histereskopi olucam yarın!!

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve xolix06 tarafından 1 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : xolix06
  1. xolix06

xolix06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bu prşembe histereskopi olucam.biraz korkuyorum.doktorum anestezisiz olabileceğimi söyledi ama ben anestezili istiyorum.anestezisiz olan varmı?ağrılı bişimi?işlemden sonra nezaman kendme gelirim.doktorum işlemin arkasından bol ilişki önerdi.hamile kalma olasılığı çok oluyormuş.hemen arkasından ilişkiye grebilirmiyimki?bide bu işlemi olan arkadaşlar ücreti nekadar verdiniz acaba?

2. 1 Temmuz 2009
  3. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    hıç sıkıntı etme cok kolay bı işlem.................ağrın olmıuyo bıle..........anestezı alsan daha rahat.......................ben almamıştım bıraz ağrım olmuştu.............ve hamıle kalmayı artıruyooooooo ınşşşşşşşş hayırlı ols canımmmmmmmm

4. 1 Temmuz 2009
  5. iwy7

iwy7 hayat seni seviyorum Üye

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    88
    Bende anestezisiz olmuştum canım. Tahminimce seninkide benim gibi bir işlem. Rahim duvarım kazınmıştı. Çok kısa bi işlem 5 dk sürdü sürmedi. Acı çekmedim desem yalan olur ama dişimi sıktım dr um anesteziye gerek yok 2 dk bişey demişti. Gözün korkmasın dayanılmıycak bişey değil ve muyene süresi gibi çok kısa. ışlemden sonra hiçbir ağrım sızım olmadı çok rahattım. Şimdiden geçmiş olsun canım.

6. 1 Temmuz 2009
  7. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    korkma ve boşu boşuna anestezi alma canım.Bende oldum toplam 4-5 dakkalık bir işlem.Hiç agrım olmadı.Hatta ardından hemen kalkıp metroyla eve gittim.Ben Şişlide migrosun yanında EChomar da yaptırdım.Doktor çok başarılıydı hiç agrım acım olmadı canım.Hiç korkma tanrım kolaylık versin...

8. 2 Temmuz 2009
  9. deniz bulut

deniz bulut annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    gunayciim seninki rahim filmi histerosalpingografi. cok kısa sürüyor ve iyi bir yerde tamamen ağrısız. bn 2 kere çektirdim 2. ecomardaydı bnimde. bu histeroskopi rahim ağzı yumuşatılıp bir kamere ile rahim giriliyor. şekilde bozujkuk polip yapışıklık varsa düzeltiliyor. tanısal amaçlı da yapılıyor operasyonel olarak da. bende biraz yapışıklık vardı dr lar bakalım gerekli ise temizleyelim dediler. memorial 2000 sağlık sigortası geçmez dedi. alman 3500 sağlık sigortası geçmez dedi. brüksel tüp bebek 3000 belki sonra alabilirsiniz dedi. medicana sağlık sigortasından onay aldı 1500 lşraydı hepsini sigorta ödedi. xolix06 eğer tanısal amaçlı ise anestezi olmasa da olur ama operasyonel birşey çıkarsa anestezi almak en iyisi. yumurta toplamada bile byıltıyorlar. o stresi çekmeye değmez canım

Son düzenleme: 2 Temmuz 2009
  10. 2 Temmuz 2009
  11. dutmame

dutmame Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    denizbulut benim ilk çektirdiğim rahim fliminde rahimde duruş bozukluğu var demişti. Sonra(1 yıl) histeroskopi de bir şey yok dedi. Peki şimdi histeroskopi çekilsem duruş bozukluğu da görünürmü yada düzelirmi?? ve ben artık daha az adet oluyorum. Bu rahimde yapışıklığın belirtisi olurmu yada 2 defa laparoskopi oldu bu operasyonlar rahimde probleme neden olmuşmudur???
    tşk

12. 2 Temmuz 2009
  13. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ay evet canim biliyorum.Sadece başlığı dikkatle okumamış histerosalpingoskopi anlamışım :KK70:..

14. 2 Temmuz 2009
  15. daglarr

daglarr Rabbi hebli minessalihin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ben bişey sorabilirmiyim. 2 kez micro yaptırdık, olumsuz oldu. hiç rahim filmi çektirmedim. doktoruma bu sefer rahim filmi çektirmelimiyim diye sordum o da gerek görmüyorum, biz zaten ultrasonda rahmi görüyoruz bi anormallik olsa isterdim dedi. kafam karıştı çektirmelimiyim acaba....

16. 2 Temmuz 2009
  17. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    anestezi almanı öneririm canım .. çünkü histeroskopide bir şeye rastlanırsa işlem laparoskopiye döndrülebiliyor , bende öyle oldu mesela ..
    ben hsg filmi için bile anestezi almadığıma o kadar pişman oldumki anlatamam .. herkesin ağrı-acı eşiği farklıdır , başkasının " hiiiç acımıyor " dediğine sen belki kıyametleri kopartırsın . eğer dayanılmayacak sancılı bir işlem olmasaydı neden dr.lar önersinler yada alternatif sunsunlarki anestezili yöntem için .. ekim ayında ben tedavi olduğum merkezde yaptırsaydım ( umut tüp bebek ) 800 tl idi ..
    şimdiden geçmiş olsun canım , inşallah hist. sonrası doğla yoldan yakalarsın mucizeni ..

18. 2 Temmuz 2009
  19. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sen çektir güzelim . öyle olsa neden bizden ilk istenilen evrakların arasında hsg filmi var ???
    üstelik benim dr.uma kalsa her deneme öncesi çektirmek gerekliymiş . çünkü şimdiye kadar olmayan bir sorun belki bu deneme öncesi meydana geldi nereden bilicez derdi . için rahat etmediyse farklı infertilite ağırlıklı sitelerin de " dr.a danışın " bölümleri var , oradan da bir kaç dr.a sorabilirsin canım .. hatta 3. denemeyi yapacaksın belki histeroskopi bile istemesi lazımdı dr.unun , valla bana tuhaf geldi istememesi ..