hormon değerimi ultrasun bulgusumu?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve *papatya* tarafından 7 Haziran 2008 başlatılmıştır.

7 Haziran 2008
    Konu Sahibi : *papatya*
  1. *papatya*

*papatya* yine yeni yeniden :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar benim fsh sonucum 11.41 çıkmıştı.doktor adetin 13. günü yumurta oluşumuna bakmak için çağırdı.bugün gittik.bir tane yumurtam oluşmuş 18 mm büyüklüğündeymiş birkaç gün içinde çatlar dedi.herşey normalmiş.çocuk sahibi olmak için acele etmenize gerek yok dedi.sizce hormon sonucumu yoksa ultrason bulgusumu önemli?başka bir doktora daha gitmelimiyim?

2. 7 Haziran 2008
  3. Filo

Filo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    inan doğru bilen arkaas varsa yazsın lütfen...hangisi...

4. 7 Haziran 2008
  5. biopelin

biopelin Hayat akan bir sudur.. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar ultrason ve laboratuvar sonucu birbirini destekler ancak ultrason daha az göreceli yani hata şansı daha az tabii ki uzmanın yeteneği ile korele olan bişey..
    laboratuvarda edinilen hormon sonuçları çalışılan cihazın markasına, kullanılan kitin miyadına ve kalibrasyon dediğimiz olaya kadar birçok parametreden etkilenir..

6. 7 Haziran 2008
  7. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Ben çok araştırmışdım yumurta rezervini en iyi ne belirtir diye.FSH hormonu ve E2 hormonunun birlikde değerlendirilmesi özellikle fsh önemli olan ama aslında bana göre antral folikül denilen adetliyken vajinal usg ile mevcut yumurtalarınızın sayılması yumurta rezervinize iyi diyebilmek için en az her yumurtalığınızda 3 er tane folikül olması lazım.Zaten bunlardan sadece bir tanesi olguhlaşır zaman içinde ama bu sizin mevcut yumurta rezerviniz hakkında bilgi veren önemli bir bulgudur bana göre fsh den daha önemli bana göre.Antral folikül sayımıda ancak iyi bir usg cihazında işinin ehli bir doktor tarafından sayılır.

8. 8 Haziran 2008
  9. *papatya*

*papatya* yine yeni yeniden :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hormonlarıma 2 ayrı yerde bakıldı.aynı zamanda kan alındı biri doğumevinde bakıldı (önceki ayda burada bakılmıştı 10.53 çıkmıştı) 11.41 çıktı diğeri ankarada bir laboratuvara gönderildi 6 çıktı.doktorda bir anlam veremedi sonuçların bu kadar farklı çıkmasına.ama korkulacak bişey yok dedi.ilginiz için teşekkürlera.s.

Son düzenleme: 8 Haziran 2008