Hipotiroid Hastalarının Zayıflama deneyimleri

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve civciv tarafından 26 Şubat 2007 başlatılmıştır.

26 Şubat 2007
    Konu Sahibi : civciv
  1. civciv

civciv Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar, uzun süredir hipotiroid hastasıyım. ne yapsam kilo veremiyorum. bilgisi olan varsa yazabilir mi?
  2. 26 Şubat 2007
  3. Nilhan75

Nilhan75 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    walla ben de ameliyat oldum,tiroid falan kalmadı herşeyimi aldılar!ilaç kullanıyorum ama kg vermek eskisinden çok daha zor oldu!
    sen ilaç alıyomusun?
  4. 26 Şubat 2007
  5. civciv

civciv Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilaç almıyorum. doktor ilaç almak için yaşımın küçük olduğunu, bu yaştan itibaren ömür boyu kullanacağım ilacın böbreklerime büyük zarar vereceğini ancak tiroid in hayatımı o kadar mahvetmeyeceğini söyledi. e nasıl oluyorda sen daha zor kilo veriyosun? benim de mi öyle olacak
  6. 26 Şubat 2007
  7. yeldanur

yeldanur Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım yaşının kaç olduğunu merak ettim.Yaşımdan dolayı doktor ilaç vermedi demişsin,bende hipo troid hastasıyım 4 yıldır ilaç kullanıyorum ve hayatım boyuncada kullanmam gerekiyor.Kilona gelincede yediklerine dikkat edersen belli bir kiloda kalırsın.Ben 53 kiloyum hamur işi ve ekmekten uzak durmaya çalışıyorum ona rağmen azıcık dikkat etmesem hemen alıyorum,kilo vermeye gelince bir fikrim yok bugüne kadar hiç diyet yapmadım.....
  8. 26 Şubat 2007
  9. pxixrxixl

pxixrxixl Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba civciv bende tiroid hastasıyım ömrüm boyunca tefor yada levotiron kullanmak zorundayım benim tiroid bezlerim çalışmıyor ama ben kilolu değilim aksine zayıfım ve bunun nasıl olduğunu bir türlü anlamıyorum kiminle konuştuysam benden farklı yalnız zamanla aldığım haplar yüzünden kilo alırım diye çok korkuyorum
  10. 26 Şubat 2007
  11. Daxgx Çiçexgxim

Daxgx Çiçexgxim hayat gezince güzel:: Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ,bildiğim kadarıyla tiroid hızlı çalışırsa kilo alamıyorsun, yavaş çalışırsa yani tembel deniyor kilo alınıyor bende 5 yıldır tiroid hastasıyım ve ömür boyu tefor kullanmam gerekiyor.ben 64 kiloyum boyum 1.65 .
  12. 27 Şubat 2007
  13. civciv

civciv Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    20 yaşımda bana hipotiroid teşhisi konuldu. Yemek yememle ilgili bir sıkıntı yok. Yani çok az yiyorum ama yaklaşık 15 kilo aldım. Bu kilolar benim hayatımı olumsuz yönde etkiledi.
  14. 27 Şubat 2007
  15. ozdenarda

ozdenarda Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    aynı dertten ben de muzdaribim maalesef 15 yaşımdan beri .kullanıyorum eskiden zayıftım ama doğum vs derken kilolar kaldı ben de veremiyorum, çaresini ise bilmiyorum. işeri mi biraz yoluna koyabilirsem bir doktora gideceğim. birşey öğrenirsem size bilgi veririm
    Son düzenleyen: Moderatör: 3 Şubat 2010
  16. 28 Şubat 2007
  17. Nilhan75

Nilhan75 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    günde 4 . mu??? biraz fazla geldi de...ben de kullanıyorum . diye bi ilaç hergün 1,pzr-perş. yarım!
    civciv,bu ilaç için yşının küçük olduğu da ilginç geldi,sonuçta bu ilaç değil,vücudunun ihtiyacı olan fakat salgılayamadığın hormon!
    hiçbir yere zararı olduğunu sanmıyorum,aksine vücutta eksikliğini sorunlara sebep olduğunu biliyorum.hamileyken dr.un bana her muayenede ilk sorduğu soru bu ilacımı alıp almadığımdı!!!çünkü hipotiroid hamilelikte zeka geriliğine sebep olabiliyomuş(Allah Korusun)
    Son düzenleyen: Moderatör: 3 Şubat 2010
  18. 28 Şubat 2007
  19. aylacım

aylacım Guest

merhaba canım.. bende tiroid ameliyatı oldum bir yıl oluyor .
    devamlı ilaç almak zorundayım..
    fakat kiloyla ilğili bir sorunum olmadı bugüne kadar ve ömür boyu tefor yada levotiron kullanmak zorundayım altı ayda birde tahlil yaptırıyorum...