hırsı var Allah rızası için avukat arkadaşlar cevaplasın....

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve CASMXIXN tarafından 28 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : CASMXIXN
  1. CASMXIXN

CASMXIXN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    şu an sinirlerim çok bozuk kusura bakmayın lütfen eyübe bağlı bir yerde oturuyorum...binamızı yan binamızı arabalarımızı hırsızlardan kurtaramıyoruz.....binamızda 1 haftada soyulan 4. dairemiz var....ya benim kızım 3 yaşında ve kendi odasında uyuyo yavruma zarar vericekler diye yanıma almak zorunda kalıyorum korkudan ...ne olur avukat arkadaşlar daha iyi anlarlar bu işten....ne yapalım yan bina bizim bina 6 ayda kayıtlı kayıtsız 15 ev soyuldu yada teşebbüs edilirken kaçtı.....aynı gece de 1 saat arayla üst mahallede kaynatamın evine girerken farkedilince kaçan bir hırsız varken 1 saat içinde karşı komşumun laptopundan bir sürü şeye kadar soyuldu....kol geziyolar...ne yapalım imza mı toplayıp sesimizi duyuralım can güvenliğimizde söz konusu evlerimizde erkeklerimiz gayet normal kendilerini savunmak isterken başka şeylerde olabilir...aklıma bir sürü pis şeylerde geliyor..nereye başvuralım ne yapalım yeter artık bu gecede adamlar 6 aydır 4.kez aynı eve girmişler alt katıma lütfen cvp mahalleli başımda bekliyo şu an....155 polis sitesine şikayet e-maili gönderdim az önce...

2. 29 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : CASMXIXN
  3. ebrunazlxix

ebrunazlxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Size çok etkin bir çözüm yolu vermek isterdim. Ancak bu tür olaylarda karakola başvuru yapmak, savcılığa şikayet etmek dışında başkaca hukuki bir çözüm yolu yok. Bu tür adli vakaların önlenmesi , vatandaşın can ve mal güvenliğinin sağlanması kolluk kuvvetlerinin başlıca görevidir. Yaşanılan olaylara rağmen mahallede etkin bir önlem alınmaması da hizmet kusurunu oluşturur. Size tavsiyem tüm mağdurlar olarak savcılığa gitmeniz ve etkin bir tedbir alınmasını savcılıktan talep etmenizdir. Ayrıca ilgili makamlar olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığına durumu izah eden ve herkesin imzalayacağı bir dilekçe de gönderebilirsiniz. En kısa zamanda huzurlu ve güvenli bir yaşama kavuşmanız dileğiyle..

Son düzenleme: 29 Mayıs 2008