hipotroid ve gebe kalamama LÜTFEN YARDIM

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aysbar tarafından 4 Haziran 2008 başlatılmıştır.

4 Haziran 2008
    Konu Sahibi : aysbar
  1. aysbar

aysbar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ilk gebeliğim düşük oldu.daha sonra hipotroid olduğumu öğrendim
    .şimdi eutthrox diye bir ilaç kullanyorum sabah aç karnına yarım.
    gebelik düşünüyorum fakat gebe kalamıyorum.4.denemedede fiyasko oldu.
    önceden ilaç kullanmadığım zaman ilk gebeliğimde hemen hamile kalmıştım.
    acaba ilaç mı gebeliği zorlaştırıyor?
    benim gibi bu hastalığı yaşayanlar sizin nasıl oldu?
    yoksa kafamımı takıyorum ondan mı olmuyor ?
    canım sıkılıyor işte bu durumaaaaaa lütfen yardımmmmm
    senağlama

2. 4 Haziran 2008
  3. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım gerçekten kafanı takacağın ya da problem yapacağın bir sorun yok ortada. Olayları akışına bırak ve ne olursa olsun hapını kullanmayı sakın ihmal etme.

Şimdi, bende de hipotiroidi var. Hem de hamile kalmadan 6 ay önce öğrenmiştim. Önce yarımla başladım ilaç kullanmaya. Levotiron kullanıyorum. Ardından değerlerim düşmeyince ilacı bire çıkardılar. Bir testte daha değerler düşmeyince tiroid ultrasonu çektirdim ve nodül olmadığını öğrendim. Bu sırada hiç beklemediğim ve planlamadığım bir şekilde hamile kaldım. Bak ilaç kullanmadan hamile kalmışsın fakat bebeğin ne yazık ki düşmüş. Çünkü bu hastalığın yan etkisi ne yazık ki bu. O nedenle öncelikle ilaçlarını düzenli kullanmalısın. Bu konuda sana tavsiye edeceğim en iyi doktor ise Prof. Dr. Mete Düren. İnternet sitesi var. Oradan ona ulaşabilirsin. Tahlillerini yaptırıp, ona bir görünürsen bence iyi olur. Ama içini ferah tut. Ben ilaç kullanmasaymışım hamile kalma ihtimalimde yokmuş ama bunu daha sonra öğrendim. Şu an 4 aylık hamileyim ve hala bazı değerlerim düşmüş değil. İlaç sayısı günde 2'ye çıktı. Önce üzerindeki panik havasından kurtulman gerekiyor sonra da tedavini olacaksın ve hayırlısıyla da bebeğini kucağına alabileceksin. Sevgiler...

4. 4 Haziran 2008
  5. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım korkmanı gerektirecek bir durum yok..Benim Tsh değerim 16 idi...ve gebe kalmıştım..öğrendikten sonrada eutthrox kullanmaya başladım hamileyken sabah kahvaltıdan 45dk önce 125mg alıyordum yani 2 tane birde çeyrek ve tsh degerim 3e düştü..

Doğumdan sonra ise günde 100mg alıyorum ve değerim 2,5 yani notmale düştü..
    Troid gebe kalmayı zorlaştırıyor yada gebeysen düşük ile gebeliğin sonlandırılıyor..ama eger ilaç almas isen..ilacını alıyorsan korkacak hiç bir şley yok..
    kafana bu kadar takma lütfen caım..

6. 4 Haziran 2008
  7. Menzil Gxuxlxux

Menzil Gxuxlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Bende gecen ay kan tahlili yaptirdim ve guatr baslangici oldugunu ogrendim. Doktor yarim tefor verdi. Bu ay tekrar kan tahlilinde tsh imin 1.69 a dustugunu ogrendim.

Bakin ilk ogrendigimde bende direkt bu siteye baktim cunku troid hormonunun yumurtlamayi direkt etkiledigini biliyordum. Ama burdaki herkeste bir telas bir yanlis bilgi, benide telasa soktu. Arkadaslar bu yazim Hipotroidisi olan arkadaslara: Hipotroidi ile hamile kalamamak soz konusu degildir. Alinan ilaclarla hamile kalamama durumuda soz konusu degildir kesinlikle. Esas o ilaclar alinmazsa sorun olur, dusuk riski olur. O yuzden neymis arkadaslar, Hipotroidim var hamile kalamiyorum demek yok artik. Cunku alakasi yok. Esas hamile kalip ama tedaviye gecmez yada ilac almazsaniz dusuk olma olasiligi cok yuksek.

