Hipnozla Ağrisiz Doğum

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve cimcimebenim tarafından 21 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2006
    Konu Sahibi : cimcimebenim
  1. cimcimebenim

cimcimebenim Guest

İnsanoğlu neyi umarsa, neyi beklerse, başına o gelir…Bir olayın çok ağrılı olduğuna koşullanmışsa, bilinçaltınız, artık o olay oluştuğunda dayanılmaz ağrılar duyarsınız… Blinç altı.. koşullanma… normal doğumun ağrılı bir olay olarak algılanmasının altında yatan nedenler… ve beklenti.. ağrılı ya da kötü bir olay beklentisi içindeki bilinçaltı, tüm bedeni ve her kasını gergin bir hale getirir.. tüm kaslar kasılır.. o yumuşacık, gevşek doğum kanalı tamamen kasılmış ve gerilmiş bir hal alır.. bebeğin başı ve vücudunun alamayacağı şekilde daralır ve sertleşir.. dar bir yerden bir cismi ilerletmeye çalıştığında, başarısız oldukça daha kuvvetli kasılır uterus.. her seferinde daha kuvvetli.. tabii kasılma sertleştikçe duyulan ağrı artar, duyulan ağrı arttıkça doğum kanalı daha fazla kasılır.. kanal kasıldıkça daha fazla güç gerekir.. bu fasit daire sürer gider…

Normal doğumun son derece normal bir olay olduğuna koşullanmış toplumlarda kadınların nasıl doğurduklarını hiç gördünüz mü? Vietnam, ya da Çin filmlerinde, pirinç toplayan hamile kadınlar, doğum başlayınca, bir köşeye çekilip çömelirler, ve çok kısa sürede en ufak rahatsızlık belirtisi duymadan doğumlarını yaparlar ve doğurduktan hemen sonrada pirinç toplamaya devam ederler..

Uterus kasının diğer kaslardan farkı yoktur..
    Peki kalp kasınızın uterus kasının aynı özelliklere sahip olduğunu biliyor musunuz.? Çizgili ama istem dışı kasılan kas sınıfına girer her iki organın kasları.. Kalp kası 24 saat , tüm ömür boyu, hem de tüm vücuda kan pompalar.. oldukça güçlü kasılan bir kastır.. Hiç kalp kasınızın ağrıdığını hissettiniz mi? Düşünün böyle bir olayı.. Herkes her an bağırış çağırış.. kalp kasının kasılmasıyla, doğum esnasında uterus kasının kasılmasının hiçbir farkı yok..

Bazı kadınlar adet sancısı çekiyor, bazıları çekmiyor neden?.. Olay aynı… Çünkü sancı çeken kadınların bilinçaltına adetin, kötü, ağrılı, pis bir olay olduğu bilgisi yerleşmiştir.. Bu kadınların bilinçaltında bu olayı yeniden çerçevelediğimiz zaman, adet sancıları bir daha gelmemek üzere yok oluyorlar.. Tamamen koşullanma… Migrenin genetik olduğunu öne sürenler var.. halbuki ağrıya sebep olan yine bilinçaltını koşullanması.. anne-babadan ne görürse çocuk, özellikle 7 yaşına kadar aynen kabul eder… 7 yaşına kadar bilincin critical factor dediğimiz, eleştiri ve yargılama özelliği oluşmaz.. O nedenle de çocuk bu yaşa kadar ne gördüyse, ne duyduysa, ne yaşadıysa doğrudan bilinç altına yerleşir.. Halbuki yanlış, ya da kabul edilemez duyum ve bilgilerin bilinçaltına yerleşmesini bilincin bu süzgeci engeller.. Bu süzgeç hipnozda bile işler haldedir.. Hipnozdaki bir kişiye istemedeği, sevmediği, kabul edemeyeceği bir bilgiyi yerleştiremezsiniz.. Critical factor'e takılır..

Hipnoz son derece doğal bir durumdur..
    Zihnimizin doğal bir halidir.. Gün içinde herkes hipnozun değişik durumlarına girer ve çıkarlar.. Şiddetli bir baş ağrısını çok heyecanlı bir film seyrederken hissedebilir misiniz? Ya da saatlerce otoyolda araba kullandığınızın farkında olur musunuz? Tam bir hipnoz hali vardır otoyolda sürücüler için..

