olumsuz etkiler yapabileceğinide duydum belkide yersiz endişelere kapıldım.burada ilac propcil.

18. 9 Aralık 2011
  19. Funda07

Funda07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    aynı ilacı kullanıyorum canım günde 3 tane alıyorum... bende 9. haftadamı ne başladım. aynı dozajda devame diyorum ocakta kontrolüm var.bende nodüllerde var canım doğumdan sonra ameliyat olmam gerekiyor. :KK5:
    ilacın yan etkileri; sağdan soldan duyduklarınla canını sıkma lütfen. bende okuyorum o bu... yapacak birşeyimiz yok kullanıyoruz ilacı... bende mesela mide bulantısı yapıyor rahatsız ediyor midemi içtikten sonra. zaten tadıda acı geliyor bana. hamileyim, ilacın yan etkisimi hamilelikten mi kaynaklı bazı rahatsızlıklarım ayırt edemiyorum ki :KK15:. halimize çok şükür. sanada çok geçmiş olsun canım