Histeroskopi'nin olumsuz sonuçları varmı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve badenur tarafından 20 Nisan 2009 başlatılmıştır.

20 Nisan 2009
    Konu Sahibi : badenur
  1. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar merhaba, histeroskopi olduktan sonra tüp bebek tedavim başladı. Histeroskopi'nin istenmeyen sonuçları olupta bunu yaşayan var mı aranızda. Doktorum bana olumsuz etkilere yol açabileceği konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Tam tersine tüp bebek öncesi bunu yaparak rahimde düzeltilmesi gereken bir durum var mı diye bakılması gerekiyormuş bu yöntemle. Peki histeroskopiden kaynaklanan bir olumsuzluk oluyor mu? Özellikle gebelik döneminde... Okuduğum bir yazıdan kafam karıştı da... tecrübenize ihtiyacım var.

2. 20 Nisan 2009
  3. canan28

canan28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben tam 3 kere histeroskopi oldum.doktor kurbanı oldum 2 kez.ilkinde histeroskopi ile birlikte olmuştum.bende septum vardı bu yüzden oldum.rahimde bi anormallik yoksa neden sana histeroskopi yapıldı anlamadım tüp bebek öncesi genelde rahim filmi isteniyor filmde olumsuz bir durum görünürse histeroskopi yapılıyor.ben 3. histeroskopi mi memorıal da oldum ve orada tüp bebek yaptırdım. dr um bana operasyonun cd sini verdi izledim ve şok oldum herşey okadar netki ben bile anladım nekadar başarılı olduğunu perdeyi tamamem kaldırmış.bence doktorunu çok iyi araştır.benim gibi perişan olma iyi bir yerde tedavi ol.:teselli:

4. 20 Nisan 2009
  5. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben hiç rahim filmi çektirmedim, çünkü doktorum sözünü bile etmedi, benim rahimde myom var, bu myomda rahmi birazcık bozmuş dedi, onu düzelticem dedi, ayrıca 3ay sürekli kanamam olmuştu, kanama nedeni için de bakmam gerek dedi. Bu nedenlerden dolayı yaptı. Şimdi tek korkum yeniden tüp bebek tedavisine başlamadan önce tekrar bu işlem gerekecek mi? çok korkuyorum çok. Zaten başka bir doktora gideceğim, biraz dinlendikten sonra... senin tüp bebek tedavin devam ediyor mu?

6. 20 Nisan 2009
  7. egeliii

egeliii biri cadı biri sıpa :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende tedavi sırasında histeroskopi olanlardanım kızlarr bende çok korkuodum zaten anestezi yapiolar e olduğunu duymusosunuz bileee ama sonrasındaaa benim çok ağrım sancım olmuştuuu o gece bi voltaren iğne yaptırdım ve metsil (gaz hapı) çiğnedim ve kendime geldimmm,,hepsiii buuu yaniii :)))))

8. 21 Nisan 2009
  9. canan28

canan28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    senin problemin daha farklı myomlar sanırım ultrasondanda görülebiliyor belki bu yüzden dirk histeorskopi yapmıştır inş. birdaha gerek kalmaz.ama sen sakın korkma çünkü tüp bebek öncesi histeroskopi istenmiyor.ben şuan 13 haftalık hamileyim galiba bi kızım olacakmış:)))