Histeroskopi sonrası tekrar yapışıklığa rağmen hamile kalanlar varmı?

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve mayflowers tarafından 22 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

22 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : mayflowers
  1. mayflowers

mayflowers Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    HİSTEROSKOPİ SONRASI KONTROL AMAÇLI HSG ÇEKTİRİP TEKRAR YAPIŞIKLIK OLDUĞU TESPİT EDİLİP VE BUNA RAĞMEN DOĞAL YOLDAN HAMİLE KALAN ARKADAŞLAR VARMI?histeroskopi ameliyatım sonrasında 1 ay hormon ilaçları kullandım.sonrasında hsg çektirdim ve bana tekrar yapışıklık olduğu söylendi.tekrar histeroskopi şart dediler.bu arada bir sürü uzmana gittim birçoğu tekrar histeroskopiye gerek yok,hamile kalabilirsin dedi.ve ilginç olan;gittiğim doktorların hepsi de hsg filmime bakarak yorum yapıyor.kısacası neye kime inanacağımı bilemez durumdayım.benim durumumda olup da doğal yoldan hamile kalıp,sağlıklı bir doğum yapan arkadaşlar varmı?tecrübelerinizi paylaşın lütfen..

2. 23 Ağustos 2010
  3. ozlemm00

ozlemm00 Evladım herşeyim Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    78
    HİSTEROSKOPİ SONRASI KONTROL AMAÇLI HSG ÇEKTİRİP TEKRAR YAPIŞIKLIK OLDUĞU TESPİT EDİLİP VE BUNA RAĞMEN DOĞAL YOLDAN HAMİLE KALAN ARKADAŞLAR VARMI?histeroskopi ameliyatım sonrasında 1 ay hormon ilaçları kullandım.sonrasında hsg çektirdim ve bana tekrar yapışıklık olduğu söylendi.tekrar histeroskopi şart dediler.bu arada bir sürü uzmana gittim birçoğu tekrar histeroskopiye gerek yok,hamile kalabilirsin dedi.ve ilginç olan;gittiğim doktorların hepsi de hsg filmime bakarak yorum yapıyor.kısacası neye kime inanacağımı bilemez durumdayım.benim durumumda olup da doğal yoldan hamile kalıp,sağlıklı bir doğum yapan arkadaşlar varmı?tecrübelerinizi paylaşın lütfen..[/B][/B]"

Ben daha hist. olmadım ama korkum sizinle aynı şeyi yaşamak.Çoğu yapışıklık açılmıyor yada tekrarlıyor diye duyuyorum.Ben de cevap yazacak arkadaşları bekliyorum.

4. 23 Ağustos 2010
  5. mayflowers

mayflowers Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41

6. 26 Ağustos 2010
  7. ozlemm00

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    78
    Bende hsg de yapışıklık tespit edildi ancak hist. henüz yapılmadı.Özelde çok pahalı olduğu için devlette olmak için araştırıyrm.Yapışıklığın en önemli göstergesi adetlerim az ve bir gün sürüyor.Ayrıca bazı doktorlar laporoskopi bazıları histeroskopi önerdi.Yapışıklığın giderilmesinde en önemlisi ilk operasyonun başarısıymış.İlk operasyonda tam açılamayan yapışıklık tekrar edeblirimiş.Aklım çok karıştı hangi doktora hangi hastaneye gideceğimi bilemiyorum.

8. 26 Ağustos 2010
  9. mayflowers

mayflowers Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    geçmiş olsun..peki sende oluşan bu durum doğuştanmı yoksa herhangi bir operasyon,enfeksiyon vs.mi oldu?genelde kürtaj sonrasında ortaya çıkıyor..dr.konusunda bu konuyla ilgili isim yapmış bütün dr.lara gittim.bence sen de çok iyi araştırmalısın.fiyat konusunda sanırım istanbuldasın,ve istanbul'daki özel merkezlerde fiyatlar uçmuş durumda.3500 tl.istiyorlar sanki tüp bebek yapıyoruz:KK43:(devlet hastanesi konusunda ben de biraz araştırdım.haseki'de var ama işte ne yazıkki dr.konusunda yeterli bilgiye ulaşamadım.cerrahpaşa'da da araştırmak istedim ama onda da yeterli bilgi bulamadım..forumda tecrübelerini paylaşanlar olsa bize de yol gösterirlerdi ama ben bulamadım malesef.

10. 27 Ağustos 2010
  11. ozlemm00

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    78
    Ben düşük sonrası kürtaj oldum.Kürtaj sonrası adetler düzenli ama kanamada azalma oldu.2 senedir de bebek için uğraşıyrz ama sonuç yok.Rahim filmi geçen sene çektirdim ama düzgün çekilmemiş emin olamadı doktorlar.Ama yine de yapışıklık var büyük ihtimal hist. olman gerekiyor diyorlar.Özelde 3500 fiyat verdiler.Doktor seçimi de önemliymiş konusunda iyi olması gerekiyor.Ne yapacağımı şaşırdım anlayacağın.son gittiğim doktor klomen+çatlatma iğnesi ile deneyelim dedi iki ay denedik sonuç yok.Yarın görüntüleme merkezinde dijital hsg çektireceğim sonuca göre hist. karar verilecek.Doktor araştırıyorum tam bu doktor iyidir diyorum bir bakıyorum forumlarda memnun kalmamışlar.Yada gidiyorum muayeneye ilk gidişte ilgili oluyorlar sonra ilgi alaka kesiliyor.Bu kadar para döküyoruz ama yine sonuç yok yok.Hergün ağlıyorum artık gücüm tükendi umudum azalıyor.

12. 27 Ağustos 2010
  13. AYSEECE

AYSEECE Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    zeynepduru bende histereskopi olcam.çok acılı bir işlemmi.beni blgilendirirmisin

14. 27 Ağustos 2010
  15. ozlemm00

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    78
    Ben özel msj gönderemiyormuşum henüz..Desteğin için çok teşekkür ederim.Ben de bir haftadır msjında bahsettiğin doktora gitmeyi düşünüyorum.Daha az ticari yaklaşıyor diye duyuyorum.Yarın hsg çekilecek sonrası filmimle beraber ovulasyon tarihinde gitmeyi düşünüyorum.Senin de izlenimin olumluysa fikir değiştirmeyeceğim.Sonuçta bu hekim tüp bebek uzmanı ve 2. hist. gerekli değil diyorsa doğrudur bence demek ki etik yaklaşıyor ve gereksiz operasyon yapmıyor.Sen de içini rahat tut.İnşallah en kısa zamanda iyi haberlerimizi alırız..Ben özelden yazamıyorum sen özelden msn adres verirsen eklerim.

16. 29 Ağustos 2010
  17. mayflowers

mayflowers Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba,nihayet seni online gördüm.:)msn adresimi özel mesajdan yolluyorum:)

18. 29 Ağustos 2010
  19. ozlemm00

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    78
    Selam Zeynep erken girdim bugün ama yoktun herhalde.Msn adresini aldım canım şuan pc virüs program yüklüyor açamıyorum ama yarın ekleyeceğim seni hemen.Oradan konuşuruz iyi geceler..