Hipotiroid rahatsızlığı olan hamile arkadaşlar....

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Mxixsra tarafından 7 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

7 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : Mxixsra
  1. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Mrb arkadaşlar
    Ben hipotiroid hastasıyım be 6 haftalık hamileyim.
    Son 5 gündür azda olsa kanamam var progestan içiyorum 1 de iğne vurdurdum.
    Hamileliğimi öğrendiğimde TSH 5,45 ti dr ilacımın dozunu yükseltti ancak bugün tekrar test yaptırdım 5,65 olmuş cnm sıkıldı.
    İlacım Levetrion 4 gün tam,3 gün yarım içiyordum şimdi 5 gün tamiçeceğim .
    T3 ve T4 ler normal.
    Sizin değerleriniz nasıl ya da nasıldı,ilaç ne kullanıyordunuz?

2. 7 Temmuz 2010
  3. obbi

obbi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım öncelikle hayırlı olsun,ben de 14 haftalık hamileyim ve hipotiroidim var 2 senedir levitron kullanıyorum,ben de tam adet olacağım gün kanamam oldu ama çok azdı tabi sonra gelmeyince şüphelendim kan testi yaptırdım ve hamile olduğumu öğrendim.Benim kanamam çok kısa sürdü ve herhangi bir şey kulanmadım bu haftaya kadar geldik çok şükür,kanama konusunda endişelenme Allah'ın izni ile bir şey olmaz.benim hamile kalmadan önce çok düzensizdi tsh değelerim hatta öğrendiğimde 5 e yakındı ve 3/4 ilaç kullanıyodum sonra doktor 1 e çıkarttı ama 1 ay sonra 1,9 a indi ben de şaşırdım halen tam kullanıyorum canım.

4. 7 Temmuz 2010
  5. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Cnm benim cevabın için çok teşekkür ederim.
    Ben de hergün 1 tam ilaç içsem iyi olur aslında,içimdende öyle geçmişti.Neyse 1 hafta dr un dediği gibi içeyim test yaptırayım.

6. 8 Aralık 2012
  7. muntazar

muntazar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    68
    merhaba arkadaşlar
    bende 2006 da guatrdan ameliyat oldum ve aptal doktorum troid bezlerimin hepsini aldığı için levetriona bağlı kaldımnormalde günde 1 tane kullanıyordum fakat evlendikten sonra baya savsakladım çoğu zaman içmiyordum.geçen doktora gittim ve tsh lerimin 17 olduğunu söyledi ilacı arttır dedi bana bende arttırdım şimdi birbuçuk içiyorum.benim gittiğim doktor kadın doğumcu idi bebek istiyoruz ve kan değerlerime baktırmak istedim.yalnız moralim çok bozuldu 3 aydır kanımda ilaç kullandığım halde düşüş var 10.1 den 8.7 e düştü hemoglobinim doktor talesemiden şüphelendi ve hemetolojiye yönlendirdi beni.acaba ddiyorum bu zıkkım ilacı çok düzensiz kullandım troidim dengesizleştide kanımımı düşürdü?moralim bozuk olabilirmi acaba?
    birde hamile kalmanız zor oldumu yani düşünmenizden ne kadar süre sonra hamile kaldınız?

8. 9 Aralık 2012
  9. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bende hıpotrıot hastasıyım kızlar bır oglum var ılk hamılelıgımd her ay doktora gıttım troıt ıcın degerlerı kontrol altında tutmak ıcın

gebelıkde 2 ve 2 bucuk olması sartmıs ne dusecek ne yukselecek

suan hamıleyım gecen hafta gıttım doktora yukseltı ılacımı her ay gelceksın dedı benım anlamadıghım bende poyrazı dogurdukdan sonra hıc ıcmedım 19 ay ıcmedım genede cok yukselmemıs 4.5 cıktı ama gebelık ıcın yuksek bu bıle dedı doktor

10. 9 Aralık 2012
  11. muntazar

muntazar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    68
    arkadaşımpoyraza ne kadar süre sonra jhamile kaldın?yani öğrenmek istediği korunmadan ne kadar süre sonra hamile kalındığı yada başka dey,işle hamile kalmanın zor olup olmadığı...

12. 9 Aralık 2012
  13. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    cnm ben 4 yıllık evlıyım 7 aylık evlı ıken hamıle kaldım veeeee dusuk oldu sonrakı dusugun nedenlerı ararken trıot hastası oldugumu ogrendım ve uzun zaman hamıle kalamadım cunku yumurtlama kalıtem bozuluyordu veee catlamıyordu baya ugrastım hamıle kalmak ıcın kurler fılan sogan kuru ıncır kuru aklına ne gelrse 2010 agustos ayında hamıle oldugumu ogrendım 10 mayısta poyraz dogru sımdı bu seferde zor olur dıye dusundum son adet tarıhım 24 ekım 2 kere calısmada tek seferde halıem kaldım ınanamıyorum ayrıca ılac bıle ıcmıyordum dogumdan sonraaaaa

kısmet ısteeeeee boyleymıs

14. 9 Aralık 2012
  15. muntazar

muntazar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    68
    hmm bende şimdidenmi başlayayım mı soğan kürüne korkuyorrum ya beklemek zor hoş benim öncesinde kan sorunum var dua edinde kötü bişey çıkmasın yarın sonuçlarımı alacağım