Hormon tahlili sonuçlarım..

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Makber tarafından 30 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    30 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Makber
  1. Makber

Makber (:Canımın canı büyüyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    Merhaba hocam ben 3 ay önce dış gebelik geçirdim ve sol tüpüm alındı tekrar gebe kalmak istediğim için hormon testi yapıldı adetlerin düzensiz sonuçları olduğu gibi yazıyorum yorumlarsanız çok sevinirim ayrıca her ay 12 gün sabah akşam kullanmak için primolut-n verdi doktorum

LH: 3.13
    FSH: 6.34

şimdiden çok teşekkür ediyorum..

Son düzenleme: 30 Ocak 2009
  2. 3 Şubat 2009
  3. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba makber_21;

Sizin gebe kalıp kalamamanızda değerlendirilmesi gereken çok önemli iki noktayı atlamamak gerekiyor. Bunlardan birincisi, tüplerinizin açık olup olmadığını ve rahimde herhangi bir problem olup olmadığını ortaya koyan rahim filmi (HSG) çekilmesidir. İkincisi de, eşinizin Kruger kriterlerine göre incelenmiş sperm sayı-hareket ve morfoloji değerlendirmesinin yapılmasıdır. Bunların sonuçları ışığında temel olarak bir yorum yapabilirim. Sağlıklı günler ve etkili tedaviler dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

4. 3 Şubat 2009
  5. Makber

Makber (:Canımın canı büyüyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    sağolun hocam sol tüpüm ameliyatla alındı sağ tarafta bişey oladığı söylendi mayıs ayının sonuna kadar tedavisiz deneyeceğim daha sonra tedaviye başlayacağım yorumunuz için teşekkür ederim

6. 3 Şubat 2009
  7. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hocam merhaba.
    eşimin görevı nedenıyle ilçede oturyoruz.2,5yıllık evliyim ve eylülden berdıır cocuk düşünüyoruz cuma günü adetım gecıkınce test yaptım hamile değildım korktum ve doktora gittim cunkı adetlerım duzenlidir.herhangi bir özel hastaneden randevu alıp gittim (il merkesine) doktor bana ultrasonla baktı kıst mıyon yok dedı ama gebede değilsın dedı adet söktürcü verdı ve ister kullan dedı ister kullanma dedı bende bekeldım ve 1şubar pazar gunu regl oldum dun tekrar gittim.gene bana ultrasonla karnımdan baktı.bişey yok dedı.ama ben enden gittigmi neye bakıldıgını bilmıyorum!!!bilği vermek yok.hormon testı istedı ama sonucları alamdan kendısı cıktı ben sonuclar elımde ne nedır bilemdıgım için sabah aradım sekreterı cıktı teke bile çıkma geregı hissetmedı hersey normal dedıler kapattıalr cok moralım bozuldu.size sonuclarımı yazsam bana yardımcı olabilirmısınız cok canım sıkkın .
    FT3 1,46
    FT4 0,88
    TSH 1,549
    ESTRADİOL 38
    FSH 6,46
    LH 4,36
    PROLAKTIN 29,6
    birde benı 2seferde normal karnımdan ultrsonla muayenede ettı.ben ılkkes doktora gittim ne nedır tam bilmıyorum ama suan acayıp moralım bozuk.cevabınızı beklıyorum cok teşekkür edıyorum şimda.s.iden

8. 4 Şubat 2009
  9. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba benbilirim;

Herşeyden önce sakin olunuz, yazdıklarınıza bakıldığında, aslında canınızı sıkacak bir şey olmadığı ortada, bize yazdığınız tahlillerinizde herhangi bir problem yok. Eylül ayından beri (kısa süre beklenmiş olmasına rağmen) gebeliğin oluşmamış olmasının altında yatan nedenleri araştırmaya başlanacaksa, sizin tüplerinizin açık olup olmadığını ve rahminizde herhangi bir problem olup olmadığını ortaya koyacak olan rahim filmi (HSG) çektirmeniz ve eşinizin sperm değerlerinin (sayı, hareket, morfoloji) Kruger kriterlerine göre tecrübeli bir tüp bebek merkezinde incelenmesi en doğrusu olacaktır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

10. 4 Şubat 2009
  11. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hocam cok çok teşekkür ederım.eylül kısa süre dedıgınız gibi ben suna bagladım kendımce tabıkı sınavım vardı aralıka kadar.arakalıktada esım yoktu il dısındaydı cok fazla deneme yaptık dıyemem.21ınde bi test daha varmıs yeterlı yumurta olup olmadııg yonunde sanırım +eşim için sperm testı yaptrııp bir sprın yoksa yaza kadar beklemeyı düşünüyorum sanırrım 1yıl içinde olmazsa tedavı geereklıymıs.cok sağolun hocama.s.

12. 6 Şubat 2009
  13. frambuaz

frambuaz SIKINTI ve MUZ KABUĞU Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    Ben 29yaşındayım. Adet günüm 10 gün kadar geciktiği için doktora gittim. Doktor tahlil istedi.Tahlil sonuçlarım
    TSH 2,49
    LH 14,64
    FSH 7,4
    E2 167,1
    PROLAKTİN 19,57

Bebeğim olmaz mı?? Yardımcı olur musunuz?

14. 9 Şubat 2009
  15. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba frambuaz;

Belirttiğiniz hormon düzeylerinde herhangi bir problem görülmüyor. Bir de eşinizin Kruger kriterlerine göre incelenmiş sperm sayı-hareket ve morfoloji sonuçları ile sizin tüplerinizin açık olup olmadığı ve rahimde yer kaplayan herhangti bir oluşum olup olmadığını gösteren rahim filmi sonucunuzu da bizimle paylaşırsanız daha sağlıklı bir yönlendirme yapabileceğime inanıyorum. Bu son söylediklerimin eksiksiz ve tam planlanabilmesi için tecrübeli bir tüp bebek merkezine başvurmanız daha doğru olu kanaatindeyim. Sağlıklı günler ve etkili tedaviler dilerim.

16. 9 Şubat 2009
  17. 35sevi35

35sevi35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benimde fsh 24.85 lh 10.14 ploraktin 26.83 bu değerlerle bizim bebeğimiz olmazmı tüp bebek yada aşılama hangisini yaptırmamız gerekiyor?

Son düzenleme: 9 Şubat 2009
  18. 9 Şubat 2009
  19. EU1

EU1 Guest

benim

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.