histereoskopi hakkında bilgi lütfeeennn

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve butterfly 's' tarafından 18 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : butterfly 's'
  1. butterfly 's'

butterfly 's' gözümdeki yaşsın bebeğim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar 1 hafta sonra histereoskopi olucam.ofis miymiş neymiş.belki dr parça da alırız dedi.çok endişeliyim.nasıl bir operasyon bu?olanlar varsa bilgilendirsin lütfen.....:çok üzgünüm:

2. 18 Mayıs 2008
  3. arzu26

arzu26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım sakın korkma.benim polibim vardı ve bu yöntemle onu aldılar.genel aneztezi ile oluyor zaten.ağrısı sancısı dikişi nakışı olmayan bir operasyon.biraz aneztesi etkisi oluyor halsizlik falan onun dışında hiç bir şey olmuyor.belki biraz kanaman olabilir.o da geçiyor zaten ha bir de bir müddet karnın şişiyor o da su ile işlem yapıldığı için ama tekrar ediyorum acısı sızısı yok.sakın korkma geçmiş olsun şimdiden

4. 18 Mayıs 2008
  5. butterfly 's'

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    anestezi beni çok etkiliyor midem altüst oluyor.ondan korkuyorum daha çok. teşekkürler cevap için...hastanede ne kadar kalınıyor.ne kadar sürüyor? bunları da cevaplarsan çok sevinirim.

6. 18 Mayıs 2008
  7. derence

derence Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hiç korkulacak bişey değil sakın korkma..Bende geçen ay oldum öyle ağrısı sızısı çok olan bir işlem değil..Beni hastanede 1 gece yatıracaktı ama ben yatmadım ısrar edince çıkardı yerimseniben 1-2 gün içinde normal yaşantına dönüyosun

8. 18 Mayıs 2008
  9. butterfly 's'

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    başka kiiimmsssseee yoook muuu??? :1shok:

10. 20 Mayıs 2008
  11. zeyhat

zeyhat sonunda oldu :) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    Bende histeroskopi oldum 1,5 ay önce. Benimde narkozdan midem sürekli bulanır ertesi güne kadar en ufak harakkete afedersiniz çıkarırım. Narkozu vermeden önce doktora söyledim miden için ilaç verirriz dedi sahidende hiç bulanmadı. Bunu doktoruna söyle önlemini alırlar. Çok kolay bir operasyon. Kanaman oluyor tabi sonrasında ve ilk reglin çok fazla oluyor.Habedir olsun.

12. 22 Mayıs 2008
  13. butterfly 's'

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kaç gün sonra regl oluyosun ve senden parça aldılar mı?bana belki parça alınıp incelenebileceği söylendi de...

14. 22 Mayıs 2008
  15. zeyhat

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    ...........................................................

Son düzenleme: 22 Mayıs 2008
  16. 22 Mayıs 2008
  17. zeyhat

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    Histeroskopiden sonra reglinin düzene girmesi gerek. Operesayondan sonrası iki ay reglini takip ediyorlar günündemi oluyor diye çünkü rahmin tekrar çalışması normale dönmesine bakıyorlar. Benim ilk reflim tam gününde oldu. İkiniciye daha var. Ameliyattan sonra kanama var bu regl kanaması değil ameliyattan kaynaklanıyor regli gibi hatta daha fazla kanama oluyor. Benimki 20 gün sürdü. İlk reglinde çok fazla oluyor buda normalmiş. Bendende parça alındı septum yani perde vardı ona aldılar. Laporoskopi ve histeroskopi aynı anda yapıldı.

18. 23 Mayıs 2008
  19. butterfly 's'

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım teşekkür ederim.laparoskopiye gerek yok dedi benim dr.zaten tüp bebek tedavisi görüyorum.tüplerle işimiz yok.başarısız denemelerim var ve sebebi araştırılıyor.