Burdan daha once okuduklarim yuzunden bende telaslanmisim bos yere. Konu ile ilgili bilgimiz yoksa lutfen yorum yapmayalim.

8. 28 Mart 2009
  9. ranarana

ranarana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar merhaba,

Ben de 1 yıldır hamile kalamıyorum ve hipotroid olduğunu öğrendim. Yalnız benim tsh değerim fazlaca yüksek.(207,93) Hemen ilaç tedavisine başlandı(levatiron) Bu değerlere yakın tsh'ı olan biri varsa tedavi sürecini paylaşabilir mi?Ben tsh'ı bu düzeyde olan kimseyi duymadım henüz. O nedenle ilaç tedavisinin nasıl sonuçlanacağını veya bu doz artırımının nereye kadar gideceğini merak ediyorum.
    Şimdiden teşekkürler,

10. 28 Mart 2009
  11. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    207 miiiiiiii:1shok:
    benım tsh en yuksek olduğunda 10,.. idi ve adetim gecikmişti bu yuzden. o değerde tsh ne duydum ne gordum arkadaşım bı yanlışın olmasın.

12. 28 Mart 2009
  13. ranarana

ranarana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Malesef doğru arkadaşım. Doktorlar da ilk yanlış olduğunu düşündüler.Testi tekrarladılar ancak sonuç aynı. Bu değere benim de anladığım pek rastlanmıyor.Bende halsizlik,uyku hali yapıyordu ama çok da fazla belirtisi yoktu(aşırı kilo, kabızlık, adet düzensizliği vb)Şimdi hamile kalabilmem için önce bu değeri düşürmemiz gerekiyor. Ancak ne kadar sürede düzeleceğine dair hiçbir fikrim yok.

14. 28 Mart 2009
  15. nehiriver

nehiriver 09 10 09 saat 9 05 :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    geçmiş olsun konu ile ilgili bir bilgiye sahip değilim ama gecen haftalarda basıma talihsiz bir olay geldi yaklasık 5 haftalık hamileyken gittim kan testlerimi yaptırmaya tsh 7,75 çıktı bunun gebelikte iyi bişey olmadığını söledi dr lar ama ben bi dr a bağlı kalmayıp 3 ayrı yere 1 i aynı gün diğerleri ertesi gün olmak üzere kan verdim serbest t2 t3 ve tsh baktırdım ve 1 çıktı tsh ım çok şükürki ve ertesi gün öğrendiğim daha kötü bişey varki benim tahlil yaptırdığım kadın doğum hastanesinin ( devlet hastahanesi ) makinalarının bozukluğundan ötürü kan testim bu şekilde çıkmış bütün gece böğürerek ağlamam yanıma kar kaldı ...

16. 1 Mayıs 2009
  17. ezine77

ezine77 Rabbime çok şükür.. Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
  18. 14 Mayıs 2009
  19. gamze_atalay

gamze_atalay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim ilk hamileliğim 6 haftalık hamileyken tsh değerime bakıldı ve 80 çıktı.Hemen ilaca başladık levoriton ilk 1 hafta çeyrek,2. hafta yarım,3. hafta tam aldım ilacı ve tekrar test yapıldı 42 ye düşmüştü sonra 15 gün tam olarak ilaca devam ettim tekrar test yapıldı 22 çıktı,tekrar 15 gün devam ettim aynı şekilde 11 çıktı,ve enson yaptırdığım testte 3.2 çıktı.Ben hipotirpidin hamile kalmaya engel olduğunu düşünmüyorum doktorlar bile şaşırdı ama ben 80 tsh la hamile kaldım hemde hiç ilaç tedevisi olmadan.Kafanıza fazla takmayın rahat olun herşeyein nedeni stres,stresten uzak durmaya çalışın arkadaşlar.Herkese hayırlı gebelikler dilerim :))))