hipogonadropik hipogonadizm tüp bebek de başarılı olan varmı.ankara

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve yeterb tarafından 9 Mart 2009 başlatılmıştır.

9 Mart 2009
    Konu Sahibi : yeterb
  1. yeterb

yeterb Allahım sen koru bebeğimi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar tüp bebek tedavisinde başarılı olan varmı.

2. 12 Mart 2009
  3. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    mrb canım ben şu an 5 haftalık hamileyim yarın kontrllerim var bende hipo hipoluyum ve burdan bir arkadaşımızda yakında doğum yapacak benim ilk microenjeksiyon denemem 1.denemede hamile kaldim ilerleyen zamanlarda bilgi vermeye devam ederim (eşimdede sprm sorunu oldugu için daha önce başka bir yontem uygulanmadı))

4. 12 Mart 2009
  5. Bonadea

Bonadea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Canım merhaba. Nil'in bahsettiği hipo hipolu diğer arkadaş benim :) 34 haftalık oldum çok şükür. Darısı başına.

6. 12 Mart 2009
  7. yeterb

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok sağolun arkadaşlar size uygulananları da yazabilir misiniz ben bir aşılama bir de mikro denedim ama tutmadı gerçi ben de hipofizer yetmezlikte var belki onun da etkisi vardır. bebekleriniz hayırlı olsun Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsina.s.

Son düzenleme: 12 Mart 2009
  8. 12 Mart 2009
  9. Bonadea

Bonadea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bende tüplerden biri tıkalı ve eşimde de sperm sorunu var. Buna rağmen 3 kez aşılama denedik ama olmadı. 2 kez de mikro diye başladık ama yumurta sayım az olunca iptal edildi. 3 ay DHEA kullandıktan sonra 3.kez mikroya başladık ve sonuç pozitif oldu çok şükür. Biz hep menogon kullandık. Sen ne kullandın ? Bir de bu "hipofizer yetmezlik" nedir? Ben ilk kez duyuyorum

10. 13 Mart 2009
  11. yeterb

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben merional kullandım bu göbekten vurulan iğneler varya onlardan.Hıpofizer yetmezlik yani hipofiz bezim yetersiz çalışıyor 2 yaşımdan beri tedavi görüyorum. bu da troit bezimin az çalışmasına ve hipo hipoya neden oluyor.endokrinoloji dr. nada 1kaç ayda bir görünmek zorundayım. o doktorlar bana hormonların düzene girmezse bebek zor tutar diyorlar.yani böyle herşeyin hayırlısı. :teselli:bu arada sen antepte yaptırmışsın tedavini peki ankara daki merkezler hakkında bir bilgin var mı ? DHEA ne nereden bulabilirim çok teşekkürler:KK46:

12. 15 Mart 2009
  13. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim ilk denememde tutttu şükür hatta şu andan ikizlerim var kucağıma almak için elimden gelen özeni gösteriyorum fakat alalhın bileceği bir iş tabiki şunu öğrendimki hamile kalabiliyoruz imkansız değilmiş benimde microdan başlamamın sebebi canlı sperm yoktu hemen ölüyordu hatta dondurulmuşları deniyeceklerdi onlarda öldü eşim acil tesa ameliiyatına girdi benim yumurtalar toplandıktan sonra ve parça alındı o parçalanardan bulundu.yani belkide bende ilk önce aşılamadan başlardım hatta bazı arkadaşlara sadece ilişki öneriyorlar ilişki ile hamile kalan bir arkadaş var o da benim tanıdığım tabiki kim bilir daha çok vardır o dediğin "hipofizer yetmezlik ilşk defa bende sende duydum canım

14. 15 Mart 2009
  15. yeterb

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ikizlerini sağlıkla kucağına alırsın inşallah.bu işler birazda nasip işi bende iki sorun var hem hipo hipoyum hem de tiroit bezim az çalışıyor bu da kısırlığa neden oluyor herşeyin hayırlısı doktorum denk gelirse Allah da ol derse olur umutsuz değilim sizler bana moral oldunuz teşekkür ederima.s.

16. 9 Nisan 2009
  17. meldir

meldir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ankarada hangi merkezde tedavi görüp mutlu sonuca ulaştınız arkadaşlar ? ben hala gidecek bir yer bulamadım. mayıs haziran gibi düşünüyoruz biz hipolularda takip çok önemli lütfen yardım.

18. 9 Nisan 2009
  19. yeterb

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    meldir ben ankara da kavaklıderede yaptırdım ama memnun kalmadım şimdi gata da düşünüyorum bana burada bir dr önerdi merkez çok önemli sen de iyi araştır canım hipolu olmama rağmen o merkezde hiç hormon testi yapılmadı acemilik işte şimdi yanlışlıkları farkediyorum