Ho geldin Yaz

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yesilim tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

6 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    HOŞ GELDİN YAZ

Sıcaklar başladı.Antalya da yaşayanlar bilirler bunaltan sıcaklar.. öyle bir bunaltır ki...serinleyecek yer bulamazsınız.Denize girmek kesmez sıcağı.Çıkınca bir daha girmek istersiniz suya,deriniz pörsür ama serinleyemezsiniz. Poyrazı dağlardan gelir.Yapış yapış olmazsınız ama o sıcağa nasıl dayandığınıza şaşarsınız.Poyraz bazen günler sürer...Ardından Meltem çıkar.Eser ama serinletmez alabildiğine ıslatır teninizi yapış yapış...Ah!gece olsa diyemezsiniz..Poyrazda Meltemde küser,bir durgunluk,güneş varmışçasına bir sıcaklık..

Klima mı? tabi ki her evde,hatta her odada vardır.. yaz gecelerinde de her yer kapalı oturmak daha bir bunaltır insanı...
    Şöyle deniz kenarında dolaşayım diyemezsiniz.Şehir merkezinde rakım 40..Yürüseniz deniz aşağılarda gece zaten gözükmez.Serinlik yalasın teninizi diye boşa beklersiniz...Ter içinde dönersiniz,gece saat kaç fark etmez...
    Denizin en en kıyısında oturmaya giderseniz gece,belki ama belki biraz fark eder.Kıyının sularından elinizle şöyle bir boynunuza,kollarınıza sürersiniz.Bazen de giriverirsiniz aniden içine şöyle bir oh!deyip yüzüverirsiniz korkusuzca.Tak etti mi,hiç bir şey düşünemezsiniz.. geceymiş,balıkmış..

Dağ eteklerinde oturan yüzlerce insanın sabahladığı Konya altı sahilleri görülmeğe değerdir..Önceleri herkesin garipsediği..sonraları nedenini anladığı o karmaşa,sadece bunaltan sıcaklıktır...
    Şimdilik gece balkon keyfi güzel.Daha sonraları düşünmek bile istemiyorum..
    Denizi olan şu sıcaklığına alışamadığım şehirde.. ..İnsanların neden yaylaya çıktıklarını da şimdilerde anlıyor hak veriyorum..gençken.. deniz bırakılır gidilir mi diye söylenirdim.
    Burada,korkarak beklediğim yaz... Yinede hoş geldin...

Yeşilimin duyguları

2. 6 Mayıs 2007
  3. Nixe

Nixe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet yeşilim canım ablam çok haklısın,seni çok iyi anlayanlardan biriyim ben heralde...gerçekten sıcaklar başladı ve ben şimdiden bizi zorlu bir yazın beklediği kanaatindeyim.heralde evden çıkmak güç olucak bizler için,eve kapanıcagız dediğin gibi hava daha şimdiden beni korkuttu diye bilirim.inşallah bu sıcak havalar bizim doştluğumuzu iyice ısıtır senınle....paylaşımın için teşekkürler...

4. 6 Mayıs 2007
  5. character

character Guest

izmir de çok sıcak..hele bir kaç hafta sonra iyice kavrulucaz..offff ki ne offff:bbo:her yaz keşke kutuplarda yaşasam dedirtiyor bu sıcaklar bana...

6. 6 Mayıs 2007
  7. lena

lena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yeşilim tüylerim diken diken oluyor inan o sıcakları düşündükce.bugün çıralıdaydık insanlar serin sulara bırakmıştı bile kendilerini.o kadar sıcaktıki hava.Allah yardımcımız olsun.ahhhhhhhh antalya ahhhhhhh

8. 6 Mayıs 2007
  9. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    YAZ DEDİĞİN

Özledim yazını,imbatını
    Ege”nin saymakla bitmeyen serin kıyılarını
    Akşamları bir şal bir ceket
    Ver elini deniz boyu

Özledim yazlık açık hava sinemalarını
    Ahududu dondurmasını,Buz gibi bardacığını
    Buzlu bademini ve de midyesini

Yaz dedin mi
    Yapış yapış olmadan,denizin,imbatın tadını çıkaracaksın
    Yaz bitince,gelecek yazı özlemle bekleyeceksin.

Yeşilimin duyguları

10. 6 Mayıs 2007
  11. character

character Guest

canımmm..özlemişsin izmiri :çiçek:

12. 6 Mayıs 2007
  13. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    sevgili nixe..sevgimiz baki canım biliyorsun
    sıcakları nasıl atlatacağız Allah büyük..Alanyaya arkadaşıma gideceğim gelince seni bulurum güzel bir tekne turu yapar azda olsa serinler sohbetler ederiz.Teşekkür ederim davetin için..

14. 6 Mayıs 2007
  15. Aysecik

Aysecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Yesilim ne guzel anlatmisin yazi inan buralarda yaz tam yasanmiyor sansiniz var sicaksa sicak denizse deniz ulkemin guzellikleri oyle ozledimki yazinida, Antalya'ya gelmistim Izmir'ede ama bu sefer geldigimde bu bahsettiginiz guzellikleri yasamak isterim kiyilarinda yurumek ah canim cekti herseyiyle yurdumun yaz aylarini sevgilerimle

16. 6 Mayıs 2007
  17. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ayşecik her arkadaşım özlemle geliyorlar yemin billah dönüyorlar bir daha yazın gelen olmuyor:):):)bende onları bahar aylarında çağırıyorum ...
    sen istediğin zaman gel canım mutlaka bekliyorum...sonra karar verirsin yaz aylarında gelip gelmemeye:):)
    memlekitin sıcağı diyorsun ama biz 6-7 ay çekiyoruz.sizler bir kaç gün sonra tadı damağınızda dönüyorsunuz hasretle..anlıyorum senin özlemlerini..bekliyorum.

18. 7 Mayıs 2007
  19. Nisan21

Nisan21 Taze Bekar ( mihrace ) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yeşilim harikasın yine çok güzel anlatmışsın yaz sıcağını
    bizde hafta sonu Kemalpaşa'daydık orası İzmir'e göre daha serindir genelde ama bugün orasıda çok sıcaktı akşam üzeri döndük eve iki sene önce Antalya'ya tatile gelmiştim keşke o zaman seni tanımış olsaydım inan çok isterdim inşallah yine gelirim ya da sen izmir'e gelirsinde tanışırız canım sıcağına rağmen mutlu yazlar olsun inşallah