Hocam ben endometriozis hastasıyım...

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve bhcg tarafından 25 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    25 Nisan 2010
    Konu Sahibi : bhcg
  1. bhcg

bhcg Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hocam ben endometriozis hastasıyım. 5.5 cm lik 2 kistlerim vardı. Hamile kaldım. Doğum sırasında doktorum birinin patlamış olduğunu söyledi. Hamilelik sırasında patlamış dedi ve 6 ay sonra kontroldü. 24 Kasımda doğum yaptım. Doktorumdan yeterli açıklamayı duyamadım. 7 senedir bu hastalık psikolojik olarak beni etkiliyor ve doktora tekrar gitmek istemiyorum. Sizce bu patlama tehlikeli midir ki doktorumdan yeterli açıklamayı duyamadım, çünkü ameliyat sırasında bakçam demişti, bakmış ta; hatta hamilelikten 5 ay önce apandisim alındı doktorum yurtdışında olduğu için keşke apandis alınırken inceleseydim demişti. Mesela doğum sırasında orada patlamışlığı görüp patolojiye niçin göndermemiş olabilir diye düşünüyorum. Saygılarımla

2. 28 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    bence hiç dert etmeyin sonuçta bir şekilde bu kist geçmiş oluyor.Endometriozis ameliyatlarındada ya kist çeperi ile soyulup çıkarılır yada kist açılır(patlatılır) ve içi yakılır.

4. 28 Nisan 2010
  5. bhcg

bhcg Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hocam doktorum kistin geçmesi gibi bir şey hiç söylemedi rahatlayayım? Kansere çevirmez değil mi patlaması. Yapışıklık açısından ne dersiniz? Kısaca bu olay kötü bir sonuç asla yaratmaz diyebiliyor musunuz yani?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.