hipotiroiti olan hamile kalan varmı

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve minikserçe tarafından 16 Nisan 2008 başlatılmıştır.

16 Nisan 2008
    Konu Sahibi : minikserçe
  1. minikserçe

minikserçe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlar,kendi doğum dr.hormon testlerinde birşey olmadığını söyledi,şikayetlerim devam edince dahaliye doktoruna çıktım hipotiroit olduğunu bunun yüzünden hamile kalamadığımı söyle,cumartesi utrosonla daha detaylı anlatacak benim gibi olan varmı?birde 6 ay gonaphone,pregnyln kullandım yüzümde sivilceler birde tüylenme oldu acaba geçermi yoksa devam edermi?

2. 16 Nisan 2008
  3. EU1

EU1 Guest

Bendede Var Hipotiroiti Hamile Kalmaya Enğel Değil

4. 16 Nisan 2008
  5. yeldanur

yeldanur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet bende de hipotiroidi var arkadaşım, 5 yıldır ilaç kullanıyorum sürekli
    oğlumu dünyaya getirdikten 6 ay sonra öğrendim ve ogünden beri rutin kontrollerimi
    yaptırıp ilaç kullanmaya devam ediyorum ve şuan 2. çocuğumu bekliyorum inşallah yani tedavini olunca hiçbir sorun çıkmaz sanmıyorum.:sm_confused :1rolleyes:

6. 16 Nisan 2008
  7. YESIMMM24

YESIMMM24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar Nasil Belirtileriniz Varmi Acaba Yardimci Olursaniz Sevinirim Belirtileri Nelerdir

8. 17 Nisan 2008
  9. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    bendede hipotiroiti var hemde hasimato var .hasimato genetik ve tedavisi yok omur boyu tiroit hapi kullanicam.
    3 sene cocugumuz olmayinca dr gittim jinekolojik olarak bisey bulunamadi.tsh im yuksek.1 senedir euthyrox isimli ilactan kullaniyorum ama tsh in bi iniyo bi cikiyo bi turlu sabitleyemedik dr. da hamile kalmak icin sabitlenmesini bekleyelim yasin genc diyo........hamile kalicaksin ama bu biraz zaman alir diyo.....
    bu arada esiminde spermlerinde cok guc olmayan fakat yine zamanla hamile kalabilecegim bi problem cikti....
    su an beklemedeyim yaz sonuna kadar biraz islerimiz var yaz sonu asilama denemek istiyorum
    ins. asilamaya gerek kalmadan hamile kalabilirim ....
    allah hepimize nasip etsin ins.(amin)a.s

10. 17 Nisan 2008
  11. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    en onemli belirti gebe kalamama ; kalanlarda var......kafamçokkarıştı
    halsizlik,asiri usume,unutkanlik,ani sinirlenmeler,bende asiri umutsuzluk ve depresyon halide yapiyo,cinsel isteksizlik,cabuk yorulma, adet duzensizligi bunlar baslica belirtiler canima.s.

12. 17 Nisan 2008
  13. ikizler11

ikizler11 Guest

bende hiputiroidi ve ayrıca haşimato hastasıyım benimki de ikizlerimi doğurduktan sonra çıktı.bende de adet düzensizliği var.ayrıca sinirlilik,yutma güçlüğü,aşırı stres yapıyo.ben tefor kullanıyorum ve ömür boyu kullanıcam.ama hamile kalmakta sorun yaşamadım, normal yoldan hamile kaldım ve ikizlerim oldu.

14. 17 Nisan 2008
  15. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    ben de hipertroid var. ben de tedavinin ilk 6 ayı hamile kalamadım.ne zaman ki hormon değerlerim normaledönmeye başladı,hamile kaldım. bu da Allah tarafından. Süer bir düzen bence. o yüzden niye hamile kalamıyorum diye stres olmamak lazım. Rabbim en doğru zamanda vücudumuzun da hazır olduğu ve bebek için de en uygun olacak dönemde zaten nasip ediyor.

16. 17 Nisan 2008
  17. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    belkide hamilelikte olmustur canim hamilelikte tiroit hormonlari cok etkileniyomus ve yeni dogurmus kadinlarda tsh hep yuksek olurmus .......
    allah ikizlerine saglik versin canim ins. bizimde olur......a.s.

18. 17 Nisan 2008
  19. minikserçe

minikserçe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hepinize teşekkür ederim,bu belirtiler bebek tedavisine başladıktan sonra çıktı,cuma günü tekrar dr.gitcem hakkımızda hayırlısı....