Hipertroid(Zehirli Guatr) Nadir de olsa kilo aldırır mı?

Konusu 'Endokrinoloji' forumundadır ve plnhsyn tarafından 10 Şubat 2009 başlatılmıştır.

10 Şubat 2009
    Konu Sahibi : plnhsyn
  1. plnhsyn

plnhsyn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    uzun zamandır öylesine gittiğim doktorlar tiroidime baktırmamı söylüyorlardı ama ben pek umursamıyordum.bir keresinde kanda baktırmıştım çıkmamıştı ama kanda çıkmayıpta sintigrafi yada ultrasonda çıkabiliyormuş.bugün yine boynum tutulduğu için gittiğim doktor tiroidlerime baktırmamı söyledi büyük ihtimalle hipertiroid var dedi.dedimki ama ben çok hızlı kilo aldım karın bölgemden 10 kilo aldım.kilo verdirmezmiydi dedim tersine etki yapabilir dedi.bazı belirtileri gerçekten gösteriyorum iştahım falan çok açıldı.ben de şimdi merak ettim aranızda hipertiroid hastası olupta kilo alan oldumu acaba??

2. 24 Şubat 2009
  3. aleyna72

aleyna72 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    var cnm genelde alıyorsun ve kendimde hipertiroid tedavisi görüyorum ve kilo aldımmmmmmmmmm ve alıyorummm daa

4. 1 Mart 2009
  5. Filo

Filo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bende aldım:KK43:(((((

6. 2 Mart 2009
  7. mina_mina

mina_mina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    iki tiroid hastaligi var biri tiroid hormonlorunun cok calismasi. bu durumda kilo verirsin, cok enerjin olur, kalbin normalden hizli atar.
    digeri ise troid hormonlarinin az calismasi yani hipertroid bunda is ne yaparsan yap kilo alirsin, kendini yorgun hissedersin, saclarin dokulur, kas ve eklemlerin agrir.
    benim sana tavsiyem en kisa zamanda troid hormonlarini kan testiyle olctur. gecmis olsun.

8. 19 Mart 2009
  9. azra_36

azra_36 Guest

bende hipertiroid hastasıyım.ewet ne yaparsanız yapıl kilo alıyorsunuz.ben soyle birsorun yasıyorum. dilde uyuşma yasıyorum sizlerde varmı boyle bir sorun

10. 19 Mart 2009
  11. iremnur54

iremnur54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de hipertiroid hastasıyım.sizler gibi malesef ben de kilo aldım.daha şimdiden 8-10 kg kadar aldım.ilaç tedavisine başlayalı 40 gün oldu.şimdilik ilaçtan ötürü aldığım kilo yok.inş bundan sonra da olmaz.ben ilaç dışında alternatif tıpdan da faydalanmaya çalışıyorum.isteğim tedavi sürecimi hızlandırıp bir an evvel iyileşip sağlığıma kavuşmak.tekrar bebek sahibi olmak için iyileşmek zorundayım.kan tahlillerim epey düzelmiş.ben alternatif tıbbın da etkili olduğunu düşünüyorum.benim gibi bitkilerden yada şifalı taşlardan faydalanan arkadaşlar varmı?????varsa önerilere açığım...örneğin ben yeşil çay,tere tohumu,dere otu,ceviz yağı,ceviz ve kehribar taşı kullanıyorum.tansiyonum ilaçlarım ve bunların yardımı ile normale döndü en önemlisi kendimi sağlıklı ve mutlu hissediyorum.

12. 19 Mart 2009
  13. EU2

EU2 Guest

İlginç doğrusu. Yanlışınız var. Hipertiroid hastaları kilo verirler almazlar. Ancak ilaç kullandıklarında kilo almaya başlarlar.

14. 19 Mart 2009
  15. west19

west19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar bende hipertiroid hastasıyım ben 4 ay önce ameliyat oldum tiroid bezim alındı. ben hipertiroidken çok zayıflamıştım 46 kiloya inmiştim ilaç kullanmaya başladıktan sonra hızlı bi kilo artışım oldu

16. 20 Mart 2009
  17. iremnur54

iremnur54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende hipertiroid hastaları kilo verirler diye biliyorum.ama bende böyle oldu malesef.doktoruma sordum nadiren bazı hastalarda kilo artışı da olabiliyor dedi.aldığım kiloları vermeye uğraşıyorum tabi kolay olmuyor.umarım ilaç tedavisi de ayrıca artış yaratmaz.ben gerekmedikçe ameliyat düşünmüyorum şimdilik umudum ilaçlar ve bitkiler.aranızda bitki kullanan ve fayda gören varmı?

18. 21 Mart 2009
  19. azra_36

azra_36 Guest

haklısın kilo verir hipertiroid hastaları ama ben kilo alıyorum.ve doktorum dikkat et kılo alacaksın dedi ve dikkat ediyorum . bir senedir tedavı oluyorum ve 11 kılo aldım .normalda benim daha fazla kılo alırdım dikkat etmeseydim

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Mart 2009