Hipnoz bilincin critical factor'ünü aşarak bilinç altında seçici bir düşünce yaratma şeklidir.. Normal doğum için hipnoz ideal bir ortam sağlar.. Hele önceden hipnoz ile normal doğuma hazırlanmak doğumun rahatlığını kat kat arttırır.. Hipnoz ile doğum öncesi dönemde öncelikle bilinçaltındaki yanlış koşullanmaları ortadan kaldırır, yerine doğru bilgiyi yerleştiririz.. Doğum yapacak kadına kendiliğinden ve anında hipnoza girme yöntemlerini öğretiriz.. Yine gözleri açık konuşarak, ama hiç ağrı hissetmeyecek bir ortam oluşturma yöntemlerini öğretmek mümkündür.. Hipnozun kendisi doğal olarak ağrısız, yani anestezik bir ortam oluşturur.. Hipnoza girmiş bir kişinin tüm beden kasları son derece gevşek ve hareketsiz bir hal alır.. Bu gevşeklik doğum yolunu son derece rahat ve esnek bir hale sokar.. Oldukça hafif kasılmalar bebeğin doğum kanalında ilerlemesini sağlar.. Son derece hızlı, yarım bir saat gibi kısa bir sürede doğum sonuçlanır.. Doğumdan sonra hipnotik telkinle kanam miktarı kontrol altına alınır.. Ikınma gibi zorlanmalara gerek yoktur.. Ikınmaya hiç gerek yoktur.. Bebek kendiliğinden kolaylıkla doğar… Beyin ölümü olmuş, ya da komadaki bir hamile kadın doğurabilir mi? Hemd e son derece hızlı ve yumuşak kasılmalarla doğurur.. Çünkü orada da hipnozda olduğu gibi bilincin engelleyici güçleri ortadan kalkmıştır…

Her kadın kolaylıkla hipnotik doğumu öğrenebilir ve kendi doktorunun ya da ebesinini negatif koşullamalarına rağmen kolaylıkla tabii tıbbi bir engel yoksa- normal doğum yapabilir..

2. 25 Ağustos 2006
  3. minamina

minamina Guest

ay ne harika gerçekten doğru koşullanmak önemli..

4. 29 Nisan 2009
  5. PINARIMMMM

PINARIMMMM seninle yeniden hayata... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sengözlerimebaksanab

6. 2 Aralık 2010
  7. musbet

musbet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    63
    herkese merhabalar
    ben ilk doğumumu hipnozla yaptım çok güzel ve rahat bi doğum yaşadım ilaçsız ağrı kesicisiz bağırıp çağırmadan sakin bir şekilde bebeğimi dünyaya getirdim, ilgilenenlere merak edenlere anlatabilirim

8. 3 Aralık 2010
  9. edammm

edammm E & A Üye

Beğenildi:
    330
    Ödül Puanları:
    203
    ilk defa duyuyorummm...
    bu işi yapanların merkezleri hangi illerde nerelerde var acaba??

10. 3 Aralık 2010
  11. atlanta

atlanta Nedenböyleolduk Üye

Beğenildi:
    80
    Ödül Puanları:
    148
    çok merak ettim gerçekten! bunu yapan bir merkez mi var? ydetaylı bilgilendirir misiniz lütfen??

12. 3 Aralık 2010
  13. peluska06

peluska06 ikizlerim melek oldu :( Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    ayyy ben de çok merak ettim :) acıdan çok korkarım
    ama normalin güzelliğne inanırım
    insan nasıl acı duymaz ki ?????

14. 14 Aralık 2010
  15. musbet

musbet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    63
    doğaldoğumkliniği.com adresini inceleyebilirsiniz arkadaşlar. benim doktorum ayşe dumandı

16. 14 Aralık 2010
  17. musbet

musbet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    63
    ben aşye hanımı 36 haftalık hamileyken tanıdım doğumuma çok az zaman kalmıştı 2 kez hipnoz seansı yaptık ama çok işe yaradı ayşe hanım birkaç hastanede doğum yaptırıyor ben göztepe medicalparkta doğum yaptın odaları tek kişilikti eşinde yanımdaydı doğunda ben çok memnun kaldım
    doğumumu doğum hiyayeleri bölümüne yazdım hipnozla doğum yaptım başlığında merak edenlere duyrulur