histereskopi sonrası...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve dervis tarafından 11 Şubat 2010 başlatılmıştır.

11 Şubat 2010
    Konu Sahibi : dervis
  1. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar
    15 gün önce operatif histereskopi, 6 gün önce de ofis histereskopi oldum.. rahimde hem polip vardı, hem de perde ( septum) vardı.. operatif histereskopide bunlar alındı, daha sonra ameliyattan 5 gün sonra kontrol yapıldı, rahimde yapışıklık oluştuğu için,-bu tür histereskopilerde olabiliyormuş-, ofis histereskopi de oldum ama hala adet olamadım, gecikti....ameliyatın etkisi mi, başka bir sorun mu oldu merak ediyorum, biraz daha beklemeyi düşünüyorum doktora tekrar gitmeden önce ama histereskopi olan arkadaşlar, başınıza geldi mi böyle birşey? ya da histereskopi sonrası adetiniz nasıl oldu? doktor bana hiçbir ilaç vermedi, ama ben huzursuzum ve de stresliyim...buarada 2 negatif mikro, 3 negatif aşılamamız var... 3. mikroya başlamadan bu sorunlar çözülür mü....:uhm:

2. 11 Şubat 2010
  3. 23SM

23SM o şimdi HAMİLE Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim de histeroskopi sonrası adet gecikmesi olmuştu.

bide anlamadğım aşılama ve mikro yapıldıktan sonra mı histeroskopi yapıldı

4. 11 Şubat 2010
  5. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    evet 3 negatif aşılama ve 2 negatif tüp bebekten sonra histereskopi yapıldı maalesef.. polip vardı ama doktorlar o kadar önemli değil demişlerdi, perde de varmış çok minimum düzeyde o da buarada alındı.. adet gecikmesi oldu demişssin ne kadar gecikti? ben panik oldum.. hamile falan değilim ama bir terslik mi var acaba diye merak ediyorum

6. 11 Şubat 2010
  7. 23SM

23SM o şimdi HAMİLE Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım geçen yıl oldum ben hatırlamıyorum. sen hala aynı dr a mı gidiyon yada dr na ne kadar güveniyon. ben dr rahim filmi çekmezsek olmaz mı dedim olmaz demişti.

bu arada özür dilerim histeroskopi değil laporaskopi yapıldı. ondan sonra aşılma yapıldı.

8. 11 Şubat 2010
  9. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ben doktoruma güveniyorum da tüp bebekleri başka bir merkezde oldum tabii..ama ben biraz daha bekleyip adet olamazsam giderim doktora..

10. 13 Şubat 2010
  11. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar
    histereskopi olup da adeti geciken var mı aranızda?

12. 13 Şubat 2010
  13. pskdan

pskdan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim çarş günü hitereskopi yapılacak daha nasıl birşey olduğunu bile bilmiyorum. doğrusu çok kaygılıyım

14. 14 Şubat 2010
  15. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    kaygılanma gerçekten zor değil, ofis histereskopi mi olacaksın? eğer öyleyse 5 dakika bile sürmüyor, çok çok hafif bir ağrı hissediyorsun kaygılanacak bir durum olmadığına hak vereceksin...
    kızlar buarada sanırım histereskopiden sonra adeti geciken yok aranızda??

16. 14 Şubat 2010
  17. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Bende septumdan dolayı histeroskopi ameliyatı olmuştum.ve ameliyat sonrası 2 ay süre ile kullanacağım cyclo progynova adlı ilaç kullanmıştım.bu ilaç adet olabilmek ve rahimin toparlanması ve hormonlar içinmiş.o yüzden 2 ay düzenli şekilde regl olmuştum.fakat daha sonra benim regl miktarımda biraz azalma olmuştu.yani 2-3 günde bitiyodu.normalde 5-6 gün sürerdi.daha sonra bendede biraz yapışıklık görmüştü dr ve ofis hist.ile açmıştı.yapışıklıklarında reglin azalmasına neden olduğunu söylemişlerdi.yani istersen dr una bunu dile getir.maalesef bu operasyonlardan sonra regl düzenlerinde veya miktarlarında değişiklikler olabiliyor.düzenli kontrollerine git.için rahat değilse de başka bikaç dr a da görünebilirsin.

18. 15 Şubat 2010
  19. yasmin_07

yasmin_07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    mrb arkadaşlar banada aralık ayında aynı anda laparoskopi ve histeroskopi yapıldı.opersayon sonrası adet gecikmesi yaşamadım.tam gününde adet oldum.ama yapışıklık olabileceği konusunda hiç bilgim yoktu.yapışıklık olduğunu doktorunuz nasıl anladı.ben histeroskopiden sonra adetin 2.günü muayeneye gittim.hem ultrasonla hemde vajinal yoldan muayene etti doktorum herhengi bişey söylemedi yapışıklık olsaydı bu şekilde anlaşılırmıydı acaba.şimdi benimde içime kurt düştü.