hormon sonuçlarım yardıımmm :((

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve EU2 tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

7 Kasım 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

arkadaşlar merhaba hormon tahlillerimi adetimin 3. günü yaptım. ekim ayına ait bu. başka bir topikte yazdım. sadece bir arkadaş cevap verdi sizden de yardım istiyorum. zira eşimin spermleri giderek düşüyor. en son sayılamayacak kadar oldu. dondurduk o gün sperm çıkmassa onları kullanacağız ama benim tahlillerde de sorun var. bi bakarsanız sevinirim.

ACTH: 7,65
    Estradiol (E2) : 72,30
    FSH: 8, 06
    İnsülin: 3,31
    Kortizol : 10,10
    LH: 2, 85
    Progeateron: 0,44
    Prolaktin : 15, 10
    Testosteron Total: 39, 50
    DHEA-S : 295,00

tahlilleri yaptırdığım doktorum hiç bir şey demedi gayet normal falan dedi. tüp bebek merkezindeki doktorum yumurta rezervin az kalitesziz aklınıza ne gelirse dedi. sorunumuz bir iken iki oldu galiba. lütfennn yardımm. mafoldumben

2. 7 Kasım 2009
  3. EU2

EU2 Guest

bilgi olan yok mu :uhm:

4. 7 Kasım 2009
  5. justing76

justing76 canım Defnem.... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    fsh ın çok iyi cnm.yumurta rezervi fsh tan bakılıyo biliyorum.bence senin değerler güzel...

6. 8 Kasım 2009
  7. EU2

EU2 Guest

canım çok çok teşekkür ederim cevapladığın için. moralim düzeldi. allah senden razı olsun canım. a.s.

8. 8 Kasım 2009
  9. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba nevki inşallah herşey yolunda gider
    tahlillerin kötü değil ki bazılarını bilmiyorum ama estradiol fsh lh prolactin ve progesteronun normal değerlerde doktor neden öğle demiş ki fsh yumurta rezervi ile ilgili o da iyi bence
    istersen bu ay yine adetin 3. gününde baktır fazla strese de girme hormonları etkiliyor çünkü bir de bence tsh ft3 ft4 de de baktır tiroid hormonlarına yani
    bende de prolactin yüksek çıkmıştı ilaç kullandım düştü
    inşallah nevki herşey güzel bir şekilde hallolur eşinde de sende de
    allah kolaylıkla halletmenizi nasip etsin inşallah

10. 8 Kasım 2009
  11. EU2

EU2 Guest

canım cavabın için çok teşekkür ederim. doktorum e2 yüksekliğini sebep gösterdi. eğer 85 olursa tüp bebek işlemleri iptal edlir dedi. adetimin 2. günü işlemlere başlayıp başlamama kararı alınacak. inşallah allah sana hayırlı evlatlar nasip eder. desteğin ve duaların için çok teşekkür ediyorum. allah yolunu açık etsin a.s.

12. 8 Kasım 2009
  13. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    güzel dileklerin ve duaların için çok sağol
    allahım kolaylıklan halletmeni nasip edip bebek sahibi yapar inşallah
    dualarım tüm bebek isteyenlere aynı durumda olan herkes için

14. 8 Kasım 2009
  15. istanbul_acibadem

istanbul_acibadem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Follicle Stimulating Hormon (FSH)

Adetin 3. günü 3-20 mIU/ml

FSH değeri sık sık yumurtalık rezervinin bir ölçüsü olarak değerlendirilir.Genel olarak FSH değeri 6� nın altında ise mükemmel , 6-9 arası ise çok iyi , 9-10 ise oldukça iyi, 10-13 ise rezervde azalma var,13 üzeri ise uyarılma çok zor demektir.

LH:FSH oranı ,PCOS (Polikistik over sendromu) için bir tanı değeri olarak kullanılabilir. Ve bu oran genellikle 1:1 oranındadır , ama eğer LH büyük ise olası bir PCOS göstergesinden söz edilebilir.

Estradiol (E2)

Adetin 3. günü 25-75 pg/ml

Küçük değerler uyarılmaya daha meyilli olunduğunu gösterir. Adetin 3. gün E2 değerinin çok yüksek çıkması , fonksiyonel bir kist veya yine yumurta rezervinin azalması göstergesiolabilir.

Luteinizing Hormone (LH)

Adetin 3. günü < 7 mIU/ml

Normal bir LD değeri aynı FSH değerine benzer. LH değeri FSH değerinden büyükse PCOS den söz edilebilir.

Prolactin

Adetin 3. günü < 24 pg/ml

Prolaktin seviyesindeki artış yumurtlamadaki düzensizliğe yol açabilir. MRI gibi testlerinde yapılması gerekebilir. Bazı PCOS hastası kadınlar yüksek prolaktin değerine sahiptirler.

Progesteron (P4)

Adetin 3. günü < 1.5 ng/ml
    adetin 21.günü <10 ng/ml

yukarıda progesteron ile ilgili bilgiler mevcuttur. 21. günde yapılan testte elde edilen sonuç kaliteli bir yumurtlama yapıp yapmadığınızın göstergesidir..testi yaptırmayı ihmal etmeyin.. (yumurtladığını zannedip yanılanlardan olmayın) bu değerin 21. günde 4 ün üzerinde olması yumurtlamanın olduğunu 10 üzerinde olması ise yumurtanın kaliteli bir yumurta olduğunun göstergesidir..
    (bir siteden alıntıdır)

Son düzenleme: 8 Kasım 2009
  16. 13 Şubat 2010
  17. pharmacea

pharmacea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar adetin2.günü tahlil sonuçlarım

yaş 34

e2 16
    fsh 5.31
    lh 7.41
    progestron 1.32
    prolaktin 11.22
    tsh 1.55

e2 nin düşük olması ne anlama geliyor bilen var mı?
    birde bu pcos habercisimi