hiteroskopiyi lokal anestezi ile yaptıran varmı

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve cakirs tarafından 23 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : cakirs
  1. cakirs

cakirs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlar ben tüp bebek tedavisine başlamak istiyorum dr önce hiteroskopi istesi gürgan klinikte olucam ama kararsızım daha önce olan varmı korkuyorum zor bir işlemmi genel anestezi almak istemiyorum ne düşünüyorusunuz

2. 23 Ağustos 2009
  3. siber

siber ya rabbi çok şükür... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayırlı olsun tedavin. bende tüp bebeğe başlamadan önce yaptırmıştım.anestezi almadan yapıldı basit bi işlem çok fazla ağrı olmuyor çok az adet sancısı gibi hafif bir ağrı oluyor. zaten işlemde yarım saat kadar sürüyor .kolay gelsin....

4. 23 Ağustos 2009
  5. PINARY

PINARY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben anestezi aldım,almadan da düşünemiyorum kendi adıma:) çünkü çok hassas bir işlem zaten doktorlarda bu yöntemi tercih ediyorlar
    ağır bir narkoz olmadığı için bence hiç endişe etme anesteziden.düşün mide bulantısı bile yaşamadım uyandıktan sonra

kolaylıklar dilerim...

6. 23 Ağustos 2009
  7. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım doktorum lokal yaptıı bana ben korkuyorum genel ols dedı yok dedı hıç korkma hem gornmenı ıstıyorum ışlemı dedı yuregım kut kut gırdım ışleme cok dayanıklı degılım cunku..........ama dedığı gıbı cok hafıf bı agrım oldu ve gercektemnm rahım ıçını gormek cokj guzeldı.............yumoşlarım pamıuk gıbıydı beyax beyaz ve cok temız dedı ıcerısı bı sey yok dedı ve ışlem bıttıç...............korkma bencede ..............cok kısa rahat ve sulu bı işlem...........

8. 23 Ağustos 2009
  9. muhte

muhte Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende bir ay önce yaptırdım genel anaztezi aldım uyandıgımda hiç ağrı hissetmedim çok basit bir işlem

10. 23 Ağustos 2009
  11. witch26

witch26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım genel anestaezide bişey yok kafana takma bukadar ben hepsini öyle yaptırdım hsg de bile genel anestezi yaptırdım çok kolay oluyor..

12. 23 Ağustos 2009
  13. bensunaz

bensunaz HOSGELDİNİZ MELEKLERİM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

el-muallim histereskopnin ne gibi faydası oluyor..off yaa aku diye başlayacaktık neler neler çıkıyor..muallim sen bunu akudan öncemi yaptırdın..

14. 23 Ağustos 2009
  15. PINARY

PINARY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    histereskopi: tekrarlayan düşüklerde başvurulan bir yöntemmiş.rahim içini gördükleri bir işlem.
    bazı miyomlar,polipler,yapışıklıklar ancak bu şekilde görülüyormuş

16. 23 Ağustos 2009
  17. deniz bulut

deniz bulut annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    eğer rahim filmi temizse yine de rahmi görmek için ofis histeroskopi yapıyorlar ve genlde lokal yapıyorlar. ama polip vs temizlenecekse yapışıklık varsa rahmin şkli düzeltilecekse yani operasyonel histeroskopi ise anestezi ile yapıyorşar. bende az yapılıklık vardı el muallimi lokal yapan dr aynı işlemi bende anestezi ile yaptı. çünkü onunki kontrol amaçlıydı bend biraz işlem yapılacaktı. çok kısa sürüyor ama. anestezi de çok hafif veriliyor yumurta toplamada olduğu gibi

18. 23 Ağustos 2009
  19. slfkli33

slfkli33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende yaptırdım ama sadece sakinleştirici bi iğne ile yapıldı. çok basiy bi işlem zaten . hiç korkmana gerek yok